WTI jēlnafta neizdodas pārtraukt zaudējumu sēriju un sasniedz piecu mēnešu zemāko līmeni!

Piektdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cena neizdevās apturēt pēdējo divu dienu lāču tendenciozitāti, samazinoties līdz piecu mēnešu zemākajam līmenim ap USD 35.00 līmeni, jo bija bažas par kārtējo globālo koronavīrusu gadījumu pieaugumu un pārsteidzoši liels ASV jēlnaftas krājumu pieaugums nedēļā saglabāja spiedienu uz enerģijas tirgu. Bez tam Lībijas piegādes atjaunošanu un Norvēģijas darījumu varētu uzskatīt arī par galvenajiem faktoriem, kas spiedienu uz naftas cenām.

Pāri dīķim progresa trūkums attiecībā uz vienošanos par ASV koronavīrusa palīdzības paketi vēl vairāk lācīgi ietekmēja jēlnaftas cenas. Tikmēr bažas par ģeopolitisko spriedzi starp ASV un Ķīnu tur spiedienu uz tirgus noskaņojumu, kas lācīgi ietekmē jēlnaftas cenas. Liela nozīme naftas cenu graušanā bija arī plašā ASV dolāra stiprumam, ko atbalstīja riska noskaņojums tirgū, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir USD 36,08 un tā konsolidācija ir robežās no 34,93 līdz 37,77.

Pieaugošais COVID-19 lietu skaits ir pastiprinājis bloķēšanas ierobežojumus visā Eiropā, veicinot bažas par ekonomikas atveseļošanās perspektīvām ASV un visā pasaulē. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Vācija un Francija ir paziņojušas par jauniem pasākumiem vīrusa izplatības ierobežošanai, kas savukārt grauj pieprasījumu pēc jēlnaftas. Citur Lielbritānija sāk iet pa to pašu ceļu, savukārt Itālija, Spānija, Portugāle un Polija ir reģistrējušas jaunus maksimumus ikdienas gadījumu ziņā.

Turklāt jēlnaftu ap jēlnaftas cenām vēl vairāk pastiprināja negaidīti lielais ASV jēlnaftas krājumu pieaugums pagājušonedēļ, par ko iepriekšējā dienā ziņoja Enerģētikas informācijas administrācija, kas pasliktinoties atbalstīja bažas par krītošo pieprasījumu pēc degvielas. COVID-19 izplatība pasaulē, kas grauj noskaņojumu attiecībā uz jēlnaftas cenām. Datu jomā jēlnaftas krājumi ir palielinājušies par 4,3 miljoniem barelu, salīdzinot ar cerībām par 1,23 miljonu barelu pieaugumu. Tas notiek nedēļu pēc tam, kad jēlnaftas krājumi samazinājās par 1 miljonu barelu. Rezultātā jēlnaftas cenas vienas nakts laikā kritās par aptuveni 5%, nokrītot zem galvenās USD 40 par barelu atbalsta.

Papildus vīrusu likstām piesardzīgā noskaņojuma iemesls investoru vidū varētu būt saistīts arī ar ilgstošu ASV un Ķīnas cīņu par potenciālo amerikāņu ražoto raķešu pārdošanu Taivānai, kas nepārtraukti uzņem tempu. No otras puses, dominējošā neskaidrība par ASV prezidenta vēlēšanu rezultātu arī mazināja tirgus noskaņojumu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu nacionālās aptaujas liecina, ka demokrātu konkurentam Džo Baidenam ir vadība pār republikāņu pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu.

USD frontē plaša mēroga ASV dolāram izdevās saglabāt savu uzvaru sēriju visas iepriekšējās sesijas laikā, jo pašreizējā tirgus noskaņojuma dēļ tirgotāji joprojām dod priekšroku drošai patvērumam. Tomēr ASV dolāra pieaugumu vēl vairāk pastiprināja ASV IKP dati, par kuriem tika gaidīts spēcīgāk, nekā gaidīts, norādot, ka pasaules lielākā ekonomika 2020. gada trešajā ceturksnī ir palielinājusies ar 33,1% gada tempu. Tomēr bullish aizspriedumi ap pieaugošā politiskā nenoteiktība pirms gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām 3. novembrī neietekmēja ASV dolāru. Tomēr ASV dolāra pieaugums varētu būt īslaicīgs vai īslaicīgs, ņemot vērā bažas, ka ekonomikas atlabšana ASV varētu koronavīrusa gadījumu atdzimšanas dēļ sasmalciniet līdz galam. Bez tam, zaļās naudas ieguvumus vēl vairāk veicināja progresa trūkums attiecībā uz ASV stimulu paketi, kas tirgotājus ir piesardzīgi noskaņojusi. Tādējādi ASV dolāra pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas uztur jēlnaftas cenas zem spiediena, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tomēr dolāru ieguvumi ir saglabājuši eļļas spiedienu. Tikmēr dolāra indekss, kas sadala dolāru pret 6 galveno valūtu grozu, ir 93.955.

Pāri dīķim jēlnaftas zudumu cēlonis varētu būt saistīts arī ar ražošanas atsākšanu Lībijā, jo valsts pēc vairāku mēnešu ilgas blokādes sāk paplašināt savu ražošanas / eksporta jaudu..

Gluži pretēji, Saūda Arābija un Krievija novembra beigās tiekoties uz sarunām ar saviem OPEC + partneriem, norādīja uz vēlmi pagarināt naftas ieguves samazināšanu un atlikt plānoto palielinājumu, kas varētu palīdzēt ierobežot dziļākus naftas cenu zaudējumus. Turpmāk tirgus tirgotāji sekos USD vērstajām izmaiņām, ņemot vērā galveno datu / notikumu trūkumu dienā. Turklāt riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu likstas, neaizmirstot arī par Brexit, būs svarīgi, lai skatītos svaigu virzību. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector