Svari – Facebook izlaiž savu digitālo valūtu

Facebook paziņoja, ka 2020. gada pirmajā pusē uzsāks savu kriptovalūtu, Svari, kas ļaus cilvēkiem iegādāties lietas vai sūtīt naudu ar gandrīz nulles maksu. Pirmkārt, Svari nav stabila monēta; tā vietā to nodrošinās aktīvu grozs, kas izteikts četrās fiat valūtās: USD, GBP, EUR un JPY. Tomēr grozs sastāv no zemas svārstības aktīviem, kuru mērķis ir saglabāt Svaru vērtību samērā stabilu. Jūs varat iesaistīties Svaros, pērkot vai izvelkot Svarus tiešsaistē vai vietējās apmaiņas vietās, piemēram, pārtikas preču veikalos, un iztērējiet to, izmantojot sava Facebook Calibra maku, kas tiks iebūvēts WhatsApp, Messenger un tā paša lietotnē, vai ar citu sadarbspējīgu trešo personu starpniecību. ballītes seifa lietotnes.

Vai Svari ir decentralizēti?

Nē, bet Facebook pilnībā nekontrolēs Svarus. Tā vietā Facebook savā pārvaldībā saņem tikai vienu balsi tāpat kā citi Svaru asociācijas dibinātāji, tostarp Paypal, Visa, eBay, Uber un 24 citi drīz dibināmie dalībnieki. Blokķēdi pārvalda un pastāvīgi pārbauda Svaru asociācijas dibinātāji, no kuriem katrs ieguldīs 10 miljonus USD vai vairāk, lai iegūtu balsstiesības Svaru pārvaldībā un spēju darbināt validatora mezglu.. Marks Cukerbergs atzīmēja ziņojumā: “(…) To vada daudzas dažādas organizācijas, nevis tikai viena, padarot sistēmu kopumā taisnīgāku. Tas ir pieejams ikvienam, kam ir interneta savienojums, un tam ir zemas maksas un izmaksas. Un to nodrošina kriptogrāfija, kas palīdz aizsargāt jūsu naudu. Šī ir svarīga daļa no mūsu redzējuma par uz privātumu vērstu sociālo platformu, kurā varat privāti sazināties visos veidos, sākot no ziņojumapmaiņas līdz drošiem maksājumiem. ”

Svaru asociācija

Svaru asociācija atrodas Ženēvā, Šveicē, pateicoties valsts neitrālajam statusam un spēcīgajam atbalstam Fintech, tostarp blockchain tehnoloģija. Facebook mērķis ir sasniegt 100 dibinātājus pirms oficiālās Svaru darbības uzsākšanas 2020. gadā. Dalībnieku klāsts ir no maksājumu pakalpojumiem, tirgus vietām, telekomunikācijām, blokķēdēm, riska kapitālistiem līdz bezpeļņas organizācijām..

Bet Facebook noteikti nemeklē nevienu. Lai pievienotos asociācijai, dalībniekiem jāatbilst vairākām prasībām, piemēram, pusei servera vietas, vismaz 100Mbps interneta savienojumam, pilnas slodzes vietnes uzticamības inženierim un uzņēmuma līmeņa drošībai. Uzņēmumu tirgus vērtībai ir jābūt vairāk nekā USD 1 miljardam USD vai klienta bilancei, kas pārsniedz USD 500 miljonus, visā pasaulē jāsasniedz vairāk nekā 20 miljoni cilvēku gadā un / vai trešās puses nozarei raksturīga asociācija ir jāatzīst par top 100 nozares līderi vai mediju uzņēmums, piemēram, Interbrand Global vai S&P.

Kriptoorientētiem ieguldītājiem pārvaldāmajos aktīvos jābūt vairāk nekā 1 miljardam ASV dolāru, savukārt blokķēdes uzņēmumiem jābūt biznesā ilgāk nekā 12 mēnešus, jānodarbina uzņēmuma līmeņa drošības, privātuma un infrastruktūras darbības, ko atbalsta mūsdienīga politika un procesi – publiski atklāj drošības auditi un / vai iespiešanās testēšanas ziņojumi un aizturēšana vai aktīvu ieguldīšana vairāk nekā 100 miljonu ASV dolāru apmērā. Turklāt tikai līdz trešdaļai dibinātāju var būt ar kriptogrāfiju saistīti uzņēmumi vai individuāli uzaicināti izņēmumi.

Interesanti, ka Facebook pieņem arī tādas pētniecības organizācijas kā universitātes un bezpeļņas organizācijas, kas atbilst trim no četrām prasībām, tostarp strādā pie finansiālās iekļaušanas vairāk nekā piecus gadus, kurām ir milzīgs globālais lietotāju tīkls un / vai Labdarības navigatora simtdaļnieks vai kāds cits līdzīgi un / vai 50 miljoni ASV dolāru.

Svaru ieguldījumu žetons

Žetoni tiks pārdoti Facebook jaunā konsorcija dibinātājiem – Svaru asociācijai – ar vismaz 10 miljonu ASV dolāru ieguldījumu, kas nepieciešams validētāja mezgla vadīšanai un līdzdalībai platformas pārvaldībā. Marķiera vērtība izriet no dalības šajā pārvaldībā vērtības vai, iespējams, no tīkla uzturētājiem izmaksātajiem ienākumiem vai atlīdzībām (dividendēm), un tā ir atdalīta no maksājumu marķiera ikdienas vērtības. Tā vietā pārvaldības pilnvaras vērtība ir atkarīga no konsorcija piedāvātā maksājumu marķiera faktiskās un turpmākās lietderības.

Misijas paziņojums

1,7 miljardi pieaugušo visā pasaulē (31 procents) paliek ārpus finanšu sistēmas bez piekļuves tradicionālajai bankai, kaut arī vienam miljardam lietotāju ir mobilais tālrunis un gandrīz pusei pasaules iedzīvotāju ir piekļuve internetam. Arī pārrobežu maksājumi ir lēni un neefektīvi, un to saņemšana prasa trīs līdz piecas darba dienas. Turklāt izmaksas ir ļoti augstas, jo tās maksā vidēji septiņi procenti naudas sūtīšanai starptautiskā mērogā. Turklāt iedzīvotāji, kuriem nav banku, mēnesī vidēji maksā pat 4 USD par maksu par piekļuvi skaidrā naudā.

Svaru mērķis ir atrisināt šos jautājumus, izmantojot savu bloku ķēdi, Svaru bloku ķēdi.

Svaru blokķēde


Svaru mērķis ir apstrādāt 1000 darījumus sekundē, ja mezgli izmanto vismaz 40Mbps savienojumus un 16TB SSD cietos diskus. Salīdzinājumam: Bitcoin spēj apstrādāt septiņus darījumus sekundē un Ethereum 15. Svaru blokķēde izmanto

Bizantijas defektu tolerances sistēma, tas nozīmē, ka tikai 66 procentiem mezglu jānonāk vienprātībā, lai darījums būtu likumīgs, pārbaudīts un izpildīts. Sakarā ar Merkles koka struktūru kodā, izmaiņas Svaru blokķēdē ir viegli atpazīstamas.

Vai Svari ir anonīmi?

Svaru blokķēde nav anonīma, bet gan pseidonīma. Runājot par bažām par Facebook lietotāju privātajiem datiem, Calibra vadītājs Markus atbildēja: “Patiesībā mums būs daudz maku, kas konkurēs ar mums, un daudzi no viņiem nebūs sociālie, un, ja mēs vēlamies veiksmīgi iegūt cilvēku uzticību, mums ir jāpārliecinās, ka dati tiks nodalīti. ”

Calibra maks

Calibra seifs ir labs solis pareizajā virzienā, jo tas var krasi palielināt vispārpieņemšanu. Atšķirībā no parasti izmantotajiem makiem, Calibra daudzas lietas dara atšķirīgi:

Ja jūs uzlaužat, izkrāpjat vai zaudējat piekļuvi savam kontam, Calibra atmaksās jūsu zaudētās monētas, ja iespējams, izmantojot diennakts tērzēšanas atbalstu. Turklāt jums arī nevajadzēs atcerēties garas, sarežģītas kriptogrāfijas paroles, kuras varētu aizmirst un atslēgt no jūsu naudas, jo Calibra pārvalda visas jūsu atslēgas jūsu vietā. Ņemot vērā šos faktus, Calibra, iespējams, kļūs par noklusējuma maku daudziem Svaru lietotājiem.

Calibra produkta vadītājs Kevins Veils komentēja, ka Facebook ar Calibra starpniecību varētu ieviest citus finanšu rīkus, ar kuriem varētu gūt peļņu, piemēram, ieguldījumus vai aizdevumus. “Laika gaitā mēs ceram piedāvāt cilvēkiem un uzņēmumiem papildu pakalpojumus, piemēram, rēķinu apmaksu ar pogas nospiešanu, kafijas tases iegādi ar koda skenēšanu vai braukšanu pa vietējo sabiedrisko transportu bez nepieciešamības vest skaidru naudu vai metro piespēle, ”norāda Calibra komanda.

Nākotnes perspektīvas

Facebook ir ārkārtīgi detalizēti dati par vairāk nekā diviem miljardiem lietotāju. Tā tālejošās identitātes pārbaudes un datu ieguves iespējas paslēpj iespēju izveidot neapšaubāmi lielāko platformu pēc jebkuras finanšu iestādes lietotāja numura.

Pretstatā esošajiem maksājuma veidiem, piemēram, Visa vai Paypal, Svariem nav nepieciešams iet caur cilvēku bankām, lai pārbaudītu viņu identitāti, kas ir ļoti dārga, manuāla un nesamērīga. Facebook jau ir visi dati par jums, un tāpēc viņiem nav nepieciešama banka, kā rezultātā mērogošana notiek daudz ātrāk.

Vēl viens svarīgs Svaru ieguvums ir tas, ka lietotāji var veikt darījumus ar vienaudžiem, izmantojot tikai vienu iestādi, un tas attiecas uz 28 procentiem pasaules iedzīvotāju, Facebook lietotāju skaitu.

Svari, kurus nodrošina aktīvi, kas nodrošināti ar nacionālajām valūtām, galu galā var būt ar ASV dolāru, jo visas pārējās nacionālās valūtas šajā brīdī atbalsta USD un tās pārvalda centrālās bankas (kuras kontrolē ASV Federālās rezerves).

Neskatoties uz to, bažas par nākotni no normatīvā aspekta joprojām ir pamatotas, jo Starptautisko norēķinu banka (BIS), pasaules vecākā globālā finanšu iestāde, nesen publicēja ziņojumu, kurā brīdināja, ka Svari var radīt draudus pasaules mēroga dominancei. banku sektors, pēc finansē.

Ziņojumā BIS paskaidroja, ka lielie tehnoloģiju uzņēmumi, piemēram, Google, Apple un Facebook, var “ātri izveidot dominējošo stāvokli”, ņemot vērā to milzīgo lietotāju skaitu. 

Bet ne tikai tas, ka ziņojums arī aicināja veikt regulatīvus pasākumus:

“Valsts politikai jābalstās uz visaptverošāku pieeju, kas balstīta uz finanšu regulējumu, konkurences politiku un datu privātuma regulējumu,”. “Mērķim vajadzētu būt reaģēt uz lielu tehnoloģiju ienākšanu finanšu pakalpojumos, lai gūtu labumu no ieguvumiem, vienlaikus ierobežojot riskus.”

Tas, kā ar Svariem rīkosies no regulēšanas viedokļa, joprojām nav skaidrs. Pēc Reuters Francijas valdība izveidos G7 spēku, lai “izpētītu, kā centrālās bankas nodrošina tādu kriptovalūtu kā Facebook Svari regulējumu, sākot no naudas atmazgāšanas likumiem līdz patērētāju aizsardzības noteikumiem”.

Tādējādi mēs noteikti varam sagaidīt noteikumus attiecībā uz tādām kriptovalūtām kā Svari.

Salīdzinājums ar Bitcoin

Bitcoin ir pamatota nauda. Tas ir apolitisks, neitrāls, bez cenzūras, un tas nevar jūs izspiegot, pat ja tas būtu vēlējies. Visi šie punkti atšķiras no Svariem, kas nekad nevar būt labāka alternatīva bitcoinam, bet noteikti vairāk pielāgojama un mainstream pieņemama kriptonauda.  

Secinājums

Svari ir pirmais mēģinājums izveidot pasaules valūtu, izmantojot blokķēdi, kuru katru dienu var izmantot miljardiem cilvēku un iestāžu visā pasaulē..

Neskatoties uz to, tās panākumu apjoms ievērojami atšķirsies no tā, kā Svari pārliecina finanšu iestādes sadarboties ar konsorciju, veidojot darba sistēmu, kas kalpo nepieciešamībai pēc decentralizētas pārvaldības, vienlaikus ievērojot spēkā esošos starptautiskos un vietējos likumus..

Neskatoties uz iespēju, ka Svari varētu kļūt par lielākajiem panākumiem kriptogrāfijas nozarē, Svari noteikti veicinās bloku ķēdes tehnoloģijas vispārēju ieviešanu, piešķirot digitāli pieslēgtām un joprojām bankām nepiederošām personām visā pasaulē tiesības piekļūt pamata finanšu pakalpojumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map