CHF prognoze 2020. gada 4. ceturksnim: USD / CHF turpinās konsolidāciju

Neskatoties uz gadījumiem, kad Šveices Nacionālā banka (SNB) iejaucās, Šveices franks (CHF) ir mazāk svārstīgs nekā lielākā daļa forex lielāko uzņēmumu. Bet pēc globālajiem notikumiem šogad [[USD / CHF]] svārstīgums ir pieaudzis. Februārī mēs redzējām kritumu par 8 centiem, bet pēc tam atgriezās atpakaļ martā, taču šo virzību galvenokārt izraisīja USD, kas kā globālā rezerves valūta pieauga, jo koronavīrusa rezultātā tirgi sāka krist panikā. uzliesmojums. Kopš tā laika svārstīgums ir samazinājies, taču šajā laikā šī pāra aizspriedumi ir bijuši lācīgi, samazinoties arī USD indeksam (DXY), kas nozīmē, ka lāču kustība kopš marta beigām atkal nākusi no USD. Lai gan [[USD / JPY]] vairākus mēnešus ir gandrīz nemainījies, kas liecina, ka vismaz CHF nav samazinājies tāpat kā JPY, kas sekoja USD, jo pasaule atkal atvērās un uzlabojās riska noskaņojums. No otras puses, CHF nav precīzi pieaudzis kā zelts, kas augustā pārsniedza 2000 USD. SNB ir veikusi vairākus pasākumus, lai neitralizētu sarūkošo ekonomiku, pateicoties COVID-19 bloķēšanai un spēcīgākam Šveices frankam attiecībā pret USD. Bet šī pāra situācija tagad var mainīties, kā tehniskie rādītāji parāda tehniskās analīzes sadaļā.

 

Pašreizējais USD / CHF Cena: $

Jaunākās izmaiņas USD / CHF Cena

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas -0,004 USD -0,4%
6 mēneši 0,043 USD 4,7%
1 gads 0,067 ASV dolāri -7,3%
5 gadi 0,053 USD 5,8%
Kopš 2000. gada -0,823 USD -46,6%

 

USD / CHF

Kā jau minēts iepriekš, USD / CHF kopš marta beigām ir bijusi lācīga tendence, jo USD, no vienas puses, ir samazinājies, savukārt CHF sliktākajā gadījumā bija stabils vai nedaudz bullish kā drošs patvērums šajos nenoteiktības laikos, jo mēs redzēsim no zemāk esošā CHF indeksa (SXY). Bet situācija mainās, ASV ekonomikai atkopjoties labi, kamēr Eiropas ekonomika bremzējas, kas negatīvi ietekmēs Šveices ekonomiku, kas savukārt nozīmē, ka USD kritums varētu beigties, un tuvākajā laikā termiņa tendence [[USD / CHF]], iespējams, mainīsies. Tehniskā analīze arī norāda uz drīzu lēcienu. Kaut arī šis pāris kopš 2010. gada ir tirgojies 15 centu diapazonā, kas, iespējams, stiepsies šajā desmitgadē, jo šis pāris mainās augstāk nekā diapazona zemākais līmenis, kas stiepjas starp 0,87 un 1,03. Bet tagad pasaule strauji mainās, un neviens nezina, kā tas beigsies un kā pasaule tiks pārkārtota, bet, ja nākotne joprojām būs neskaidra, gan USD, gan CHF paliks pieprasīti, kas arī norāda uz tālākiem sāniem cenu darbība lielākos laika grafikos.        

USD / CHF prognoze 2020. gada 4. ceturksnim: 0,95-0,96 USD / CHF prognoze 1 gads: 0,63-0,65 USD / CHF prognoze 3 gadiem: 0.55-0.60
Cenu draiveri: COVID-19, globālā riska noskaņojums, ASV vēlēšanas  Cenu draiveri: Pēc vēlēšanām pēc ASV, riska noskaņojums, pasaules ekonomikas atveseļošanās,  Cenu draiveri: Eirozonas ekonomika / politika, USD korelācija, globālā ekonomika

USD / CHF cenu prognoze nākamajiem pieciem gadiem

Šveices ekonomika ir ļoti cieši saistīta ar eirozonas ekonomiku, jo Šveice ir maza tauta, kuru ieskauj liela savienība, un lielākā daļa uzņēmējdarbības ar ārpasauli notiek ar ES vai ar tās starpniecību. Tāpēc SNB vēlētos, lai CHF būtu fiksēts pie eiro, jo tas novērš daudz galvassāpes uzņēmumiem cenu svārstību dēļ abās valūtās. Viņi mēģināja noturēt CHF piesaistīto eiro 1.20. Bet piesaiste tika noņemta 2005. gada janvārī, un USD / CHF dažu stundu laikā zaudēja aptuveni 20 centus, daudziem brokeriem bankrotējot. Tomēr cena atgriezās diapazonā, lai gan ir vairāki faktori, kas šo pāri varētu spēcīgi ietekmēt. Mēs tos ņemsim vērā šajā USD / CHF prognozē.     

Vai COVID-19 virzīs Drošo patvērumu tālāk uz CHF?

Drošie patvērumi ir guvuši labumu no koronavīrusa pandēmijas, kas galvenokārt kaitē patērētāju noskaņojumam. Globālā ekonomika guva lielu triecienu, un marta un aprīļa slēgšanas mēnešos mēs piedzīvojām strauju lejupslīdi, samazinot riska noskaņojumu un pieaugot pieprasījumam pēc drošām patvērumiem. Tā rezultātā CHF ir kāpis augstāk kopš marta pēc iepriekšējo nedēļu brauciena ar amerikāņu kalniņiem. Pēc atkārtotas atvēršanas pasaules ekonomika sāka atjaunoties, taču lielākajā daļā pasaules valstu atdzišana ir atdzisusi, kas uztur patērētāju noskaņojumu diezgan zemu, un investoru uzticība joprojām ir negatīvā. Mēs vēl nezinām, kad COVID-19 būs pagātne, jo nāves gadījumu un infekciju skaits samazinās, taču tie joprojām turpinās, un ierobežojumi turpinās arī noteiktās vietās, draudot ar lielākiem ierobežojumiem vai varbūt bloķēšanu, tāpat kā Viktorijā, Austrālijā, kas mazina un saglabās riska noskaņojumu, kamēr pieprasījums pēc drošām patvērumiem turpinās. Bet visa koronavīrusa situācija izmirst un kādā brīdī beigsies. Ierobežojumi kļūs vieglāki, ja tādi pastāvēs, jo cilvēkiem tie jau ir apnikuši, kas nozīmē, ka COVID-19 radītais noskaņojums sāks uzlaboties un pieprasījums no drošām patvērumiem samazināsies. Pēdējo nedēļu laikā mēs jau esam redzējuši zelta lāča maiņu, jo tā atkāpjas zem 2000 USD, savukārt pagājušā nedēļa galu galā USD / JPY veidoja diezgan vēršu svečturi, kas arī norāda uz šī pāra lēcienu. Tātad, es pieņemu, ka, izņemot nelielas žagas, koronavīrusa radītais noskaņojums turpinās uzlaboties, kas būs negatīvs CHF un pozitīvs USD / CHF.     

Attiecības ar eiro

Attiecības starp ES un Šveici ir ļoti ciešas, jo Šveice ir maza valsts, kas izmanto savu valūtu, un no visām pusēm to ieskauj eirozonas valstis, kuras izmanto eiro. Tas nozīmē, ka ES līdz šim ir Šveices galvenais tirdzniecības partneris, savukārt Šveice ir arī galvenā ES tirdzniecības partnere, neskatoties uz tās lielumu. Šveice veido 7% no ES preču eksporta un 6% no ES importa. Ņemot vērā pakalpojumus un preces, Šveicei no ES būs tirdzniecības bilances pārpalikums 75 miljardu ASV dolāru apmērā no 2019. gada, kas nozīmē nedaudz virs 80 miljardiem Šveices franku. Ja CHF novērtētu pārāk augstu, Šveices eksports kļūtu pārāk dārgs un mazāk pievilcīgs ES un pārējai pasaulei. Tātad Šveices Nacionālā banka uzmanīgi uzrauga EUR / CHF un ik pa laikam iejaucas. Viņi spēcīgi iejaucās marta vidū, nopērkot šo pāri nedaudz virs 1.05, kas liecina, ka tas viņiem ir slieksnis, un, ja nepieciešams, viņi arī draud ar lielāku iejaukšanos. Tātad apgabals virs šī līmeņa izskatās kā lieliska vieta, kur pirkt, ar SNB uz muguras. Tomēr jums nekad nevajadzētu 100% uzticēties centrālajām bankām; nespēja noturēt piesaisti pie 1.20 šajā pārī 2015. gadā izraisīja EUR / CHF kritumu zemāk un daudzi konti tika sadedzināti, tostarp daudzi brokeri. Bet bez pašas peļņas un eksporta Šveices Nacionālo banku uztrauc arī parastās dzīves traucējumi, jo daudzi cilvēki katru dienu pārvietojas uz Šveici un izceļo no tās, un ļoti svārstīgais eiro kurss kaitētu gan uzņēmumiem, gan normālai dzīvei. Tātad, neskatoties uz to, ka CHF palielinās kā drošs patvērums, SNB ir pārdevēju pusē. Uzlabojoties noskaņojumam, palielināsies arī USD / CHF, un SNB par to būs ļoti apmierināta.  

SXY – USD / CHF korelācija

Aplūkojot gan CHF indeksa SXY, gan USD indeksa DXY ikmēneša grafikus un salīdzinot tos ar USD / CHF, redzam, ka SXY indekss ir ciešāk saistīts ar DXY, lai gan tas ir otrādi, jo CHF ir otrā valūta šajā pārī. SXY indekss sākas 2007. gadā, taču, salīdzinot to ar DXY, tas šķiet gandrīz identisks, kaut arī apgriezts. 2000. gados SXY bija vērojams straujā pieauguma tendencē, un 2011. gadā tas pieauga straujāk, ņemot vērā nepatikšanas Eirozonā un Grexit situāciju. USD / CHF šajā periodā bija lācīgs, un 2011. gadā tas kritās zemāk, jo CHF pieauga kā drošs patvērums.   


 

 Apskatīsim, vai SXY izstieps šī gada bullish virzību uz augšu

 

 Šķiet, ka DXY pullback tagad ir pilnīgs

Vēlāk tajā pašā gadā mēs redzējām SXY samazināšanos, savukārt USD / CHF kļuva vērojams. Kopš tā laika cenu darbība abās diagrammās galvenokārt bija vērsta uz sāniem, SXY ar nelielu lāču tendenci un USD / CHF ar nelielu bullish novirzi. Tomēr šī neobjektivitāte šogad vairs netiek spēlēta, un cena mainās abās diagrammās. ASV ekonomikas atveseļošanās joprojām turpinās spēcīgi, un paplašināšanās temps palielinās lielākajā daļā nozaru, atšķirībā no Eiropas un lielākās pasaules daļas, kur ekonomikas atkopšanās ir palēninājusies. Tas ir bijis pozitīvs USD pēdējās nedēļās, mainot DXY no 100 SMA (zaļā) pie 92 un nosūtot to augstāk līdz 93 punktiem. Arī USD / CHF sāk atgriezties augstāk, kas nozīmē, ka USD korelācija ar USD / CHF pieaug. Bet SXY ir daudz ciešāk korelēts ar USD / CHF kopumā, tāpēc mums ir jākonsultējas ar šo indeksu, tirgojot USD / CHF. 

Tehniskā analīze – vai pēdējais pieaugums beigsies USD 50 / SMF 50 SMA?

90. gadu beigās USD / CHF virzījās augstāk, 50 SMA (dzeltenā krāsā) nodrošinot atbalstu atkāpšanās laikā. Bet visu 2000. gadu laikā USD / CHF kļuva diezgan lācīgs, līdz 2011. gadam samazinoties no 1.83 līdz 0.71. Šajā desmitgadē USD bija diezgan lācīgs, savukārt CHF bija bullish, kas saglabāja spiedienu uz šo pāri. Slīdošie vidējie rādītāji pārvērtās pretestībā, mazākiem MA, piemēram, 20 SMA (pelēks), cenai pazeminot cenu, kad temps 2003. – 2005. Gadā bija spēcīgs, un 50 un 100 SMA pārvērtās pretestībā, kad tendence palēninājās..

 

 Apskatīsim, vai šis pāris atsāks tirdzniecību šajā diapazonā vai kritīsies zemāk

Tas ilga līdz iepriekšējās desmitgades vidum, kad pircēji beidzot paaugstināja cenu virs slīdošajiem vidējiem rādītājiem. Pēdējo piecu gadu laikā vienas un tās pašas tirdzniecības vietas atkal pārvērtās par atbalstu, nodrošinot pircējiem labas tirdzniecības iespējas, kad cena atgriezās pie šīm tirdzniecības vietām. Bet pircēji kopš 2015. gada šajā pārī nav spējuši sasniegt jaunus augstākos līmeņus, un šogad cenu niršana atkal bija zem MA. Lai gan, spriežot pēc vairāku iepriekšējo nedēļu cenu darbības, kā arī no fundamentālas perspektīvas, nākamajos mēnešos ir gaidāma augstāka maiņa, jo ASV ekonomika saglabā spēcīgu atveseļošanās tempu, kamēr Eiropa un līdz ar to Šveice turpinās ekonomiskā vājuma fāzē. DXY arī sāk atlekt no 100 SMA, pēc tam, kad ir atgriezies zemāk, taču šis process tagad šķiet pabeigts, tāpēc tuvākajā laikā novirzei šim pārim vajadzētu būt bullish.      

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector