WTI jēlnaftas cena pārsniedz 48 ASV dolārus – ātra fundamentāla perspektīva

Ceturtdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenām izdevās apturēt iepriekšējās dienas lāču svārstības, atsvaidzinot deviņu mēnešu maksimumu ap 48.00 dolāru atzīmi, galvenokārt pēc tam, kad valdības dati pagājušajā nedēļā parādīja ASV jēlnaftas krājumu kritumu, kas mazināja bailes no pārprodukcijas un veicināja cenu pieaugumu. jēlnaftas pieaugums.

Papildus tam, virzībai uz ASV fiskālās stimulēšanas darījumu un spēcīgajam Āzijas pieprasījumam arī bija liela nozīme jēlnaftas cenu pamatā. Turklāt melnā zelta cenas veicināja arī optimisms attiecībā uz ļoti infekciozā koronavīrusa vakcīnu ieviešanu. Tikmēr plašā ASV dolāra lāču tendenciozitāte tika uzskatīta arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas jēlnaftas cenas saglabāja augstākas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Turpretī pieaugošās bažas par COVID-19 pandēmijas eskalāciju ASV un Eiropā ir kļuvušas par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Pašlaik, WTI Jēlnafta tiek tirgota 48,36 līmenī un konsolidējas robežās no 47,81 līdz 48,43.

Datu jomā jēlnaftas krājumu dati, ko publicēja ASV Enerģētikas informācijas administrācija (EIA), parādīja 3,135 miljonu barelu likmi uz nedēļu, kas beidzās 11. decembrī. Tas bija lielāks nekā prognozētā 1,937 miljonu barelu likme un 15,189 -miljonu barelu būve, kas redzēta iepriekšējā nedēļā.

Izņemot datus, tirgus tirdzniecības noskaņojums turpināja mirgot zaļā krāsā, jo tas saņēma atbalstu, jo dominēja optimisms attiecībā uz potenciālu vakcīnu pret ļoti lipīgu koronavīrusu, kas galu galā palielināja pieprasījuma noskaņojumu jēlnaftas jomā. Kā mēs visi labi zinām, 11. decembrī ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) piešķīra atļauju BfT162b2, Pfizer (NYSE: PFE) un BioNTech SE (F: 22UAy). Papildus tam ASV izvērsa arī kampaņu, lai pandēmijas frontēs ārstiem un medmāsām piegādātu COVID-19 vakcīnas šāvienu. Citu iemeslu riskam uz tirgus noskaņojumu var attiecināt arī uz jaunajiem ziņojumiem, kas liecina, ka ASV Kongress tuvojas COVID-19 stimulu likumprojekta pieņemšanai. Ir vērts pieminēt, ka republikāņi un demokrāti Kongresā trešdien “noslēdzās”, apstiprinot 900 miljardu ASV dolāru stimulēšanas rēķinu, kas ir pozitīvākā zīme, kādu esam redzējuši mēnešos. Turklāt viņi strādā arī pie tā, lai līdz piektdienai pieņemtu 1,4 triljonu ASV dolāru lielu rēķinu par finanšu gadu, kas sākas 1. oktobrī, lai novērstu valdības izslēgšanu.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt pozitīvu vilces līmeni, un šajā dienā tā bija zemāka, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19. Turklāt riskam pakļautajam tirgus noskaņojumam bija arī liela loma drošā patvēruma ASV dolāra graušanā. Tomēr zaudējumi zaļajā bankrotā ir kļuvuši par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku papildu zaudējumiem jēlnaftas cenās, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 21:12 pēc ET (2:12 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu grozu, bija nokrities par 0.04% līdz 90.102.

Turklāt jēlnaftas cenu pieaugumu vēl vairāk atbalstīja jaunākie vecākā tirgus analītiķa Edvarda Moijas ziņojumi, kas liecina, ka gada pēdējā pilnā tirdzniecības nedēļa jēlnaftas cenām ir bijusi ļoti vērojama, jo enerģijas tirgotāji vairāk koncentrējas uz gaisma COVID tuneļa galā, un, tā kā Āzijas pieprasījums joprojām ir liels.

Lāču pusē jēlnaftas cenu pieaugumu nedaudz ierobežoja pieaugošās šaubas par pasaules ekonomikas atveseļošanos, pastiprinoties koronavīrusa (COVID-19) rūpēm ASV un Eiropā. COVID-19 lietu skaits joprojām neliecina par palēnināšanos, it īpaši ASV un Eiropā, kas dažām Eiropas valstīm ir licis ieviest ierobežojošus pasākumus, piemēram, bloķēšanu un komandantstundu..

Turpinot, tirgotāji tirgos acis uz Austrālijas datiem par nodarbinātības izmaiņām un Apvienotās Karalistes monetārās politikas kopsavilkumu. Tikmēr riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, neaizmirstot arī par Brexit, būs svarīgi, lai skatītos svaigu virzību. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector