WTI jēlnaftas lācis ir zemāks par 52,00 USD – spēcīgāki dolāru svari!

Šodien Āzijas tirdzniecības sesijā WTI jēlnafta nespēja pārtraukt agrā dienas krituma sēriju, un tā joprojām bija nomākta ap USD 52.00 līmeni, jo arvien pieaugošais COVID-19 gadījumu skaits visā pasaulē turpina palielināt bažas par degvielu; kas ir veicinājis jēlnaftas zaudējumus. Turklāt lāču noskaņojums ap jēlnaftas cenām varētu būt saistīts arī ar baumām, ka ievēlētais ASV prezidents Džo Baidens gatavojas anulēt Kanādas Keystone XL cauruļvada atļauju.

Tikmēr piektdien publiskotajiem ASV zemajiem datiem ir bijusi liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā. Naftas zudumus vēl vairāk veicināja ASV dolāra kāpums, jo ASV dolārs parasti apgriezti virzās uz jēlnaftu. Pretstatā tam optimistiskie IKP un rūpnieciskās ražošanas dati no 2. lielākās ekonomikas (Ķīna) turpina apstrīdēt naftas lāču tendenci. Vienlaikus optimisms, kas saistīts ar COVID-19 vakcīnu ieviešanu Lielbritānijā, arī ir palīdzējis ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 52,28 USD un tā konsolidējas robežās no 51,83 līdz 52,38.

Ķīnas datu frontē Ķīnas 4. ceturkšņa (Q4) IKP pieauga no 6.1% līdz 6.5% YoY, bet pēc QoQ samazinājās līdz 2.6%, salīdzinot ar prognozētajiem 3.2% un iepriekšējiem 2.7%. Turklāt rūpnieciskā ražošana decembrī pieauga par gaidītajiem 6,9% līdz 7,3% gada griezumā, savukārt mazumtirdzniecības apgrozījums nokritās zem iepriekšējās 5,0% un 5,5% tirgus vienprātības. Neskatoties uz to, ka Ķīnas ekonomikai ir liela nozīme pasaules ekonomikā, optimistiskie Ķīnas dati neatbalstīja forex tirgu.

Neskatoties uz šiem apstiprinošajiem datiem, arvien pieaugošais globālo COVID-19 gadījumu skaits ir mudinājis vairākas valstis, piemēram, ASV un Ķīnu, veikt dziļus bloķēšanas pasākumus, kas turpina pastiprināt rūpes par degvielas pieprasījumu un veicina jēlnaftas zudumus. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu vairāk nekā 28 miljoni ķīniešu ir ieslodzījumā, jo Pekina mēģina izvairīties no koronavīrusa atdzimšanas valstī, kurā tas pirmo reizi tika atklāts. Tādējādi COVID likstas uztur spiedienu enerģētikas nozarē, kas apgrūtina jēlnaftas ar augstāku ražu.

Citur neapmierinošie ASV mazumtirdzniecības un bezdarbnieku prasību dati, kas tika publiskoti piektdien, ir spēlējuši lielu lomu jēlnaftas cenu graušanā. ASV datu jomā mazumtirdzniecības pamatpārdošanas apjoms decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās par 1,4%, kas bija vairāk nekā prognozēs prognozētais 0,1% un novembrī reģistrētais 1,3% samazinājums. Tikmēr ražotāju cenu indekss (PPI) decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 0,3%, savukārt mazumtirdzniecības apjoms tajā pašā mēnesī samazinājās par 0,7%.

Neskatoties uz vājākajiem ASV datiem, plaša mēroga ASV dolāram izdevās pagarināt agras dienas pieauguma svītru, paliekot lēcienam Āzijas sesijas laikā, jo investori joprojām izvēlas ieguldīt drošā patvēruma aktīvos. riskants tirgus noskaņojums. Ir vērts atgādināt, ka ASV dolāru atbalstīja demokrātu uzvaras mēneša sākumā notikušajās Senāta vēlēšanās Džordžijas štatā. Tā rezultātā pieauga ASV ienesīgums, jo viņš, demokrāti, ieguva kontroli pār Kongresu. ASV dolāra pieaugums tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas uzturēja spiedienu uz naftas cenām, jo ​​vājākais USD mēdz padarīt lētāku jēlnaftas iegādi citu valūtu turētājiem. Līdz plkst. 10.46 pēc ET ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija pieaudzis par 0.05% līdz 90.800.

Pozitīvi ir tas, ka COVID-19 infekciju skaita samazināšanās Lielbritānijā palīdz ierobežot dziļākus zaudējumus tirgus noskaņojumā. Saskaņā ar pēdējiem datiem svētdien Apvienotā Karaliste ziņoja par 38 598 jauniem koronavīrusa gadījumiem, kas ir mazākais skaits kopš 27. decembra. Apvienotā Karaliste sāks vakcīnas devas cilvēkiem, kas vecāki par 70 gadiem, un tiem, kurus uzskata par ārkārtīgi neaizsargātiem pret koronavīruss no klīniskā viedokļa. Tādējādi vakcīnu ieviešana atvieglos dažus ekonomiski kaitīgos bloķēšanas ierobežojumus martā.

Ja dienā nav nozīmīgu datu / notikumu, tirgus tirgotāji sekos BOE Gov Bailey runai kopā ar Candian Housing Starts. Pa to laiku riska katalizatoriem, piemēram, ģeopolitikai un vīrusu problēmām, būs arī galvenā uzmanība. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector