WTI nespēj uzturēt pārnakšņošanas pieaugumu starp pieprasījuma pieauguma raizēm – visas acis uz API datiem!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības stundās WTI Jēlnaftas cenas neizdevās pagarināt pieaugumu vienas nakts laikā, noslīdot zem 40,50 USD no 40,79 USD, galvenokārt tāpēc, ka turpinās COVID-19 lietu pieaugums, kas turpina pastiprināt bažas par pieprasījumu un aizēno cerības uz jaunu ASV stimulu paketi. Neskatoties uz to, naftas kritums vēl vairāk nostiprinājās pēc tam, kad Ķīna izvirzīja papildu grūtības Ķīnas un Amerikas tirdzniecības darījumam, kas arī ietekmēja enerģijas pieprasījumu.

Turklāt pēc Japānas naftas importa rādītāju paziņošanas par augustu pieprasījuma rūpes palielinājās vēl vairāk, kas liecina, ka salu valsts jēlnaftas imports samazinājās par 26%, liecina valdības dati. Tikmēr globālās pārprodukcijas bailes izraisīja pēc Lībijas jēlnaftas ražošanas pieauguma šonedēļ no 100 000 barelu dienā (BPD) līdz 250 000 BPD. Tas savukārt radīja vēl lielāku lejupvērstu spiedienu uz jēlnaftas cenām.

Gluži pretēji, plašu ASV dolāru vājumu, ko izraisīja citu faktoru kopums, varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem jautājumiem, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Bez tam, ASV Kongress šķiet tuvāk vienošanās par stimulu paketi, kas arī uztur vāku visiem jēlnaftas cenu papildu zaudējumiem. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir USD 40,22 un tā koncentrācija ir robežās no 40,14 līdz 40,70.

Ir vērts atgādināt, ka jēlnaftas cenas liecina par vienas nakts tirdzniecības pieaugumu, jo investīcijas veicināja jaunākās politiskās norises ASV. Šīs cerības radās pēc tam, kad palātas priekšsēdētāja Nensija Pelosi paziņoja par jaunu demokrātisko koronavīrusa 2,2 triljonu ASV dolāru palīdzības paketi, kas veicināja tirgus darbību. Bet ieguvumi bija īslaicīgi, jo koronavīrusa pandēmijas dēļ pastāvīgās bažas par pieprasījumu atsvēra cerības uz jaunu ASV stimulu paketi. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu otrdien no COVID-19 ir miruši aptuveni 1 miljons cilvēku, savukārt nāves gadījumi un infekcijas turpina pieaugt vairākās valstīs.

Pāri dīķim vājo jēlnaftas cenu vēl vairāk apstrīdēja ziņas, ka Lībijas nafta tagad atgriežas tirgū. Ir vērts pieminēt, ka Lībijas jēlnaftas ražošana šonedēļ ir pieaugusi no 100 000 barelu dienā (BPD) līdz 250 000 BPD. Kā mēs zinām, Lībijas naftas ražošana daudzus mēnešus bija pakļauta blokādei, kas pazemināja piegādi pasaulē un palielināja cenas. Bez tam Irānas sankcijas izpostošais naftas eksports ir pieaudzis, un 1,5 miljoni BPD tagad atstāj valsti.

Turklāt jēlnaftas zudumus varētu attiecināt arī uz pieaugošo ASV un Ķīnas cīņu. The South China Morning Post (SCMP) Āzijas agrīnās sesijas laikā publicēja šīs ziņas, ierosinot turpmākas grūtības Ķīnas un Amerikas tirdzniecības darījumam. Iemesls tam ir Ķīnas nespēja līdz augusta beigām iegādāties pat vienu trešdaļu no ASV precēm, par kurām panākta vienošanās. Turklāt China Daily komentāri, ka “ASV sinofobiskā politika tuvākajā laikā rada zaudējumus Ķīnai, bet ilgtermiņā Ķīna varētu no tiem gūt labumu”, turpina izaicināt ASV un Ķīnas attiecības.

Gluži pretēji, kopš Āzijas sesijas sākuma tirgus tirdzniecības noskaņojums mirgo zaļā krāsā, iespējams, jaunāko virsrakstu dēļ, kas agrīnā izmēģinājuma stadijā liecina par spēcīgu imūnreakciju pret koronavīrusa vakcīnu ar vienu šāvienu. Turklāt tirgus noskaņojumu vēl vairāk nostiprināja cerības uz ASV stimulu apkarot koronavīrusa (COVID-19) ekonomisko ietekmi. Bez tam optimisms saistībā ar Brexit arī pozitīvi ietekmēja tirgus noskaņojumu. Tādējādi optimistisko tirgus noskaņojumu varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem faktoriem, kas palīdzēja ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus.

Neskatoties uz cerībām uz turpmāku stimulu, plaša mēroga ASV dolārs joprojām ir nomākts, ņemot vērā piedāvājumus šajā dienā, ņemot vērā tirgus risku. No otras puses, tirgotāju piesardzīgais noskaņojums pirms otrdienas ASV prezidenta vēlēšanu debatēm starp prezidentu Donaldu Trampu un demokrātu kandidātu Džo Baidenu arī nosvera ASV dolāru. Tomēr ASV dolāra pieaugums palīdzēja ierobežot jebkādus dziļākus naftas cenu zaudējumus, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr līdz plkst. 22:23 pēc ET (2:23 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu grozu, bija samazinājies par 0.03% līdz 94.278, nokrītoties no divu mēnešu augstākā līmeņa, kas tika novērots iepriekšējā nedēļā.

Turpmāk tirgus tirgotāji koncentrēsies uz virsrakstiem par Brexit, pandēmiju un ASV prezidenta vēlēšanām, kas visi var piedāvāt svarīgas norādes. Bez tam, iknedēļas inventarizācijas dati no privāta pakalpojumu sniedzēja, Amerikas Naftas institūta (API), būs ļoti svarīgi, lai to skatītos. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector