WTI jēlnafta izdodas paplašināt savu nakšņojošo aizspriedumu!

Ceturtdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cenām izdevās noturēt uzvaru sēriju vienā naktī un tās palika bullish, krietni virs $ 40.00 līmeņa, pateicoties pārsteiguma izlozei oficiālajos naftas krājumos, kā parādīja Enerģētikas informācijas administrācija (EIA). Bez tam plašā ASV dolāra vājums kopā ar cerībām uz Amerikas stimulu paketi arī palīdzēja jēlnaftas cenām palielināt vienas nakts pieaugumu. Ziemeļamerikas Frac Spread Count pieaugums pozitīvi ietekmēja arī jēlnaftas cenas.

Gluži pretēji, koronavīrusa atdzimšana, kas noved pie turpmākiem darbības ierobežošanas ierobežojumiem, ir kļuvis par galveno faktoru, kas uztur vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Turklāt bažas par naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) pieaugošo piedāvājumu turpina apstrīdēt jēlnaftas pieaugumu. Citur šķiet, ka pastiprinātā cīņa starp ASV un Ķīnu vairākos jautājumos, kā arī tādu amerikāņu struktūru kā Disney un Goldman Sachs samazināšana par amatu liek domāt arī par jēlnaftas buļļiem. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir USD 40,16 un tā konsolidācija ir robežās no 39,91 līdz 40,45.

Kā jau minējām, iknedēļas dati, ko publicēja ASV Enerģētikas informācijas administrācija (EIA), deva papildu stimulu WTI jēlnaftas cenām. Datu jomā EIA paziņoja, ka jēlnaftas krājumi nedēļā, kas beidzās 25. septembrī, samazinājās par 2 miljoniem barelu, salīdzinot ar analītiķu aplēsēm par pieaugumu par 1,56 miljoniem barelu.

Šķiet, ka jēlnaftas cenām, šķiet, palīdz riskēt tirgus noskaņojums, par ko liecina spēcīgi Volstrītas galveno indeksu kāpumi. Preses laikā S&P 500 Futures pieauga par 0,25% līdz 3360, savukārt ASV Valsts kases 10 gadu ienesīgums arī palika pozitīvs – aptuveni 0,68%. Tomēr pozitīvo toni ap tirgus noskaņojumu atbalstīja cerības uz turpmāku stimulu paketi. Ne tikai Amerikas kongress, bet arī Japānas valdība ir gatava vēl vienam likviditātes palielinājumam, lai kontrolētu koronavīrusa (COVID-19) negatīvo ekonomisko ietekmi. Tas savukārt iedragāja plašo ASV dolāru un sniedza papildu atbalstu jēlnaftas cenām.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolārs Āzijas sesijas laikā saglabājās depresīvs, ņemot vērā tirgus risku. No otras puses, tirgotāju piesardzīgais noskaņojums pirms ASV prezidenta vēlēšanām arī ietekmēja ASV dolāru, lai gan zaudējumi ASV dolāros saglabāja naftas cenas augstākas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar cenu ASV dolāra. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu grozu, ir nokrities līdz 93.718.

Turklāt jēlnaftas cenu straujo noskaņojumu vēl vairāk pastiprināja lielo datu kompānijas Primary Vision skaitļi, kas liecina, ka Ziemeļamerikas Frac Spread Count, kas izseko frackinga pabeigšanas brigādes, kuras šobrīd veic aku beigas, no 101 12 pagājušajā nedēļā.

Gluži pretēji, bažas par pasaules ekonomikas atveseļošanos joprojām ir visā tirgū, pieaugot koronavīrusa gadījumu skaitam. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu koronavīruss ir inficējis vairāk nekā 7,2 miljonus cilvēku un nogalinājis vairāk nekā 206 000 Amerikas Savienotajās Valstīs, veicinot bažas par pieprasījumu un kļūstot par galveno faktoru, kas ierobežo jēlnaftas cenu pieaugumu vēl vairāk.

Turklāt jēlnaftas cenu pieaugumu ierobežoja pieaugošās naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) bailes no piedāvājuma. Izlaide septembrī salīdzinājumā ar augustu pieauga par 160 000 barelu dienā, jo dažas Lībijas iekārtas atsāka ražošanu un pieauga Irānas eksports.

Pāri okeānam jaunākais Lielbritānijas ziņojums, kas liecina, ka Brexit dēļ Lielbritānijā zaudēja 7500 darbavietu, arī pakļāva naftas buļļiem. Bez tam notiekošās sarunas par to, cik tuvu Lielbritānijai vīrusa dēļ tuvojas valsts bloķēšana, ir papildu slogs preču cenām.

Nākotnē tirgus virzību varētu ierobežot, ņemot vērā Ķīnas prombūtni uz vienu pilnu nedēļu. Bet Austrālijas AiG Performance Mfg indekss un Commonwealth Bank Manufacturing PMI būs galvenā uzmanības centrā. Turklāt tirgotāji uzmanīs acis par Brexit, koronavīrusa pandēmijas un ASV prezidenta vēlēšanu virsrakstiem, kas var piedāvāt svarīgas norādes. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector