WTI naftas cena neizdodas pagarināt bullish ralliju – spēcīgāki dolāru svari!

Piektdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, WTI Jēlnafta nespēja pagarināt savu garo uzvaru sēriju, nokrītot zem $ 58.00 līmeņa, jo OPEC samazināja pieprasījuma prognozi, norādot, ka degvielas pieprasījums visā pasaulē 2021. gadam atjaunosies lēnāk, nekā tika domāts iepriekš. Tikmēr Starptautiskā enerģētikas aģentūra sacīja, ka piedāvājums joprojām pārsniedz pieprasījumu visā pasaulē, lai gan COVID-19 vakcīnas var palīdzēt viņiem atgūties.

Bez tam vakar publiskotie vājākie, nekā gaidīts, ASV Patēriņa cenu indeksa (PCI) dati par janvāri radīja šaubas par ekonomikas atveseļošanos ASV un veicināja pieaugošās bažas par degvielas pieprasījumu. Pēc Japānas paplašinātajiem darbības ierobežojumiem desmit reģionos lāču noskaņojums saistībā ar jēlnaftas cenām vēl vairāk nostiprinājās, savukārt Austrālijas Viktorijas štats var paziņot arī par jaunu bloķēšanu, parādoties vīrusu variantu gadījumiem. Pāri dīķim plašā ASV dolāra vērtība tika uzskatīta arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas grauj jēlnaftas cenas, jo dolārs parasti virzās apgriezti uz naftu. Atšķirībā no tā, iepriekš izlaistais ASV piegāžu lielākais, nekā gaidīts, uzbūve un pastāvīgās cerības uz COVID-19 potēšanu ir kļuvušas par galveno faktoru, kas palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Tikmēr prezidenta Džo Baidena solījums paziņot par triljoniem dolāru jaunos COVID-19 palīdzības pasākumos ir mazinājis bažas par pasaules ekonomikas palēnināšanos, kas varētu arī sniegt zināmu atbalstu jēlnaftai un ierobežot tās lāču pieaugumu.

Papildus tam Saūda Arābijas solījumiem par ražošanas samazināšanu ir bijusi liela loma naftas cenu atbalstīšanā. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 57,81 ASV dolārs, un tā koncentrējas diapazonā no 57,72 līdz 57,97. Datu jomā ASV jēlnaftas piegādes dati, kas iegūti no ASV Enerģētikas informācijas administrācijas (EIA), parādīja 6,644 miljonu barelu kritumu nedēļā, kas beidzās 5. februārī, kas bija daudz lielāks nekā gan prognozēs paredzētā 985 000 barelu, gan par 994 000 barelu celtniecību ziņots nedēļu iepriekš. Amerikas naftas institūta otrdienas dati liecināja par 5,821 miljona barelu izlādi.

Lāču pusē vīrusu gadījumu skaits joprojām neuzrāda palēnināšanās pazīmes, kā rezultātā Japāna desmit reģionos ir paplašinājusi darbības ierobežojumus, savukārt Viktorija, Austrālija, arī ir paziņojusi par jauniem bloķēšanas gadījumiem vairāku gadījumu parādīšanās dēļ. no vīrusa variantiem. Tādējādi COVID-19 bēdas tur spiedienu enerģētikas nozarē, kas kaitē jēlnaftas ar augstāku ražu. Turklāt nesenais tālruņa zvans starp ASV un Ķīnas prezidentiem ir saglabājis vecos strīdus un atdzīvinājis ģeopolitiskās bailes, kas tika uzskatīts par galveno faktoru, kas tirgus spiedienu ir turējis zem spiediena un veicinājis augstākas ienesošās naftas cenas..

Neskatoties uz zemākajiem ASV nodarbinātības datiem, plaša mēroga ASV dolāram izdevās pārtraukt iepriekšējās sesijas samazināšanās tendenci, dienas Āzijas sesijas laikā kļūstot lēcienveida, jo tirgotāji izvēlas ieguldīt drošos aktīvos, piemēram, ASV dolārā. vidējā tirgus noskaņojumā. ASV dolāra pieaugums tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas uzturēja spiedienu uz naftas cenām, jo ​​vājākais USD mēdz padarīt lētāku jēlnaftas iegādi citu valūtu turētājiem. ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, tirgojas tuvu 90.468.

Turklāt Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) paziņoja, ka naftas pieprasījums visā pasaulē 2021. gadam atjaunosies lēnāk, nekā tika domāts iepriekš. Tikmēr Starptautiskā enerģētikas aģentūra (IEA) paziņoja, ka naftas piedāvājums joprojām pārsniedz pasaules pieprasījumu, kas rada šaubas par degvielas pieprasījuma atjaunošanos.

Pozitīvi ir tas, ka Saūda Arābijas solījumi attiecībā uz vienpusēju ražošanas samazinājumu sniedz zināmu atbalstu jēlnaftas cenām un ierobežo tās zaudējumus. Paredzams, ka vēl vairāk stimulēšanas pasākumu veiks ievēlētais ASV prezidents Džo Baidens, kas arī var palīdzēt naftas cenām.

Turpinot, tirgotāji tirgos acis uz pļāpāšanu par ASV palīdzības paketi un vīrusu atjauninājumiem; tikmēr ASV Mičiganas patērētāju noskaņojums būs galvenais, lai to skatītos. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector