Virtuālā realitāte, Blockchain un ICO

Virtuālās realitātes jeb VR domēns ir grūts rieksts, neatkarīgi no tā, no kuras puses šī problēma (un iespēja) tiek vērsta. Tā kā daudzi no tiem, kas seko šīs tehnoloģijas pasaulei, patiešām labi zina, VR tehnoloģija gandrīz divus gadu desmitus ir bijusi gandrīz sasniegta..

Tajā pašā laikā vismaz divas atšķirīgas tehnoloģijas ir izstrādātas un sabiedrībai prezentētas kā pilnīgs risinājums, kas beidzot novērsīs visas problemātiskās nepilnības. Katra no šīm nepilnībām ir bijusi problēmu un grūtību avots VR izstrādes kopienai, neatkarīgi no tā, vai problēma ir balstīta uz dažiem aparatūras iestatīšanas elementiem, programmatūru vai abu kopumu.

Tomēr tagad ir jauna tehnoloģija, kas jau ir mainījusi pasauli, un tā nāk blokķēdes veidā. Mūsdienās miljoni to izmanto, lai piekļūtu kriptovalūtām, piemēram, bitcoinam, kuru var izmantot azartspēles tiešsaistē, pirkt preces vai pakalpojumus un darīt daudzas citas lietas, taču tā lietojumiem ir daudz vairāk alternatīvu.

Protams, daudzas no šīm lietojumprogrammām labi sader ar citām tehnoloģijām un nozarēm, sākot no vispāratzītām līdz jaunajiem tirgiem. Tas ir iemesls, kāpēc no daudziem attīstības kopienas pārstāvjiem tiek aicināts apvienot VR tehnoloģiju ar kādu blokķēdes aspektu, kas galu galā to nogādātu mājās galīgā tirgus izrāviena ziņā.

VR tehnikas attīstības cikls

Nepieciešama mazliet vēsture, lai izprastu ar virtuālās realitātes tehnoloģiju saistītās kopējās attīstības procesu. Pēc būtības šī tehnoloģija atspoguļo centienus vizuāli attēlot 3D vidi kopā ar autentisku dziļuma uztveri.

Mūsdienās, kamēr tehnoloģija attēlu atveidošanai 3D formātā ir bijusi gandrīz četras desmitgades, faktiskais 3D VR iestatījums joprojām ir nedaudz nenotverams. Tas ir dīvaini galvenokārt tāpēc, ka ierīces, galvenokārt austiņu veidā, kopš 1990. gadu sākuma ir prezentējušas tehnoloģiju kompānijas, kas apgalvo, ka ir publiski izmantojušas VR domēnu..

Tomēr katru reizi, neskatoties uz tehnoloģiju demonstrācijām, kuras prezentēja vieni un tie paši uzņēmumi, faktiskajai braukšanas tehnoloģijai nav izdevies sevi pārveidot par pilnībā definētu gala produktu. Tā vietā šīs ierīces kādu laiku kavējās, galvenokārt pateicoties VR kopienas nebeidzamajam entuziasmam un cerībai, pēc kuras tās kļuva par tehnoloģiju vēstures fragmentiem.

Slikta dūša

Taustiņš faktisko 3D attēlu attēlojumam uz 2D virsmas patiesi ir atbloķēts pirms daudziem gadiem. Projicējot attēlu stereo režīmā, kas nozīmē dažādus veidus katra lietotāja acīm, tehnoloģija var atdarināt veidu, kā mēs vispār atšķiram dziļumu un sniedzam telpas sajūtu. Tas darbojas ikvienam, kurš kādreiz ir izmēģinājis jebkāda veida VR austiņas.

Tomēr problēma, kas ir milzīgs jautājums lielai daļai lietotāju, ir slikta dūša vai kustību slimība. Tas pats notiek tāpēc, ka smadzenes un ķermenis ir konfliktā par notiekošo – kamēr lietotāja iekšējā auss viņiem saka, ka viņi sēž, viņu acis viņiem saka, ka viņi pārvietojas. Komerciāli tā varētu būt katastrofa ikvienam, kurš iegādājas šādu ierīci un beidzot ar to slimo.

Jaunās VR ierīču paaudzes aktīvi cenšas atrast risinājumu problēmai, taču līdz šim sudraba lode nav atrasta. Izredzes ir, ka risinājums nāks kā nelielu uzlabojumu maisījums, nevis lielas un radikālas izmaiņas VR sakņu tehnoloģijā.

Bet pat šodien lielākajai daļai slimības pilnībā izzūd pēc kāda laika, kas pavadīts, izmantojot ierīci, taču investori kopumā to uzskata par VR darījumu pārtraukēju, kas citādi tiek uztverts kā riska pakļauts lauks. Tāpēc VR izstrādātājiem vienmēr ir bijis liels izaicinājums atrast finansējumu un investīciju iespējas. Bet tagad šķiet, ka blokķēdes tehnoloģija, galvenokārt tās SIO procedūras, varētu to mainīt tādā veidā, kas varētu padarīt attīstību daudz iespējamāku.

Decentraland lieta

Decentraland ir VR projekts, kas izveidots, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Nesen tai izdevās savākt vairāk nekā 26 miljonus ASV dolāru, izmantojot ETH ICO jeb sākotnējais monētu piedāvājums. Projekts sevi raksturo kā virtuālas pasaules radīšanas procesu, kurā blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota kā zemes gabalu reģistrs (šajā gadījumā digitālie zemes gabali).

ICO atnesa uzņēmumam vairāk nekā 86 000 ETH un sasniedza iepriekš iestatīto cieto vāciņu apmēram 60 minūtēs. Ātrums, kādā tas notika, daudziem atgādināja pārlūka Brave ICO, bet beidzās mazāk nekā pēc minūtes. Tajā pašā laikā ICO process joprojām ir galvenais punkts jebkādām sūdzībām FinTech kopienā, lai gan 2017. gada jūlijā ar šo konkrēto finansēšanas modeli tika piesaistīti vairāk nekā 500 miljoni ASV dolāru.

Decentraland tā ir lieliska iespēja piesaistīt gan finansējumu, gan uzmanību savam uzņēmumam, kas noteikti prasīs daudz sabiedrības iesaistīšanās, lai gūtu panākumus. Lai gan uzņēmuma un projekta liktenis nekādā ziņā nav noteikts ar šo ICO, tie parāda, ka VR kopienas domāšana ir ceļš uz priekšu.

Citas VR-Blockchain Ventures

Blokķēdes domēns nodrošina divas VR izstrādātāja atšķirīgās iespējas. Pirmais ir pieejams FinTech lietojumprogrammas veidā, kur kriptonauda varētu darboties kā finansēšanas un / vai monetizācijas līdzeklis. Digitālo valūtu raksturs parāda, ka lietotāji jau ir draudzīgi jaunajām tehnoloģijām, tāpēc var droši pieņemt, ka daudzi arī būtu uzņēmīgi pret VR ierīcēm.

Protams, ne katram VR projektam ir līdzekļi vai vajadzības blokķēdes tehnoloģijai. Tomēr lielākā daļa no viņiem to varēja kaut kā un ar lieliem panākumiem pielietot. Šodien, pievēršoties vēl vienai VR, kas acīmredzot iet garām, neviens šīs jomas uzņēmums nevar nodrošināt sevi ar greznību ignorēt potenciālos palīglīdzekļus, cenšoties gan sabiedrībai atklāt virtuālo realitāti, gan gūt peļņu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me