WTI jēlnafta paplašina savu lāču aizspriedumus starp pandēmijas un piegādes problēmām!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cenām neizdevās apturēt zaudējumu sēriju iepriekšējā dienā, tās joprojām bija nomāktas ap USD 45.50, jo naftas eksportētājvalstu organizācijas un tās sabiedroto atjaunoto atslēgumu ietekme un neskaidrība par ražošanas samazināšanas ilgtermiņa perspektīvām (OPEC +), rada bailes no pārprodukcijas un veicina jēlnaftas zudumus. Ir vērts atgādināt, ka jēlnaftas cenas pagājušajā nedēļā atjaunojās pēc pozitīvas attīstības attiecībā uz koronavīrusa vakcīnām (COVID-19), taču ieguvumi bija īslaicīgi vai īslaicīgi, jo ziņa par rekordaugstu līmeni COVID-19 gadījumos. ASV palielināja bažas, ka pieprasījums varētu īslaicīgi samazināties.

Bez tam lielos jēlnaftas cenu zaudējumus varētu attiecināt arī uz pēdējiem ziņojumiem, kas liecina, ka Irāna apsver iespēju palielināt ražošanu 3 mēnešu laikā. Turklāt jēlnaftas cenu zaudējumi vēl vairāk nostiprinājās pēc jaunas neveiksmes Brexit sarunās starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību. Pāri dīķim ASV ir gatava ieviest jaunas sankcijas vairāk nekā desmit Ķīnas amatpersonām viņu rīcības dēļ Honkongā, un tas varētu kaitēt abu valstu tirdzniecības līgumam. Tas savukārt radīja lejupvērstu spiedienu uz jēlnaftas cenām. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 45,45 ASV dolāri un tā koncentrācija ir robežās no 45,27 līdz 45,73. Pārejot uz priekšu, tirgotāji šķiet piesardzīgi, lai nostādītu stingras pozīcijas pirms Amerikas Naftas institūta datiem, kas jāsniedz vēlāk dienā.

Kā mēs jau minējām, pastāvīgās bažas par koronavīrusa otro vilni, kuras rezultātā visā pasaulē ir atjaunoti bloķēšanas pasākumi, joprojām apdraud jēlnaftas pieprasījuma atjaunošanos. Kā mēs visi zinām, koronavīruss (COVID-19) nodara lielu nodevu ASV. Kā redzams jaunākajā ziņojumā, koronavīrusa atdzimšana Eiropā un ASV joprojām neuzrāda palēnināšanās pazīmes, kas turpina vairot šaubas par ekonomikas atveseļošanos, jo ASV un Eiropas varas iestādes turpina paziņot par atpakaļ ierobežotām aktivitātēm , cenšoties ierobežot vīrusa izplatīšanos. Tas savukārt radīja lejupvērstu spiedienu uz tirgus riska toni un veicināja jēlnaftas zaudējumus.

Neapstrādātas jēlnaftas cenu iemesls varētu būt saistīts arī ar ilgstošo ASV un Ķīnas cīņu, kas atkal strauji palielinājās pēc tam, kad ASV noteica jaunas sankcijas Pekinas diplomātiem. Pa to laiku Honkongas policija ir arestējusi vairāk opozīcijas partijas biedru, kas vēl vairāk veicināja jau tā intensīvo cīņu un nosvēra riska toni.

Citur Brexit jautājums paliek uz kartēm, ņemot vērā jaunu pārtraukumu Brexit sarunās starp Lielbritāniju un Eirozonu, kas tirgus dalībniekus ir turējis uz robežas. Tomēr šiem negatīvajiem virsrakstiem bija arī liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā. Visā okeānā jēlnaftas samazināšanos vēl vairāk atbalstīja ziņojumi, kas liecina, ka Irāna 3 mēnešu laikā gatavojas palielināt ražošanu.

Tomēr tirgus tirdzniecības noskaņojums kopš dienas sākuma mirgo sarkanos signālos. Rezultātā jauktās tirdzniecības iemeslu varēja attiecināt uz jauktajiem signāliem attiecībā uz koronavīrusu (COVID-19) un jaunāko pļāpāšanu par ASV un Ķīnas cīņu. Tāpēc plaša mēroga ASV dolāram izdevās iegūt zināmu pozitīvu saķeri, kas dienā bija augstāka. ASV dolāra bullish neobjektivitāti diezgan neietekmēja koronavīrusa (COVID-19) stāvokļa pasliktināšanās ASV un progress attiecībā uz stimulēšanas sarunām, kuras abas mēdz graut ASV valūtu. Tomēr dolāru vērtības pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas jēlnaftas cenas ir turējis zem spiediena, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, ir pieaudzis līdz 90.838.

Turpretī jēlnaftas cenu zaudējumus var ierobežot strauja pieprasījuma atjaunošanās Ķīnā, par ko liecina Ķīnas eksporta pieaugums novembrī visātrākajā tempā kopš 2018. gada februāra. Tas galu galā veicināja cerības uz spēcīgu pasaules pieprasījumu. Pāri dīķim optimisms par ļoti bīstamās koronavīrusa ārstēšanas iespējām ir kļuvis par galveno faktoru, kas palīdzējis ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zudumus.

Ja šajā dienā nav galveno datu / notikumu, tirgus tirgotāji uzmanīs acis uz jēlnaftas piegādes datiem no Amerikas Naftas institūta, kas jāsniedz vēlāk šodien. Papildus tam atjauninājumi par ASV stimulu paketi būs arī svarīgi skatīties. Tikmēr riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, neaizmirstot arī par Brexit, nezaudēs nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector