Šonedēļ uzmanieties no mārciņas un ASV dolāra vērtības pieauguma

Pagājušo nedēļu pārņēma satricinājumi un nenoteiktība. Mēs redzējām dažus iespaidīgus pasākumus valūtu tirgū, kurus galvenokārt veicināja ASV prezidenta vēlēšanas, un republikāņu kandidāta Donalda Trampa kunga pārsteigums. Vienā posmā demokrāte Hilarija Klintone izskatījās, ka viņa izcīnīs uzvaru. Tirgi arī gaidīja, ka viņa sāks Trampu. Kad kļuva skaidrs, ka Tramps kļūs par jauno ASV prezidentu, tirgi uz pārsteigumu reaģēja vardarbīgi. Pēc tam, kad bija daudz cenu, kas vērsta uz pātagām, tirgi devās virzienā, kas veicināja pašu kapitālu, ASV dolāru un mārciņas spēku, kā arī preču valūtas vājumu.

 

GBP / USD

 

Mārciņa ir bijusi Trampa uzvaras labvēlība. Bijušais ASV prezidents Baraks Obama apsolīja neveikt sarunas par divpusēju tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju, ja viņi nolems pamest Lielbritāniju. Šī politika noteikti mainīsies Trampa vadībā, kas ir viens no iemesliem cenu kabeļu un citu mārciņu pāros. Turklāt Tramps, visticamāk, piespiedīs Eiropas Savienību vest sarunas ar Lielbritāniju par premjerministres Terēzas Mejas ierosinātajiem noteikumiem. Arī tas ir izteikti mārciņu pozitīvs. Trampa vadība, visticamāk, novērsīs daudzus riskus, ko Brexit rada Lielbritānijas ekonomikai. Apskatīsim vienu no likvīdākajiem valūtu pāriem GBP / USD:

 

GBP / USD dienas grafiks

 

Pāris ir ieguvis stabilu saķeri virs 20 dienu eksponenciālā slīdošā vidējā līmeņa. Tas mums saka, ka impulss ir vērojams, vismaz īstermiņā. Ja mēs pārbaudām tehnisko informāciju, mums jāatzīst, ka lielākā tendence joprojām ir lācīga. Nesenās būtiskās izmaiņas attiecībā uz Apvienotās Karalistes ekonomiku tomēr ir pārliecinošas, un būtu stulbi mēģināt mazināt šo neseno GBP / USD vērsto impulsu. Ja mēs skatāmies uz mazākiem laika posmiem, ir skaidrs, ka bullish tirgus dalībnieki šobrīd kontrolē. Apskatiet šo stundas grafiku:

 

GBP / USD stundas diagramma

 

Ievērojiet attālumu starp četriem eksponenciālajiem kustīgajiem vidējiem rādītājiem šajā diagrammā. Tas padara bullish impulsu vēl redzamāku. Kamēr šie EMA ir izlīdzināti un slīpi uz augšu, nav pamata apsvērt GBP / USD saīsināšanu. Es meklēju šī pāra pirkšanas iespējas, lai gan varētu būt izdevīgāk spēlēt mārciņas spēku pret citām valūtām, kas šajā posmā ir ievērojami vājākas nekā ASV dolārs. Labāk ir apvienot spēcīgu valūtu ar vāju valūtu. ASV dolārs pēdējo pāris dienu laikā noteikti nav bijusi viena no vājākajām valūtām. Apskatiet šo ASV dolāra indeksa diagrammu:

 

ASV dolāru indeksa dienas grafiks

 


Kā redzat, cenu diagrammas darbība šajā diagrammā turas stingri virs 20-EMA, kas ir laba bullish impulsa zīme.

 

Tātad, pret kurām valūtām mēs varam nopirkt mārciņu, izņemot ASV dolāru? Šajā telpā mēs parasti apspriežam tikai lielākos valūtu pārus, taču šonedēļ mēs izdarīsim izņēmumu lielā potenciāla dēļ, kas slēpjas citur. Vispirms apskatīsim GBP / CAD:

 

GBP / CAD

  

GBP / CAD dienas grafiks

 

No otrdienas tuvu piektdienas noslēgumam mārciņa pret Kanādas dolāru pieauga par 3,67%. Tas ir 604,1 kauliņš. Tajā pašā periodā GBP / USD pieauga tikai par 220.6 punktiem, kas ir pieaugums par 1.78%. Tā ir milzīga atšķirība! Ja mēs aplūkojam USD / CAD ikdienas diagrammu, ir viegli saprast, kāpēc šī atšķirība ir tik liela:

 

USD / CAD dienas grafiks

 

Kā redzat, pēdējās trīs tirdzniecības dienās Kanādas dolārs attiecībā pret ASV dolāru ir ievērojami vājinājies.

 

Lai atgrieztos pie GBP / CAD, pāris izskatās, ka tam ir liels bullish potenciāls. Apskatīsim šī pāra stundas diagrammu:

 

GBP / CAD stundas diagramma

 

Zilā krāsā mums ir 20 eksponenciālais slīdošais vidējais. Kā redzat, cena nav skārusi šo EMA pēdējās 34 svecēs. Melnā līnija ir 200 periodu slīdošais vidējais. Šie divi mainīgie vidējie rādītāji (īpaši 20-EMA) mums norāda, cik spēcīgs ir pašreizējais bullish impulss.

 

Tātad, kā mēs varam noķert dažus kauliņus šajā pārī nākamajā nedēļā? Pirmais, ko es gribētu redzēt, ir pašreizējā straujā impulsa turpinājums un piektdienas maksimuma pārtraukums. Tad stundas diagrammā mēs varam meklēt 20-EMA trūkumus, lai precīzi pielāgotu mūsu garos ierakstus.

 

Ieskatoties GBP / CAD ikdienas diagrammā, jūs varētu pamanīt, ka bullish solis, šķiet, jau ir tālu pagarināts. Tas nenozīmē, ka cena pēkšņi tirgosies zemāk, taču mums jābūt uzmanīgiem, lai neaizķertos ar korekciju.

 

Ja mēs saņemam vēl vienu agresīvu cenu paātrinājumu, piemēram, ceturtdien un piektdien, ieteicams apsvērt iespēju izmantot mazāku laika periodu, lai ievadītu laiku. Ja jūs gaidītu atkāpšanos no 20-EMA stundas diagrammā, jūs būtu pilnībā palaidis garām šos lieliskos soļus. Ja jūs būtu izmantojis 20-EMA 15 minūšu diagrammā, jūs būtu varējis pāriet uz viļņa, izmantojot pullback. Apskatiet šo diagrammu:

 

GBP / CAD 15 minūšu diagramma

 

Naftas cenu straujais kritums pēdējās dienās ir veicinājis Kanādas dolāra vājumu. Ja naftas cena turpinās samazināties, tas varētu palielināt GBP / CAD vērsto impulsu.

  

GBP / AUD

 

Šis pāris pēdējās trīs tirdzniecības dienās ir pieaudzis pat vairāk nekā GBP / CAD, iegūstot 4.69%. Apskatiet šo diagrammu:

 

GBP / AUD stundas diagramma

 

Šo pāri var tirgot tāpat kā GBP / CAD nākamajā nedēļā. Gan Kanādas dolārs, gan Austrālijas dolārs ir preču valūtas. Tie ir arī pozitīvi korelēti, un daudzas reizes viņi veic līdzīgus cenu virzienus.

 

Arī eiro un Japānas jena šobrīd ir divas samērā vājas valūtas. Tās varētu būt arī lieliskas valūtas, ko pārdot pret mārciņu.

 

Lielbritānijas mārciņa šonedēļ saskaras ar virkni svarīgu ekonomisko datu izlaidumu, un pēc tam mēs varam sagaidīt lielu svārstīgumu mārciņu pāros. Lūdzu, lasiet vairāk par šīs nedēļas ekonomikas jaunumiem raksta beigās.

 

AUD / USD

 

Pēdējo dienu laikā Austrālijas dolāra kurss attiecībā pret ASV dolāru bija strauji zemāks. Tas izskatās kā karsts pāris, ko pārdot nākamajā nedēļā, it īpaši, ja mēs saskaramies ar vēl kādu ASV dolāra spēku. Apskatiet šo diagrammu:

 

AUD / USD dienas grafiks

 

Jūs varētu apgalvot, ka pārim šobrīd šķiet, ka tas nav kritis. Nu, pēdējās pāris nedēļās tas ir tirgojies diezgan daudz uz sāniem, bet, ja mēs aplūkojam lielāku attēlu nedēļas diagrammā, tas mums atgādina, ka pāris faktiski joprojām ir lejupslīdē. Apskatiet šo diagrammu:

 

 AUD / USD nedēļas grafiks

 

Pāris piektdien noslēdzās zem 20 nedēļu eksponenciālā slīdošā vidējā līmeņa, un izskatās, ka nākamajā nedēļā mēs varētu redzēt vēl vairāk vājumu.

 

EUR / USD

 

Pēdējo pāris dienu laikā ASV dolārs pilnībā pārspēja eiro. Lai gan eiro tirdzniecība joprojām ir ļoti plaša, pagājušajā nedēļā lāču impulss varētu pārnest uz nākamo nedēļu. Apskatiet šo ikdienas grafiku:

 

EUR / USD dienas grafiks

 

Tagad, iespējams, nav labākais laiks, lai ievadītu īsās pozīcijas ārpus ikdienas diagrammas. Var būt labākas iespējas tuvāk 20 dienu eksponenciālajam slīdošajam vidējam rādītājam. Ja mēs būsim pietiekami pacietīgi, lai gaidītu retracementa izveidošanos, mēs varētu izmantot šādu situāciju. Protams, varētu būt lielas iespējas arī mazākos termiņos.

 

USD / CAD

 

Šis ir pāris, par kuru esmu patiesi sajūsmā. Ilgtermiņa un īstermiņa tendences ir pilnīgi saskaņotas. Apskatīsim nedēļas diagrammu:

 

USD / CAD nedēļas diagramma

 

Lai arī pēdējā laikā vēršu tendencē ir vērojama strauja korekcija, buļļi pēdējos pāris mēnešos ir diezgan labi atveseļojušies. Man ļoti patīk pagājušās nedēļas spēcīgais noslēgums. Dienas iestatīšana izskatās tikpat pievilcīga kā iknedēļas. Apskatiet šo diagrammu:

 

USD / CAD dienas grafiks

 

Buļļi nepārprotami dominē šajā ainā. Lai gan pirmdien jūs varētu atrast labas iespējas mazākos laika periodos, es šobrīd nebūtu ieinteresēts tirgot šo pāri ikdienas grafikā. Esmu pārliecināts, ka mēs iegūsim lieliskus pirkšanas iestatījumus, kad pāris nedaudz atgriezīsies.

 

USD / JPY

 

Šis pāris pagājušajā nedēļā tikko uzkāpa augstāk. Pirmdien tā atstāja augstākas robežas un nedēļu pabeidza aptuveni 350 punktu attālumā no iepriekšējās nedēļas beigām. Pāris nonāk svarīgā pretestības zonā. Ja tas spēs notīrīt šo pretestību, tas varētu nelokāmi turpināt savu bullish kursu. Ceturtdien pāris pirmo reizi 234 tirdzniecības dienās noslēdzās virs 200 dienu slīdošā vidējā līmeņa, kas ir lielisks vēršu sasniegums. Apskatiet šo ikdienas grafiku:

 

USD / JPY dienas grafiks

 

Nākamajā nedēļā es meklēju šī pāra pirkšanas iespējas. Tomēr man ir svarīgi vispirms notīrīt šo sarkano pretestības zonu.

 

Svarīgas ekonomikas ziņas

 

Austrālija

 

RBA minūtes – otrdien, 15. novembrī, 00:30 GMT

Nodarbinātības izmaiņas un bezdarba līmenis – ceturtdien, 17. novembrī, plkst. 00:30 GMT

 

ASV

 

Galvenie mazumtirdzniecības un mazumtirdzniecības skaitļi – otrdien, 15. novembrī, plkst. 13:30 pēc GMT

 

Oktobra PPI numuri – trešdien, 16. novembrī, plkst. 13:30 GMT

 

Apvienotā Karaliste

 

PCI un PPI numuri – otrdien, 15. novembrī, plkst. 9:30 GMT

 

Inflācijas ziņojuma uzklausīšana – otrdien, 15. novembrī, plkst. 10:00 pēc GMT

 

Nodarbinātības numuri (prasītāju skaits), vidējā izpeļņa un bezdarba līmenis – trešdien, 16. novembrī, plkst. 9:30 pēc GMT

 

Mazumtirdzniecības un galveno mazumtirdzniecības numuru skaits – ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 9:30 pēc GMT

 

Eiropa

 

Uzstājas ECB prezidents Mario Dragi – pirmdien, 14. novembrī, pulksten 15:00 pēc GMT un piektdien, 18. novembrī pulksten 8:00 pēc GMT

 

Vācijas IKP skaitļi – otrdien, 15. novembrī, plkst. 7:00 pēc GMT

 

Eirozonas PCI numuri ceturtdien, 17. novembrī, plkst. 10:00 pēc GMT

 

Kanāda

 

Galvenie PCI numuri piektdien, 18. novembrī, plkst. 15:30 pēc GMT

 

Japāna

 

Trešā ceturkšņa IKP skaitļi – svētdiena, 13. novembris, plkst. 23:50 pēc GMT

 

BOJ gubernators Kuroda runā – pirmdien, 14. novembrī, pulksten 01:30 GMT

 

Ķīna

 

Rūpnieciskās ražošanas skaitļi – pirmdiena, 14. novembris, 02:00 GMT

 

Vai jums ir plaukstoša nedēļa!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector