WTI jēlnafta parāda vēl vienu bullish vilni – OPEC Supply Cut Support

Šodien Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, WTI Jēlnafta spēja pagarināt iepriekšējās sesijas pieauguma gājienu, sasniedzot dienas augsto līmeni krietni virs 61.00 USD vidējā līmeņa, galvenokārt pateicoties optimismam attiecībā uz amerikāņu COVID-19 palīdzības paketi, kas uzreiz nostiprināja cerības uz atveseļošanos. pieprasījums pēc degvielas un veicināja jēlnaftas pieaugumu. Bez tam, jēlnaftas neobjektivitāti attiecībā uz jēlnaftas cenām var attiecināt arī uz jaunākajām ziņām, kas liecina, ka ASV prezidents Džo Baidens ir teicis, ka ASV maija beigās būs pietiekami daudz COVID-19 vakcīnu katram ASV pilsonim.

Turklāt jēlnaftas cenu kāpumu vēl vairāk pastiprināja iespēja, ka kritiskā sanāksmē vēlāk dienā OPEC + ražotāji varētu izlemt pret ražošanas palielināšanu. Bet jaunā COVID-19 varianta gadījumi Jaunzēlandē ir mudinājuši valdības atkārtoti ieviest ierobežojošus pasākumus, piemēram, bloķēšanu, kas ir kļuvis par kritisku faktoru, kas uztur vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. . Tikmēr plašā ASV dolāra svaigais stiprums tika uzskatīts arī par vienu no kritiskajiem faktoriem, kas ierobežoja jēlnaftas augšupvērsto impulsu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

Pašlaik, WTI Jēlnafta tiek tirgota 61.45 un konsolidējas robežās no 60.69 līdz 61.60. Tirgus tirdzniecības noskaņojums nespēja saglabāt iepriekšējās dienas pozitīvo sniegumu, kļūstot skumjš, pat pēc tam, kad ASV Kongress tuvojās prezidenta Džo Baidena optimistiskās palīdzības COVID-19 atbalstam. Tikmēr Apvienotās Karalistes valdības smagais spiediens, kura mērķis ir ātra atveseļošanās, izmantojot gada budžetu, arī nespēja sniegt jēgpilnu atbalstu tirgus noskaņojumam tirgū. Tādējādi Apvienotās Karalistes budžets un ASV stimuls attiecībā uz vakcīnu gaidām palīdz augstākas ražas jēlnaftas cenām saglabāt cenu. Jāatzīmē, ka ASV prezidents Džo Baidens un Austrālijas premjerministrs Skots Morisons joprojām ir pārliecināti, pateicoties jaunākajām vakcīnu piegādēm.

Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) un sabiedrotie, kas kopā tiek saukti par OPEC +, domā atteikties no plāna palielināt ražošanu, jo koronavīrusu krīzes dēļ naftas pieprasījuma atgūšana joprojām ir neskaidra. Tirgus bija paredzējis, ka OPEC + atvieglos ražošanas samazināšanu par aptuveni 500 000 barelu dienā (BPD) no aprīļa, kas tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas pamatoja jēlnaftas cenas.

Tikmēr jēlnafta ieguva papildu kāpumu pēc tam, kad pagājušajā nedēļā ASV benzīna krājumi samazinājās par lielāko starpību tās pārskatu vēsturē, savukārt rafinēšanas izlaide samazinājās līdz rekordzemam līmenim Teksasas pamatīgās iesaldēšanas rezultātā, kas apturēja ražošanu. Arī benzīna krājumi samazinājās līdz 243,5 miljoniem barelu. Turklāt destilāta krājumi arī samazinājās par lielāko starpību kopš 2003. gada – līdz 143 miljoniem barelu.

USD frontē plaša mēroga ASV dolāram izdevās pagarināt savu uzvaru sēriju iepriekšējā sesijā. Dienas laikā bija nepieciešami vēl daži piedāvājumi, jo vilšanās par ASV datiem un pļāpāšana par ASV spēju līdz maijam vakcinēt visus pieaugušos valstī veicināja Valsts kases ienesīgumu, kas savukārt veicināja dolāra kāpumu; ir vērts pieminēt, ka valsts kases etalona 10 gadu ienesīgums Āzijas sesijas laikā pieauga līdz 1,4894%, dolāram tirgojoties pret lielāko daļu valūtu, jo mierīga atmosfēra turpināja atgriezties tirgū, veicinot investoru perspektīvu. Patlaban tirgotāji, šķiet, ir piesardzīgi, lai izvirzītu stingras pozīcijas, pirms ASV Federālo rezervju priekšsēdētāja Džeroma Pauela runas, kas paredzēta vēlāk dienā.

Tomēr ASV dolāra pieaugums tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas saglabāja vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 21:19 pēc ET (2:19 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, pieauga par 0,03% līdz 91 032.

Virzoties uz priekšu, tirgus tirgotāji pievērsīs uzmanību ASV federālo rezervju priekšsēdētāja Džeroma Pauela runai, kas paredzēta šodien vēlāk. Tikmēr tiks rūpīgi novērota arī gaidāmā OPEC + sanāksme. Pāri dīķim pļāpāšana ap stimulu paketēm ASV un Lielbritānijā nezaudēs savu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me