WTI paplašina iepriekšējās dienas atkopšanas ralliju, sasniedzot vairāk nekā 41,00 USD – fundamentāla perspektīva!

Trešdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cena pagarināja visu laiku lielāko vienas dienas vērojamo ralliju. Naftas cena joprojām bija laba – aptuveni USD 41.00 vidū, jo cerības uz vakcīnu COVID-19 un Džo Baidena uzvara veicināja tirgus noskaņojumu tirgū un pieprasījumu pēc jēlnaftas. Tomēr melnā zelta tirgi turpina uzmundrināt cerības par iespējamās vakcīnas iznākšanu un visu atkal normalizēt. Pa to laiku jēlnaftas cenu kāpums vēl vairāk nostiprinājās pēc tam, kad Amerikas Naftas institūts (API) ziņoja par lielāko jēlnaftas krājumu samazinājumu 5,147 miljonu barelu nedēļā nedēļā, kas beidzās 6. novembrī. melno zeltu vēl vairāk uzlaboja jaunākie ziņojumi, kas liecina, ka OPEC + apsver iespēju kavēt ražošanas samazināšanas līgumu, cenšoties mazināt bloķēšanas pieaugošo ietekmi.

Iemesls jēlnaftas cenu vērojamajai neobjektivitātei var būt saistīts arī ar Ķīnas datiem, kas liecina, ka krājumi pēdējās nedēļās ir ievērojami samazinājušies, jo vietējā ekonomika atveseļojās, kas savukārt vēl vairāk veicināja pasaules naftas pieprasījuma noskaņojumu. . Tikmēr plašā ASV dolāra lāču tendenciozitāte tika uzskatīta arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas jēlnaftas cenas saglabāja augstākas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Un otrādi, pieaugošās bažas par eskalēto COVID-19 pandēmiju ASV un Eiropā ir kļuvušas par galveno faktoru, kas uztur vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Šobrīd WTI jēlnafta šobrīd tirgojas ar 41,80 un konsolidējas robežās no 39,42 līdz 41,83.

Datu frontē jēlnaftas krājumi samazinājās par 5,1 miljonu barelu, salīdzinot ar prognozēm par 900 000 barelu izlādi, kā norādīts Amerikas Naftas institūtā. Ir arī vērts atgādināt, ka jēlnaftas krājumi iepriekšējā nedēļā samazinājās par 8 miljoniem barelu. Tātad, to var uzskatīt par otro lielo neizšķirtu pēc kārtas.

Kā mēs jau minējām, tirgus tirdzniecības noskaņojums spēja palielināt savu optimistisko sniegumu iepriekšējā dienā un turpināja mirgot zaļā laikā agrīnā Āzijas sesijas laikā. Tā rezultātā tirgus noskaņojumu atbalstīja dominējošais optimisms attiecībā uz potenciālu vakcīnu pret ļoti lipīgo koronavīrusu, kas galu galā palielināja pieprasījuma noskaņojumu jēlnaftas jomā. Ir vērts pieminēt, ka Pfizer eksperimentālā vakcīna, kas tika izstrādāta kopā ar BioNTech, bija vairāk nekā 90% efektīva, lai ierobežotu COVID-19 infekcijas. Tomēr apgalvojums tika balstīts uz datiem no pirmajiem 94 cilvēkiem, kuri bija inficēti ar koronavīrusu Pfizer lielajos klīniskajos pētījumos.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt pozitīvu vilces līmeni, un šajā dienā tā bija zemāka, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19. Turklāt riskam pakļautajam tirgus noskaņojumam, ko atbalsta optimisms attiecībā uz potenciālu vakcīnu pret ļoti lipīgo koronavīrusu, arī bija liela loma drošā patvēruma ASV dolāra graušanā. Tomēr zaudējumi ASV dolāros ir kļuvuši par galveno faktoru, kas ierobežo jēlnaftas papildu zaudējumus, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar zaļās naudas cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu spaini, ir 92.707..

Visā dīķī jēlnaftas pieauguma iemeslu varētu saistīt arī ar pēdējiem ziņojumiem, kas liecina par strauju Ķīnas jēlnaftas importa uzlabošanos, kas galu galā ir sniegusi papildu atbalstu enerģijas tirgum. Ir vērts atgādināt, ka Ķīnas krājumi pēdējās nedēļās ievērojami samazinājās, jo vietējā ekonomika atveseļojās. Neatkarīgi no tā, pēdējos ziņojumus vēl vairāk nostiprināja melnā zelta vērojamais noskaņojums, kas liecina, ka OPEC + apsver iespēju kavēt vienošanos par ražošanas samazināšanu, cenšoties samazināt bloķēšanas pieaugošo ietekmi..

Lāču pusē jēlnaftas cenu pieaugumu ierobežoja pašreizējās šaubas par pasaules ekonomikas atveseļošanos, pastiprinoties koronavīrusa (COVID-19) rūpēm ASV un Eiropā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu COVID-19 gadījumu biežums joprojām neliecina par palēnināšanos, it īpaši ASV un Eiropā, kā rezultātā dažās Eiropas valstīs, piemēram, Lielbritānijā un Francijā, tiek noteikti ierobežojoši pasākumi, piemēram, bloķēšana. un komandantstundas. ASV frontē apgabals reģistrēja savu ceturto dienu pēc kārtas, kurā bija vairāk nekā 100 000 jaunu infekciju un strauju straumi no Kalifornijas līdz Midwest un Meksikas robežai. Ņemot vērā pašreizējo koronavīrusa situāciju Eiropā un ASV, Starptautiskās Enerģētikas administrācijas (IEA) Enerģētikas tirgu un drošības direktors sacīja, ka jauni bloķēšanas pasākumi pazeminās globālās naftas pieprasījuma perspektīvas, kas mēdz ierobežot tās bullish sēriju.

Ja dienā nav nozīmīgu datu / notikumu, tirgus tirgotāji uzmanīs nepārtraukto drāmu, kas ap ASV stimulēšanas paketi. Tikmēr riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, neaizmirstot arī par Brexit, būs svarīgi, lai skatītos svaigu virzību. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector