Dabasgāzes cenu prognoze 2021. gadam un nākotnes prognozes

Dabasgāze – prognožu kopsavilkums

Dabasgāzes prognoze: H1 2021. gads

Cena: 2,33 USD

Cenu virzītājspēki: Vasaras trieciens, Lāču korekcija, Doji modeļi, Iknedēļas lāču pārņemšana

Dabasgāzes prognoze: 1 gads

Cena: 3,45 ASV dolāri

Cenu virzītāji: Vājāks dolārs starp COVID-19 stimulu, dilstoša trijstūra izlaušanās, 50 EMA krosovers

Dabasgāzes prognoze: 3 gadi

Cena: 4,45 ASV dolāri

Cenu virzītāji: Uzlaboti ekonomiskie apstākļi, Vājāks dolārs, Dovish monetārā politika

 

Pēdējā laikā dabasgāze ir piedzīvojusi izcilas kustības, tās cenās iegūstot + 0,28 USD un ziņojot par 10,76% pieaugumu tikai viena mēneša laikā. [[Dabasgāze]] šobrīd tirgo 2,70 ASV dolārus, sasniedzot zemāko līmeni 2020. gada jūnijā – 1,529. Pēdējo sešu mēnešu laikā prece ir pieaugusi par + 0,21 USD jeb 7,98%. Vidējā dabasgāzes cena nacionālajā etalonā Henrijā Hub Luiziānā bija 2,05 USD par miljonu Lielbritānijas termālo vienību (MMBtu) 2020. gadā, kas bija zemākā vidējā dabasgāzes cena pēdējās desmitgadēs. 

Gada sākumā cenas saglabājās salīdzinoši zemas, jo maigajos ziemas laikapstākļos telpu apkurei bija mazāks pieprasījums pēc dabasgāzes. Gan dabasgāzes ražošana, gan patēriņš 2020. gadā samazinājās, jo ekonomika saskārās ar koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi, kuras rezultātā visa gada laikā bija zemas cenas. Cenas vēl vairāk tika pazeminātas martā, pavasarī, kad reakcija uz koronavīrusa pandēmiju izraisīja ekonomisko aktivitāšu slēgšanu, kas samazināja pieprasījumu pēc dabasgāzes. Jūnijā Henrija Hoba cena bija vidēji 1,66 USD / MMBtu, kas bija zemākā mēneša cena pēdējās desmitgadēs. Tomēr, samazinoties dabasgāzes ražošanai un palielinoties sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) eksportam, cenas otrajā pusgadā sāka pieaugt ar ārkārtas gada rezultātiem, kad dabasgāze pieauga par + 1,156 USD, pievienojot kopumā 68,64% pagājušajā gadā. 

Nesenās dabasgāzes cenas izmaiņas

Periods  Mainīt ($) Izmaiņas (%)
30 dienas  +0,28 10,76%
6 mēneši  +0,21 7,98%
1 gads  +1.156 68,64%

Dabasgāzes cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Paredzams, ka globālais dabasgāzes pieprasījums 2021. gadā pieaugs par 2,8%, kas ir nedaudz lielāks nekā kritums 2020. gadā, taču tas ļauj atgūties 2019. gada līmenī. Šī prognoze ir tālu no 7,5% gada izmaiņām, kas novērotas 2010. gadā pēc finanšu krīzes 2009. gadā. Šī IVN prognoze tika izlaista ar diviem galvenajiem brīdinājumiem:

1 – Globālā gāzes tirgus atveseļošanās ne visus reģionus ietekmē vienādi. Jaunie tirgi tiks uzskatīti par galvenajiem pieprasījuma pieauguma virzītājspēkiem 2021. gadā un turpmākajos gados, savukārt nobriedušie tirgi iekļūs pieprasījuma samazināšanās ietekmē 2020. gadā. Paredzams, ka Tuvie Austrumi būs galvenie pieprasījuma pieauguma virzītājspēki 2021. gadā. Tomēr nobriedušiem tirgiem, iespējams, būs pakāpeniska atveseļošanās, savukārt daži varētu palikt zem 2019. gada pieprasījuma līmeņa.

2. Visi nozaru izaugsmes virzītājspēki ir saistīti ar būtisku nenoteiktību. Paredzams, ka pieaugošā degvielu savstarpējā konkurence un lēna elektroenerģijas pieprasījuma izaugsme ietekmēs gāzes sadedzināšanu elektroenerģijas ražošanā, jo gāzes cenas atgūstas no zemā 2020. gada līmeņa. Rūpnieciskais gāzes patēriņš, īpaši Āzijas uz eksportu balstītās nozarēs, ir ļoti atkarīga no ekonomikas atveseļošanās, kas ir ļoti neskaidra koronavīrusa pandēmijas krīzes dēļ. Aukstā temperatūra ir atbalstījusi mājokļu pieprasījuma pieaugumu pēc gāzes patēriņa; tomēr tas, visticamāk, samazināsies maigākos laika apstākļos.

IVN dabasgāzes prognozes skaitļos:


Aptuvenais dabasgāzes patēriņš Amerikas Savienotajās Valstīs 2020. gadā bija vidēji 83,1 miljards kubikpēdu dienā (Bcf / d), kas salīdzinājumā ar 2019. gadu samazinājās par 2,5%. 2021. gadā Linda Kapuano administrētā organizācija EIA sagaida, ka ASV dabasgāzes patēriņš samazināsies par 2,8% jeb 2,3 Bcf / d, un 2022. gadā tas, visticamāk, samazināsies par 2,1% jeb 1,7 Bcf / d.

Aptuvenā ASV dabasgāzes ražošana 2020. gadā bija vidēji 90,8 Bcf / d, kas ir samazinājusies par 2,5% jeb 2,3 Bcf / d, salīdzinot ar 2019. gadu. IVN paredz, ka 2021. gadā dabasgāzes ražošana atkal samazināsies līdz gada vidējam rādītājam 88,2 Bcf / d. d, un katru mēnesi vidējā dabasgāzes ražošana 2021. gada martā samazināsies par 87,3 Bcf / d.

Henrija Hoba tūlītējās cenas 2020. gada decembrī bija vidēji 2,03 USD / MMBtu. 2021. gada pirmajā ceturksnī IVN sagaida, ka vidējā dabasgāzes spot cena paaugstināsies līdz 3,01 USD / MMBtu. Dabasgāzes cenu pieaugums 2021. gadā ir saistīts ar salīdzinoši zemo dabasgāzes ražošanu. 2022. gadā IVN prognozē, ka vidējā dabasgāzes tūlītējā cena sasniegs 3,27 USD / MMBtu. 

  • SVF paredz, ka Henrija Hoba cena 2024. gadā pieaugs līdz 2,65 USD par MMBtu.
  • Pasaules Banka izsaka optimistiskāku prognozi: 3,16 USD par MMBtu. 
  • Pasaules Banka paredz, ka dabasgāzes cena līdz 2030. gadam, visticamāk, pieaugs līdz USD 4 par MMBtu.

Tas nozīmē, ka arī dabasgāzes tehniskā puse ir optimistiska, jo tā liecina par potenciālu dabas gāzes neobjektivitāti. Tā kā vadošie un atpalikušie tehniskie rādītāji, piemēram, RSI, MACD un EMA sērija, atbalsta strauju tendenci, dabasgāzes cena līdz 2021. gada beigām var paaugstināties līdz tūlītējam pretestības līmenim 3.487. dabasgāzes cena nākamajos gados sasniegs 4.40 atzīmi.

Faktori, kas ietekmē dabasgāzi

ASV dabasgāzes ražošana – 2020. gadā sausās dabasgāzes ražošana Amerikas Savienotajās Valstīs bija vidēji 90,9 Bcf / d, kas bija par 2,2 Bcf / d mazāk nekā 2019. gadā. Ražošanas kritums 2020. gadā pārtrauca trīs gadu dabasgāzes ražošanas pieauguma svītru Amerikas Savienotajās Valstīs. Štatos. Pavasara sezonā Amerikas Savienotajās Valstīs sāka samazināties dabasgāzes urbšanas platformu skaits. Jūlijā to skaits sasniedza rekordzemu līmeni – 68 dabasgāzes platformas; platformas skaits saglabājās relatīvi zems visu 2020. gadu.

Viesuļvētras – Viesuļvētras un dabasgāzes pieprasījuma izmaiņas Eiropā un Āzijā 2020. gada vasarā ietekmēja SDG eksportu Amerikas Savienotajās Valstīs. Tomēr 2020. gada beigās kopējais SDG eksports uzrādīja ekspansiju. IVN lēsa, ka Amerikas Savienotās Valstis 2020. gada novembrī ir eksportējušas 9,4 Bcf / d; šis apjoms ir līdzvērtīgs 10% no ASV sausās dabasgāzes ražošanas tajā pašā mēnesī.

Sezonas pieprasījums – 2021. gadā dabasgāzes cenas pieauga Eiropā un Āzijā, ņemot vērā ziemas pieaugošo pieprasījumu, kas palielināja piegādes. Tomēr netiek prognozēts, ka cenu kāpums ilgs ilgi, jo tirgus pamati 2021. gadam izskatās trausli. Paredzams, ka globālais gāzes pieprasījums atjaunosies līdz 2019. gada līmenim, taču joprojām pastāv neskaidrības par strauji augošo tirgu atveseļošanās ceļu salīdzinājumā ar nobriedušākiem reģioniem. No otras puses, nozares pieprasījums ir atkarīgs no vairākiem riska faktoriem, tostarp no lēnas rūpniecības atsitiena, degvielas maiņas un maigākiem laika apstākļiem.

Koronavīrusa pandēmija un tās ietekme uz dabasgāzi – Vislielāko globālā gāzes patēriņa samazinājumu noteica ārkārtīgi maigie laika apstākļi pirmajos mēnešos un koronavīrusu pandēmijas dramatiskā ietekme, globālajā gāzes pieprasījumā gada pirmajā pusē samazinoties par 4% y-o-y. Tomēr gada 3. ceturksnī tika novērota pakāpeniska atveseļošanās, jo tika atviegloti bloķēšanas pasākumi, un sezonālās elektrības prasības virzīja pieprasījumu un paaugstināja konkurētspējīgas gāzes cenas. 

2020. gadā pasaules rekordliels pieprasījums pēc dabasgāzes ir krities par aptuveni 2,5% jeb 100 miljardiem kubikmetru. Šīs palēnināšanās rezultātā mainījās degviela, kas palielināja gāzes pieprasījumu pēc enerģijas ražošanas, savukārt visa piegādes ķēde koriģēja pieprasījuma svārstības un parādīja lielu elastību. Dabasgāzes cenas 2020. gadā piedzīvoja ārkārtēju nestabilitāti un vēsturiski zemu līmeni. Gāzes ieguldījumi apstājās koronavīrusa pandēmijas un labi apgādāta tirgus dēļ. Lielākajos gāzi patērējošajos tirgos tīras gāzes politika un gāzes tirgus reformas sāka uzņemt apgriezienus.  

2020. gadā SDG cenu kāpumu izraisīja aukstāka temperatūra decembrī un stingrāka gāzes piegāde. Līdz janvāra sākumam SDG cenas Āzijā vairāk nekā trīskāršojās, sasniedzot virs USD 30 / MBtu. Nesenais gāzes cenu kāpums atspoguļoja piedāvājuma un pieprasījuma faktoru kombināciju, nevis viena notikuma rezultātu. 

Laikā no 2020. gada decembra vidus līdz 2021. gada janvāra sākumam pieprasījums pēc SDG ziemeļaustrumu Āzijā pieauga par 10%, salīdzinot ar ziemas aukstāku nekā vidējo temperatūru visā pasaulē, ko pasliktināja zemāka kodolenerģijas pieejamība Japānā un ogļu ierobežojumi -kurināta paaudze Korejā. Pieaugušais pieprasījums pēc SDG arī palielināja pieprasījumu pēc attālākiem piegādātājiem, kā rezultātā paaugstinājās cenas. Ilgāki reisi un sastrēgumi Panamas kanālā uz vietas nomāja līgumus, lai sasniegtu rekordaugstu līmeni, kas pārsniedz USD 230 000 dienā. Tomēr nav paredzams, ka šīs augstās cenas ilgs pēc īstermiņa aukstuma viļņa, jo pamati 2021. gadam joprojām ir vāji.

Tehniskā analīze – dilstošs trīsstūris & MACD krosovers

Tehniskajā jomā buļļi dominē dabasgāzes pieprasījumā. Pašlaik dabasgāzes tirdzniecība notiek 2.79 līmenī. Tomēr vadošais tehniskais rādītājs, MACD (Moving Average Convergence Divergence), ir šķērsojis vidējo līmeni (0 līmenis), kam raksturīga spēcīga dabasgāzes cenas pieauguma tendence. Dabasgāze ir slēgusi sveci ar vērpšanas virsmu ikmēneša laika grafikā, kam seko divas ikmēneša pārdošanas sveces, parādot, ka pārdevēji kļūst izsmelti un buļļi tagad varētu pārņemt tirgu. 

Dabasgāze – mēneša grafiks – dilstoša trīsstūra modelis 

Turklāt atpaliekošie rādītāji, piemēram, 20, 50 un 200 periodu EMA (eksponenciālie mainīgie vidējie rādītāji) atbalsta strauju tendenci, jo dabasgāzes cenas ir paaugstinājušās visos šajos EMA līmeņos. Augstākajā pusē ikmēneša pretestība joprojām ir USD 3, USD 3,52 un USD 4,47. Un otrādi, prece var atrast atbalstu 2,70 USD līmenī. Ja dabasgāze pārkāpj atbalsta līmeni 2,70 USD, mēs varam redzēt, ka tās cenas samazinās virzienā uz 1,60 USD. Ja pieprasījums pēc dabasgāzes turpinās samazināties un izdosies noslīdēt zem 1,60 USD līmeņa, kas ir apšaubāmi, cenas var pazemināties, līdz apgabali ap 1,36 USD un 1,19 USD.

Dabasgāze – iknedēļas grafiks – Trendline & Doji modelis

Īstermiņā dabasgāzei var būt neliela lāču korekcija līdz 2,33 USD zonai, kas ir pagarināta līdz pēdējam zemākajam līmenim 2020. gada decembrī. Tomēr bullish tendences turpināšanās izredzes joprojām būs stabilas, ja prece nepārkāps atbalsta līmenis 2,33 USD. Saskaņā ar MACD un Stochastic rādītājiem dabasgāze ir nonākusi pārpirktajā zonā, un izsmelti buļļi var sākt gūt peļņu, pirms tiek parādīts turpmāks augšupejošs impulss tirgū. Nedēļas laika grafikā dabasgāzes cenas ir aizvērušas Doji sveci, kas norāda uz neizlēmību investoru vidū un parasti veicina korekciju, kam seko vērojama tendence. Tātad šeit seko dabasgāzes cenu pieaugums par 29,89%, kas liek domāt, ka buļļiem tagad ir nepieciešama neliela atpūta. Tas nozīmē, ka mēs varam redzēt nelielu dabasgāzes cenu kritumu līdz 2.36 apgabalam, un tad izredzes uz bullish maiņu saglabāsies augstas. Tomēr 2,36 līmeņa pārkāpums arī cenas varētu novest pie 1,62 apgabala. Veiksmi! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector