WTI neizdodas paplašināt iepriekšējās dienas vērsto tendenču pakāpi – fundamentāla perspektīva!

Trešdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenas neizdevās pagarināt savu uzvaru sēriju iepriekšējā dienā, ņemot vērā dažus jaunus piedāvājumus tuvāk USD 41.00 līmenim, galvenokārt pēc ASV jēlnaftas krājumu palielināšanās, kas bija lielāks nekā paredzēts, kas uzreiz izraisīja bažas par vāju degvielas pieprasījumu un veicināja līdz jēlnaftas zaudējumiem. Bez tam, atjaunotajām bažām par pasaules ekonomikas atveseļošanos, pieaugot COVID-19 gadījumu skaitam, ir tendence graut naftas pieprasījumu un vilkt naftas cenas zemāk.

ASV COVID-19 palīdzības paketes kavēšanās ir arī radījusi lejupvērstu spiedienu uz jēlnaftas cenām. Arī pāri dīķim ģeopolitiskajai spriedzei starp Ķīnu un dažām ievērojamām valstīm, piemēram, ASV, bija galvenā loma jēlnaftas cenu graušanā. No otras puses, plašā ASV dolāra svaigā tendence, ko izraisīja tirgus riska noskaņojums, ir vēl vairāk apgrūtinājis jēlnaftas cenas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar naftas cenu. ASV dolārs.

Gluži pretēji, pozitīvās sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par Brexit tirdzniecības darījumu ir kļuvušas par galveno faktoru, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Pa to laiku jēlnaftas zudumus nedaudz ierobežoja cerības, ka OPEC un tās sabiedrotie atliks janvārī plānoto naftas izlaides pieaugumu. Pašlaik jēlnafta tiek tirgota par 41,20 dolāriem un konsolidējas diapazonā no 41,08 līdz 41,4,2

Lielāka nekā gaidīts ASV jēlnaftas krājumu dēļ jēlnaftas cenas bija zemākas, jo tas izraisīja bažas par lēnu degvielas pieprasījuma atjaunošanos un iespējamo piegādes trūkumu. Datu jomā Amerikas Naftas institūts (API) vienas nakts laikā paziņoja, ka ASV jēlnaftas krājumi pagājušajā nedēļā ir palielinājušies par 4,2 miljoniem barelu, salīdzinot ar analītiķu cerībām uz 1,7 miljonu barelu būvniecību..

Bez tam bailes no COVID-19 gadījumu skaita pieauguma ASV, Eiropā un dažās ievērojamās Āzijas valstīs, tostarp Japānā, nepārtraukti rada bažas par pasaules ekonomikas atveseļošanos, kas ir mazinājis jēlnaftas cenas. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu ASV pastāvīgi ziņo par rekordlielu jaunu COVID-19 gadījumu skaitu, hospitalizācijas līmeni un nāves gadījumiem. Apvienotā Karaliste, Eiropa un Japāna ir reģistrējušas arī vislielāko gadījumu skaitu – visā pasaulē aptuveni 54,8 miljoni gadījumu, kas savukārt virza lielākās ekonomikas uz vēl vienu valsts slēgšanas posmu. Jaunākie atjauninājumi liecina, ka Tokijas trauksmes līmenis tiks maksimāli paaugstināts, cenšoties ierobežot vīrusa izplatību. Tas savukārt ir izdarījis lejupvērstu spiedienu uz tirgus riska toni un veicinājis naftas cenu zaudējumus.

Arī citur, ASV, liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā ir arī tam, ka Kongress nespēj piedāvāt nekādu nozīmīgu stimulu par stimulu paketi. Pa to laiku pieaugošā spriedze starp ASV un Ķīnu turpināja pieaugt, kas galu galā radīja papildu spiedienu uz tirgus noskaņojumu, veicinot jēlnaftas zudumus..

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolāram izdevās paplašināt savu uz nakti vērsto tendenciozitāti, dienā pieņemot vēl jaunus piedāvājumus, tirgus riska noskaņojuma vidū, kas mēdz pamatot drošo ASV dolāru. Tomēr zaļās naudas ieguvums varētu būt īslaicīgs vai īslaicīgs, ņemot vērā koronavīrusa (COVID-19) stāvokļa pasliktināšanos ASV un kavēšanos ar ASV COVID-19 palīdzības paketes izlaišanu, kas atsaucas uz bažām par ekonomikas palēnināšanos. Tas bija redzams pēc mazāk pozitīvu ASV mazumtirdzniecības datu publiskošanas. Tādējādi ASV dolāra pieaugums varētu būt arī galvenais faktors, kas uzturējis jēlnaftas cenas zemā līmenī, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tajā pašā laikā ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, pieauga līdz 94.037.

Mazumtirdzniecības apgrozījums pagājušajā mēnesī pieauga par 0,3%, kas bija mazāk nekā vienprātīgi prognozētais 0,5% pieaugums. Sākotnējais septembra pieaugums par 1,9% tika pārskatīts līdz 1,6%, kā norādīts Tirdzniecības departamentā.

Gluži pretēji, pozitīvās sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par Brexit ir kļuvušas par galveno faktoru, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas zaudējumus. Kā redzams jaunākajā ziņojumā, Francija nedaudz atvieglo savas zivsaimniecības prasības, un tādējādi Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) tuvojas Brexit tirdzniecības līgumam.

Skatoties uz priekšu, tirgotāji pievērsīs uzmanību ASV datiem par mājokļiem un Aussie Employment Change datiem. Tikmēr riska katalizatori, piemēram, koronavīrusa atjauninājumi un vakcīnas, nezaudēs vietu. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me