Nedēļas pārskats, 2021. gada 4. janvāris – 2021. gada 8. janvāris: Vislabākie skatāmie ekonomikas notikumi

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies lāču virzienā, jo ilgstošās vakcīnu cerības un iespējamība, ka ASV Federālās rezerves turpinās monetāro atvieglojumu, parasti grauj ASV valūtu. Bez tam zaudējumus ASV dolāros var saistīt arī ar koronavīrusa (COVID-19) stāvokļa pasliktināšanos ASV, kas turpina izraisīt bailes par ekonomisko palēnināšanos ASV, kas veicina zaudējumus. 

Pāri dīķim optimistiskais tirgus noskaņojums, ko atbalsta optimisms attiecībā uz koronavīrusa vakcīnām, mudina investorus meklēt riskantākus aktīvus, kas saistīti ar globālajām precēm un jaunajiem tirgiem. Ir vērts atgādināt, ka ASV dolāra indekss (DXY) pagājušajā nedēļā piedzīvoja lielākos zaudējumus gandrīz 2 nedēļu laikā, galvenokārt pēc tam, kad ASV Nama pārstāvji atbalstīja ASV prezidenta Trampa pieprasītos 2 000 ASV dolāru COVID stimulu algu čekus..

Gaidot nākamo nedēļu, ražošanas PMI un bezdarba prasību sērija kopā ar OPEC-JMMC sanāksmēm un FOMC sanāksmes protokolu varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Papildus tam ģeopolitiskā spriedze un koronavīrusa virsraksti arī rūpīgi sekos un spēlēs galveno lomu riska līmeņa noteikšanā tirgū.

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

Markit Manufacturing PMI – pirmdiena – 9:30 GMT

Šos datus parasti publicē Chartered Institute of Purchasing & Supply and Markit Economics, kas mēra Lielbritānijas ražošanas nozares ekonomisko izaugsmi. Ir vērts pieminēt, ka Apvienotās Karalistes pakalpojumu sektors to neietekmē ne pozitīvi, ne negatīvi. Tirgotāji vēlas pēc iespējas augstākus skaitļus, kas tiek ņemti par bullish attiecībā uz GBP valūtu. Jebkurš rādījums virs 50 norāda nozares paplašināšanos. Un otrādi, rādījumi zem 50 norāda uz saraušanos.

No prognozētā viedokļa sagaidāms, ka dati būs 57,3, kas ir tāds pats kā iepriekšējā lasījumā, un tas varētu nedot nozīmīgu impulsu GBP valūtai.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 57.3

DEV: 0,77

Mīnusi: 55,9

DATUMS: 16.12.2020 09:30

2): OPEC-JMMC sanāksmes: – Pirmdiena – 10:00 GMT

Šajās sanāksmēs piedalās pārstāvji no 13 OPEC dalībvalstīm un 11 citām ar naftu bagātajām valstīm. Šīs sanāksmes mērķis ir koordinēt un vienot dalībvalstu naftas politiku un nodrošināt naftas tirgu stabilizāciju, cenšoties nodrošināt efektīvu, ekonomisku un regulāru naftas piegādi patērētājiem.

Viņi apspriež vairākus jautājumus, kas skar enerģijas tirgus, un, pats galvenais, viņi vienojas par to, cik daudz naftas saražos. Kad sanāksme ir beigusies, ierēdņi parasti visu dienu runā ar reportieriem. Rezultātā oficiālais paziņojums par politikas izmaiņām un sanāksmes mērķiem tiek publiskots pēc sanāksmju pabeigšanas.


3): ASV ISM Manufacturing PMI – otrdiena – 15:00 GMT:

Šie dati parasti parāda uzņēmējdarbības apstākļus ASV ražošanas nozarē. Tas ir viens no vadošajiem vispārējā ekonomiskā stāvokļa rādītājiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Rezultāti, kas pārsniedz 50, tiek uzskatīti par pozitīviem (vai bullish) attiecībā uz zaļo vāku; gluži pretēji, rezultāti zem 50 tiek uzskatīti par valūtas lācīgiem.

No prognozētā viedokļa sagaidāms, ka dati samazināsies no 57,5 ​​līdz 56,6, kas, iespējams, neatstās lielu lāču ietekmi uz USD valūtu, jo rādījums joprojām būs virs 50.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 57.5

DEV: -0,31

Mīnusi: 58

DATUMS: 12.01.2020. 15:00

4): ADP nodarbinātības izmaiņas – trešdiena – 13:15

Šos datus parasti izdod Automatic Data Processing, Inc, kas pēta ASV nodarbināto cilvēku skaita izmaiņas. Vienkārši sakot, šī rādītāja pieaugumam ir pozitīva ietekme uz patērētāju tēriņiem, kas tādējādi stimulē ekonomikas izaugsmi. Rezultātā augstie rādītāji tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz zaļo muguru; gluži pretēji, zemie rādītāji tiek uzskatīti par lācīgiem attiecībā uz ASV valūtu. Saskaņā ar prognozēm sagaidāms, ka šis skaitlis samazināsies no 307K līdz 75K, kas varētu graut ASV valūtu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 307 K

DEV: -0,22

Mīnusi: 410 K.

DATUMS: 12.02.2020 13:15

 

5): FOMC sanāksmes protokols – trešdiena – plkst. 19:00 GMT

Federālā atklātā tirgus komiteja rīko astoņas sanāksmes gadā. Šīs sanāksmes mērķis ir pārskatīt ekonomiskos un finanšu apstākļus, noteikt atbilstošu monetārās politikas nostāju un novērtēt riskus cenu stabilitātes un ilgtspējīgas ekonomiskās izaugsmes ilgtermiņa mērķiem. Ir vērts pieminēt, ka FOMC protokolus parasti izdod Federālo rezervju padome, kas ir skaidrs ceļvedis turpmākajai ASV procentu likmju politikai. Hawkish tonis tiek uzskatīts par USD valūtas pozitīvu vai bullish.

 

6): sākotnējās prasības par bezdarbnieku – ceturtdiena – 13:30 GMT

Šos datus parasti izplata ASV Darba departaments, kas mēra to cilvēku skaitu, kuri pirmo reizi iesniedz pieteikumus valsts bezdarba apdrošināšanai. Ja skaitlis ir lielāks, nekā paredzēts, tas parāda vājumu ASV darba tirgū, kas savukārt atstāj negatīvu ietekmi uz ASV ekonomikas spēku un virzienu. Turpretī zemie rādījumi tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz zaļo.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 787 K

DEV: -0,56

Mīnusi: 833 K.

DATUMS: 31.12.2020 13:30

7): ISM Services PMI – ceturtdiena – 15:00 GMT

Šos datus parasti izplata Piegādes vadības institūts (ISM), kas mēra uzņēmējdarbības apstākļus ASV neražojošajā nozarē. Ir vērts atzīmēt, ka neražojošajai nozarei nav ne pozitīvas, ne negatīvas ietekmes, salīdzinot ar IKP vai ISM Manufacturing. Rezultāti virs 50 tiek uzskatīti par USD pozitīviem (vai bullish). Un otrādi, skaitļi, kas mazāki par 50, tiek uzskatīti par lācīgiem attiecībā uz zaļo muguriņu. Saskaņā ar prognozēm sagaidāms, ka šis skaitlis samazināsies no 55,9 līdz 54,5, kas varētu graut ASV valūtu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 55,9

DEV: -0.04

Mīnusi: 56

DATUMS: 12.03.2020. 15:00

8): CAD – bezdarba līmenis – piektdiena – 13:30 GMT

Kanādas statistikas pārvalde izlaiž šos datus, kas mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Tas ir viens no galvenajiem Kanādas ekonomikas rādītājiem, jo ​​bezdarbnieku skaits ir svarīgs vispārējās ekonomiskās veselības signāls, jo patērētāju tēriņi ir cieši saistīti ar darba tirgus apstākļiem. Ja likme paaugstinās, tas liecina par ekspansijas trūkumu Kanādas darba tirgū. Rezultātā bezdarba līmeņa pieaugums noved pie vājuma Kanādas ekonomikā. Tomēr zemais rādītājs tiek uzskatīts par CAD vēršu; gluži pretēji, kāpums tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu attiecībā uz CAD.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 8,5%

DEV: -1,16

Mīnusi: 8,9%

DATUMS: 12.04.2014 13:30

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector