Twitter hakeri BTC nopelnīja 121 000 USD. Uzziniet, kā saglabāt monētas drošībā

Twitter hakeriem birojā nesen bija diezgan daudz dienu, un viņiem izdevās aiziet prom Bitcoin vērts 121 000 USD vērtībā. Neatkarīgi no tā, kas ir vainīgais, viņiem tagad pieder šīs monētas, saņemot no tweeter ne mazāk kā 400 dažādus Bitcoin maksājumus. Veids, kādā viņi izstrādāja krāpšanos, parastajam cilvēkam nav zināms, taču Bitcoin pasaulē tas nav pārsteigums, jo šāda veida uzlaušana notiek visu laiku.

Iespaidīgais ir ne tikai šī konkrētā uzlaušanas mērogs, tas ir diezgan ietekmīgs, ciktāl tas attiecas uz mērķauditorijas atlases Twitter kontiem. Tas nozīmē, ka šie tiešsaistes noziedznieki uzlauza dažu ievērojamāko sabiedrisko personu kontus pasaulē, tostarp Tesla Motors izpilddirektoru Elonu Musku un bijušo ASV prezidentu Baraku Obamu. Tika uzlauzts arī pašreizējā prezidenta kandidāta Džo Baidena konts kopā ar gandrīz duci citu ietekmīgu cilvēku, kurus lielākā daļa cilvēku atzīst.

Uzbrukums neaprobežojās tikai ar atsevišķām personām. Tika uzlauzts arī Apple datoru Twitter konts. Tā kā šāda veida uzlaušana regulāri notiek kriptonauda biržās un sociālo mediju kontos, pat visaugstākā riska adrenalīna meklētāji spēlētāji vēlēsies darīt visu iespējamo, lai aizsargātu savu Bitcoin. Atvēlēsim brīdi, lai izpētītu, kā tieši to izdarīt.

Nerunājiet par Bitcoin sociālajos tīklos

Lai gan ietekmētāji dažkārt var kļūt par hakeru upuriem, jo ​​hakeri zina, ka viņu konti saņem datplūsmu, un tādējādi viņi var reklamēt savas Bitcoin adreses plašai auditorijai un cer, ka viņi var apmānīt dažus cilvēkus, regulāri lietotāji katru dienu var arī izmantot un nozagt kriptogrāfiju pateicoties sociālajiem medijiem. Pat ja jūs neesat slavens. Kā tas ir iespējams?

Hakeri var izmantot kaut ko zināmu kā sociālo inženieriju, lai piekļūtu jūsu kriptogrāfijai. Daudzas Bitcoin apmaiņas un azartspēļu vietnes ļaus jums izmantot tālruni, lai aizsargātu savu kontu. Lūk, kur rodas izaicinājums. Ja hakeris zina, ka jūs daudz runājat par Bitcoin sociālajos medijos un jūsu vārds ir jūsu sociālo mediju profilos, viņi var meklēt jūsu vārdu. Ja viņi izskatās pietiekami nopietni, viņi vienkārši var atrast jūsu e-pasta adresi, mājas adresi un tālruņa numuru. Daudzas reizes mobilo tālruņu uzņēmumos vārds, e-pasta adrese, tālruņa numurs un mājas adrese ir vienīgās lietas, kas nepieciešamas, lai veiktu izmaiņas kontā.

Tātad anonīms hakeris paņem informāciju, izliekas par tevi pa tālruni, zvana mobilo telefonu uzņēmumam un turpina zvanīt, līdz viņš atradīs vienu klientu apkalpošanas pārstāvi pietiekami lētticīgu, lai veiktu izmaiņas tavā kontā. Pēc tam viņi izslēdz jūsu SIM karti pret jaunu, kas pārsūta ziņojumus uz viņu tālruni, nevis uz jums. Kad viņiem ir piekļuve jūsu tālrunim, viņi var mainīt jūsu paroles un nozagt jūsu Bitcoin. To sauc par sociālo inženieriju.

Neglabājiet Bitcoin Online

Lielākā daļa spēlmaņu, kas ir jauni Bitcoin, domā, ka ir droši uzglabāt digitālās valūtas tiešsaistē, jo Bitcoin un blokķēdi nevar uzlauzt. Lai gan ir taisnība, ka abus nevar uzlauzt, vietnes, kurās tiek glabātas Bitcoin un citas kriptovalūtas, atrodas centralizētos serveros. Šos serverus patiešām var uzlauzt. Tas nozīmē, ka, ja jūs glabājat kriptonauda tiešsaistē, pat ja vietne jums pieder (vairumā gadījumu jūs tajā netiksit), šīs monētas var nozagt.

Labāks risinājums ir iegādāties aparatūras USB atslēgu, citādi sauktu par aparatūras maku (Trezor un Ledger Nano S ir vispopulārākie zīmolu nosaukumi). Aparatūras maki ļauj monētas uzglabāt prom no datora un no interneta. Aparatūras seifā kriptogrāfiskie dati, kas saistīti ar jūsu personīgajām monētām, tiek glabāti tieši uz atslēgas, kas nozīmē, ka neviens to nevar jums atņemt, kamēr jūs to nedalīsit. Tas mūs noved pie mūsu pēdējā padoma.

Ja jums nepieder jūsu privātās atslēgas, jums nepieder jūsu bitcoīni

Privātie kriptogrāfijas dati, kas tiek glabāti aparatūras makā vai savienoti ar kādu no jūsu Bitcoin makiem tiešsaistē, darbojas kā zīmogs, kas identificē jūsu darījumus blokķēdē, vienlaikus aizsargājot arī jūsu vērtību un padarot to tikai par jums. Katra privātā atslēga ir savienota pārī ar publisko atslēgu, kuru varat kopīgot ar citiem. Šī publiskā atslēga tiek ģenerēta seifa adresē, kuru jūs faktiski izmantojāt, lai nosūtītu un saņemtu Bitcoin starp lietotājiem Bitcoin tīklā. Jebkurā gadījumā koplietojiet savu publisko atslēgu visur, kur vēlaties, ja vien esat gatavs veikt darījumus un vai nu nosūtīt, vai saņemt monētas.

Nekad nedalieties ar savām privātajām atslēgām, un mazāk vēlaties, lai kāds cits jūsu vārdā piekļūtu jūsu Bitcoin.

Bitcoin ļauj jums būt pašai savai bankai un rūpēties par savu bankrotu. Tas ir spēcīgs saturs. Vienkārši paturiet prātā, ka ar lielu spēku nāk liela atbildība.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector