WTI paplašina savu 4 dienu lāču aizspriedumus, sasniedzot zemāko līmeni piecu mēnešu laikā!

Pirmdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenas nespēja apturēt iepriekšējās nedēļas krituma sēriju, noslīdot līdz svaigam zemākajam līmenim zem USD 34.00 dienā, galvenokārt atjaunoto bažu dēļ par pasaules ekonomikas atveseļošanos, jo COVID-19 lietu skaits turpina samazināties. pieaugums Eiropā un ASV. Atgādināšu, ka saslimšanas gadījumu skaits Amerikas Savienotajās Valstīs 29. oktobrī pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim – 76 302. Tikmēr Lielbritānija ir paziņojusi par valsts bloķēšanu, jo katru dienu jaunu lietu skaits ir pieaudzis līdz 50 000 pēdējās dienās, kas apdraud naftas pieprasījumu un velk naftas cenas zemāk.

Bez tam ASV COVID-19 palīdzības paketes kavēšanās un satricinājumi pirms Amerikas prezidenta vēlēšanām arī rada lejupvērstu spiedienu uz jēlnaftas cenām. Pāri dīķim nozīmīga loma jēlnaftas cenu graušanā bija arī ģeopolitiskajai spriedzei starp Ķīnu un dažām ievērojamām valstīm, piemēram, ASV un Austrāliju. No otras puses, uz valdes balstītā ASV dolāra svaiga vērtspapīru tendence, ko izraisīja tirgus riska noskaņojums, vilka jēlnaftas cenas uz leju, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tieši pretēji, pozitīvās sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par Brexit ir kļuvušas par galveno faktoru, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 34,19 USD un tā konsolidācija ir robežās no 33,65 līdz 35,09.

Kā jau minējām, bailes no COVID-19 gadījumu skaita pieauguma ASV, Eiropā un dažās ievērojamās Āzijas valstīs pastāvīgi veicina bažas par ekonomikas atveseļošanos, kas savukārt ir mazinājis jēlnaftas cenas. Saskaņā ar jaunāko COVID-19 izsekošanas projekta ziņojumu gadījumu skaits ASV 29. oktobrī pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim – 76 302. Eiropas frontē Lielbritānijas rādītājs ir pieaudzis līdz 50 000 jaunu gadījumu. gadījumi dienā pēdējās dienās, kā rezultātā Apvienotā Karaliste kļuva par jaunāko Eiropas lielāko uzņēmumu, kas paziņoja par valsts bloķēšanu. Ņemot vērā pašreizējo koronavīrusa stāvokli Eiropā, lielākās Eiropas valstis, piemēram, Vācija un Francija, ir gatavas sākt daļēju viena mēneša bloķēšanu, cenšoties apturēt pieaugošo pandēmijas otro vilni. Tas savukārt turpināja ietekmēt jēlnaftas pieprasījuma perspektīvas.

Neskatoties uz to, liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā ir arī ASV Kongresa nespējai piedāvāt jaunu stimulu paketi un sarūgtinātajiem tirgiem pirms galvenajām ASV vēlēšanām, kur kopumā tiek gaidīta demokrātu uzvara. Tikmēr pieaugošā spriedze starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu joprojām palielina tempu, kas rada papildu spiedienu uz tirgus noskaņojumu un veicina jēlnaftas zudumus..

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolāram izdevās paplašināt iepriekšējās nedēļas lāču tendenciozitāti, dienā pieņemot vēl dažus piedāvājumus, ņemot vērā riskanta tirgus noskaņojumu un optimistiskus datus no pasaules lielākās ekonomikas, kurai ir tendence atbalstīt ASV dolārs. Tomēr zaļās malas ieguvumi var būt īslaicīgi vai īslaicīgi, ņemot vērā koronavīrusa (COVID-19) pasliktināšanos ASV vai kavēšanos ASV palīdzības paketē COVID-19, neaizmirstot par satricinājumiem pirms Amerikas prezidenta vēlēšanām . Visi šie faktori pastiprina bažas par ekonomikas palēnināšanos. Tādējādi ASV dolāra pieaugums varētu būt arī galvenais faktors, kas uzturējis jēlnaftas cenas zemā līmenī, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, ir pieaudzis līdz 94.037.

Visā dīķī jēlnaftas cenu zaudējumus varētu saistīt arī ar Norvēģijas konsultantu Rystad Energy ziņojumiem, kas liecina, ka Eiropas naftas pieprasījums, visticamāk, saruks par 10% no pašreizējā 13 miljonu bāzes punktu naftas patēriņa novembrī vai vairāk pieprasījums pārsniedz 1 miljonu bpd.

Tieši pretēji, pozitīvās sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par Brexit ir kļuvušas par galveno faktoru, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu, Brexit sarunas beidzot ir sākušas mirgot pozitīvos signālos, kas savukārt palīdz ierobežot dziļākus zaudējumus tirgus noskaņojuma ziņā.

Skatoties nākotnē, tirgotāji oktobrī pievērsīs uzmanību Ķīnas Caixin Manufacturing PMI un ASV ISM Manufacturing PMI. Bez tam nepārtraukta drāma ap ASV un Ķīnas attiecībām un atjauninājumi par ASV stimulu paketi nezaudēs nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector