EUR / INR prognoze 2020. gada 4. ceturksnim: vai mēs redzēsim pienācīgu atlaišanu?

Kopš tā izveides 2000. gadā eiro ir piedzīvojis dažus būtiskus traucējumus. Mēs to esam aplūkojuši mūsu ekonomikas kalendāra sadaļā. Ir bijuši daudzi ietekmējoši faktori, sākot ar 2008. gada finanšu krīzi, kam sekoja Grieķijas parādu krīze, Brexit un tagad koronavīruss. Neskatoties uz to, kopš eiro ieviešanas 2000. gadā EUR / INR ir bijusi vērojama tendence. Šī pāra vērtība kopš 2000. gadu sākuma ir vairāk nekā divkāršojusies, un pircēji joprojām pilnībā kontrolē šo forex pāri. 2013. gada augstākie punkti 92,35, iespējams, drīz tiks pārspēti, un EUR / INR mērķis būs 100 lielais līmenis. Tomēr mēs redzam, kā uz lielākiem laika grafikiem veidojas lācīgs reverss modelis, kas norāda uz zemāku atvilktni pirms nākamās bullish kājas, kas, iespējams, sāksies līdz 2022. gadam. Ja pullback attīstīsies pilnībā, cenai vajadzētu samazināties aptuveni 10 centi, aptuveni no 87 līdz 77-78, pirms atsākt ilgtermiņa bullish tendenci.

Pašreizējais EUR / INR Cena: $

 

Periods Mainīt (Eur) Mainīt%
30 dienas -0,03 -3,5%
6 mēneši +0,04 +4,6%
1 gads +0,07 +8,1%
5 gadi +0,13 +15,1%
Kopš 2000. gada +0,41 +47,7%

 

Indija ir jaunattīstības ekonomika, kas ir pievilcīga ārvalstu tiešajām investīcijām (ĀTI), un tam būtu jāsniedz atbalsts rūpijai. Bet valsts ir arī preču neto importētāja, kas nozīmē, ka no valsts iziet vairāk ārvalstu valūtas, nekā ienāk, tāpēc tiek uzturēts pieprasījums pēc USD, EUR, CNY, GBP utt. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Indijas rūpija gadu desmitiem ir bijusi lāča, savukārt, no otras puses, Eiropas tirdzniecības bilance ir pozitīva, līdz ar to EUR / INR augšupejošā tendence. Procentu likmes joprojām ir par labu Indijas rūpijai, ECB turot tās 0,0% un -0,50% līmenī, savukārt RBI likmes ir aptuveni 4%, neskatoties uz dažiem būtiskiem samazinājumiem pēdējos gados. Bet šobrīd centrālo banku likmes nav tik svarīgas, jo koronavīrusa un ekonomiskās atsitiena situācija, apvienojumā ar starptautisko politiku, virza sentimentu tirgos, ieskaitot EUR un INR. INR sāka nedaudz palielināties augustā pēc atpalicības, salīdzinot ar citām riska valūtām, taču INR kāpums pēdējās nedēļās ir apstājies, tāpat kā EUR / INR atkāpšanās..    

 

 

USD / INR prognoze: 2020. gada 4. ceturksnis       USD / INR prognoze: 1 gads USD / INR prognoze: 3 gadi        
Cena: $ 78 – $ 80 

Cenu virzītāji: Covid-19, Risk Sentiment, RBI Rates                                                                   

Cena: $ 82 – $ 84  

Cenu virzītāji: tirgus noskaņojums, ekonomikas atveseļošanās, tirgu attīstība, USD korelācija

Cena: $ 88 – $ 90

Cenu virzītāji: cenu virzītāji: inflācija, ekonomikas atveseļošanās, tirgu attīstīšana, RBI darbības, inflācija

 

EUR / INR tiešraide

EUR / INR

EUR / INR cenu prognoze nākamajiem pieciem gadiem 

Tirgus noskaņojums un Covid-19 

Gan Indijas rūpija, gan eiro ir riska valūtas, lai gan šis statuss ir stingrāks INR, jo Indija ir galvenā jaunattīstības valsts, kuras paredzams, ka nākamajās desmitgadēs tā pieaugs. Bet koronavīrusa situācija un politiskie notikumi visā pasaulē ir padarījuši šādas ekonomikas nākotni mazāk drošu, tāpēc tas ir atkarīgs no tā, kā visa situācija izrādīsies vairāku mēnešu laikā. Tomēr pēdējā desmitgade nebija īpaši laba galvenajām precēm un riska valūtām. Tādējādi paredzams, ka EUR / INR vērtspapīru tendence, kuras maiņas kurss ir 87, šim pārim turpināsies, taču tikai pēc zemākas atvilkšanas, jo pēdējā laikā INR noskaņojums ir uzlabojies. Riska aktīvi koronavīrusa laikā ir guvuši labumu no riska noskaņojuma, un kopš marta tie ir guvuši pienācīgus ieguvumus, taču INR ir kavējusies. Bet tas sāk panākt, augusta laikā EUR / INR atvelkot vairāk nekā 3 centus zemāk. Tomēr pēdējās nedēļās atmešana ir apstājusies, tāpēc tik tālu noskaņojums mūs ved šajā pārī. Tagad apskatīsim citus pamatus un tehniskos paņēmienus.   


Inflācija un RBI politika     

Kā jau minējām iepriekš, atšķirībā no Ķīnas Indija ir neto importētāja. Tā rezultātā pieprasījums pēc ārvalstu valūtas vienmēr ir augsts, kas tur rūpiju zem spiediena. Indijas tirdzniecības bilances pieaugošais deficīts bija viens no galvenajiem faktoriem, kas izraisīja avāriju Indijas rūpijā 2013. gadā, un EUR / INR toreiz sasniedza rekordaugstu līmeni – 92,35. Eirozona ir neto eksportētāja, kas nozīmē, ka tās tirdzniecības bilance ir pozitīva. Indijai kā jaunattīstības ekonomikai ar 4% ir augstāks inflācijas mērķis, savukārt ECB mērķis ir aptuveni 2%, taču tas šobrīd ir tālu no tā. Tā rezultātā Indijas Rezervju bankas (RBI) procentu likmes ir augstākas. Zemāk jūs varat redzēt ECB un RBI likmes uz 2020. gada septembri:      

INR politikas likmes

Noguldījumu iespējas procentu likme:  -0,50%
Galvenais ReFi tarifs:   0,00%
Aizdevumu iespējas uz nakti likme:   0,25%

 

Avots: ECB

ECB procentu likmes

 

Politikas repo likme:   4,00%
Reversā repo likme   3,35%
Marginālo pastāvīgo iespēju likme:   4,25%
Bankas likme:   4,25%
Avots: RBI

EUR / INR korelācija ar eiro un INR

Kā parādīts nedēļas diagrammā, EUR / INR kopš 2000. gada ir bijusi vērojama tendencē, un reizēm atvilkumi ir zemāki. Pieaugums 2013. gadā bija neparasts, taču tas pārsteidza latiņu augstāk šim pārim, kas tuvojas lielajam līmenim pie 100. Slīdošie vidējie rādītāji šajā kāpumā nav daudz palīdzējuši, bet 200 SMA (pelēks) ir pārvērties par atbalstu kopš pagājušā gada, kur mēs plānojam nopirkt šo pāri, ja tur apakšā ir retrace.

Zemākais līmenis turpina pieaugt par EUR / INR

No otras puses, pats eiro indekss EXY ir bijis lācīgs. Arī slīdošie vidējie rādītāji šeit nav strādājuši, un tendence nav taisna, bet augstākie rādītāji ir kļuvuši zemāki, un pēdējie augstākie rādītāji joprojām ir zem 2018. gada pēdējiem augstākajiem rādītājiem. Arī pēdējā atgriešanās šķiet izsmelta tagad, kad nav izdevies virzīt virs 120, tāpēc lejupslīde, visticamāk, turpināsies, lai arī lēnāk, ja ES drīz nesadalīsies. Tas nozīmē, ka EUR / INR bullish tendence notiek nevis paša eiro dēļ, bet tāpēc, ka rūpija šajā laikā ir bijusi vēl vājāka. Tātad, ja tirgojamies ar šo pāri, mums vairāk jākoncentrējas uz Indijas rūpiju, nevis uz eiro.

 

Euro indekss ir lācīgs 

 

EUR / INR tehniskā analīze – sagaidāms atgriešanās pirms uzbrukuma visu laiku augstākajiem punktiem  

2000. gadā EUR / INR sāka savu dzīvi aptuveni 45 gadu vecumā, un pēc neliela sākuma sākumā tas kopš tā laika ir bijis vērojams. Atvilkumi ir bijuši sistemātiski, taču pircēji joprojām ir kontrolējuši. Slīdošie vidējie rādītāji ir labs darbs kā atbalsts, 50 SMA (dzeltenā krāsā) turot cenu, kad kritums ir bijis sekls, un 100 SMA savukārt ir pagriezies, kad atgriešanās ir bijusi dziļāka.

 

100 SMA ir veiksmīgi darbojies kā galīgais atbalsts

100 SMA (zaļš) mainīja cenu uz augšu 2010. gadā, pēc ikmēneša doji svečtura virs tā – tas ir bullish reverss signāls. Pēc tam cena atkal mainījās 2015. un 2017. gadā. Pēdējā zemākā atzīme bija seklāka, un EUR / INR kopš februāra ir atlekusi no 50 SMA, bet iepriekšējā svečturis no augusta aizvērās kā rīta zvaigzne, kas ir lāča reverss pēc plkst. kāpiens. Septembra svečturis izskatās kā lācīgs. Tas norāda uz iespējamu zemāku atvilktni, vismaz uz 50 SMA vai varbūt uz 100 SMA. Ja tas notiks, mēs pāriet ilgi uz šo pāri, taču nav skaidrs, vai mēs redzēsim šādu atkāpi. Mēs jūs atjaunināsim.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector