Nedēļas pārskats, 2021. gada 25. – 29. Janvāris: Vislabākie ekonomiskie notikumi, kas jāskatās šonedēļ

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies lāču ceļā, jo tirgotāji turpina priecāties par Džo Baidena administrācijas atklāšanu, pievēršoties riskantākām valūtām. Jaunais Amerikas Savienoto Valstu prezidents Džo Baidens turpina virzīt papildu izdevumus līdz pat 2 triljoniem ASV dolāru, un tas pa nakti deva ASV akcijām stimulu un iedragāja drošās patvēruma zonas. Papildus tam Bidena mēneša sākumā ierosinātā 1,9 triljonu COVID-19 stimulu pakete saņems nepieciešamo republikāņu atbalstu Kongresā, kas ir radījis cerības uz ASV ekonomikas atlabšanu no COVID-19 pandēmijas..

Tādējādi pozitīvajai attīstībai attiecībā uz stimulu paketi COVID-19 un koronavīrusa vakcīnām ir bijusi liela nozīme drošā patvēruma ASV dolāra vājināšanā. Un otrādi, zaudējumi zaļajā bankrotā varētu būt īslaicīgi, jo nesen publiskotie ASV dati par bezdarbniekiem uzrādīja sākotnējo bezdarbnieku pieprasījumu samazināšanos. Ir vērts atgādināt, ka uz sentimentu balstītie soļi ir samazinājuši ASV dolāra pieaugumu, kopš mēneša sākumā demokrāti ieguva kontroli pār ASV Kongresu.

Raugoties uz nākamo nedēļu, runu un bezdarba prasību sērija kopā ar BoJ monetārās politikas sanāksmju protokoliem un FOMC paziņojumu varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Citā lappusē tiks cieši sekots arī ģeopolitiskās spriedzes un koronavīrusa (COVID-19) virsrakstiem, jo ​​tiem būs galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū..

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1) – BoJ monetārās politikas sanāksmju protokoli – pirmdiena – 23:50 GMT

Japānas Banka šo ziņojumu, kurā aplūkotas Japānas ekonomiskās kustības, parasti publicē tieši pēc faktiskās sanāksmes. Šo sanāksmju mērķis ir analizēt ekonomikas attīstību gan Japānā, gan ārpus tās, norādot uz jaunu fiskālo politiku. Tomēr izmaiņas šajā ziņojumā mēdz ietekmēt JPY svārstīgumu. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja BoJ minūtes sniedz hawkish perspektīvu uz Japānas ekonomiku, JPY to uzskata par bullish; gluži pretēji, dovish perspektīva tiek uzskatīta par lācīgu.

2) – ECB prezidenta Lagarda runa – pirmdiena – 3:45 GMT

Kā Eiropas Centrālās bankas, kas pārvalda īstermiņa procentu likmes, vadītājam Lagarde ir lielāka iespēja ietekmēt eiro vērtību nekā jebkurai citai personai. Tirgus tirgotāji uzmanīgi vēro viņas publiskās runas, jo tās parasti sniedz detalizētus norādījumus par turpmāko monetāro politiku. Tāpēc, ja Lagarde uzrāda hawkish izredzes uz Eiropas ekonomiku, tas tiek uzskatīts par EUR bullish, turpretī dovish outlook tiek uzskatīts par lācīgu.3) – Austrālijas patēriņa cenu indekss (QoQ) – otrdiena – plkst. 19:30 pēc GMT

Šos datus parasti izdod RBA, un Austrālijas Statistikas birojs tos pārpublicē. Tas ir cenu izmaiņu mērs, kas salīdzina reprezentatīvā preču un pakalpojumu iepirkumu groza mazumtirdzniecības cenas. Kā mēs visi labi zinām, Aussie pirktspēju nelabvēlīgi ietekmē inflācija. Tātad PCI tiek uzskatīts par galveno rādītāju, kas mēra inflāciju un izmaiņas pirkšanas tendencēs. Vispārīgi runājot, augšupvērsts lasījums tiek uzskatīts par AUD vēršu; no otras puses, lētākais lasījums tiek uzskatīts par lācīgu Aussie valūtai.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 1,6%

DEV: 2,50

Mīnusi: 1,5%

DATUMS: 28.10.2014 00:30


4) – RBA apgrieztā vidējā PCI (QoQ):

Šos datus parasti izdod RBA, un Austrālijas Statistikas birojs tos pārpublicē. Tas ir cenu kustības pētījums, salīdzinot reprezentatīvas preču un pakalpojumu izlases mazumtirdzniecības cenas. Apgrieztais vidējais tiek pieņemts kā visu PCI komponentu ceturkšņa cenu izmaiņu sadalījuma centrālā 70% svērtā vidējā vērtība, gada likmēm balstoties uz saliktajiem ceturkšņa aprēķiniem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,4%

DEV: 1.02

Mīnusi: 0,3%

DATUMS: 28.10.2014 00:30

5) – Fed procentu likmju lēmums – trešdiena – 14:00 GMT

Tāpat kā citas centrālās bankas, arī ASV centrālajā bankā notiek regulāras ekonomiskās politikas sanāksmes, kuru laikā valdes locekļi īsteno dažādus pasākumus, no kuriem visbūtiskākais ir procentu likme, kas tiks iekasēta par aizdevumiem un avansa maksājumiem komercbankām. Federālo rezervju padomes sanāksme notiek ar intervālu no 5 līdz 8 nedēļām, pēc tam viņi paziņo savus jaunākos lēmumus par procentu likmēm. Likmju paaugstināšana tiek uzskatīta par veselīgas inflācijas pazīmi, tāpēc tām ir tendence palielināt vietējo valūtu – ASV dolāru. Un otrādi, likmju samazināšana tiek uzskatīta par ekonomisko un inflācijas problēmu pazīmi, kas savukārt vājina zaļo banknošu. Ja likmes nemainās, uzmanība tiek pievērsta FOMC paziņojuma tonim.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,25%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,25%

DATUMS: 16.12.2020 19:00

ii) Fed monetārās politikas paziņojums:

Tieši pēc Fed likmes lēmuma FOMC publicē paziņojumu par monetāro politiku. Paziņojums parasti ietekmē USD nepastāvību un nosaka īstermiņa pozitīvu vai negatīvu tendenci. Vispārīgi runājot, hawkish perspektīva tiek uzskatīta par ASV dolāra vēršu, un dovish viedoklis tiek saprasts kā negatīvs vai lācīgs.

Iepriekšējais izlaidums

DEV: 0,57

Mīnusi: 50 K.

DATUMS: 2020.12.17. 00:30

6) – Avansa IKP q / q – Ceturtdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti izlaiž ASV Ekonomiskās analīzes birojs, kas nosaka visu valstī ražoto preču, pakalpojumu un struktūru naudas vērtību iepriekš noteiktā laika posmā. Ikgadējais IKP ir tirgus aktivitātes bruto rādītājs, jo tas palīdz novērtēt ātrumu, kādā valsts ekonomika aug vai samazinās. Vispārīgi runājot, augšupejošo tendenci saprot kā USD valūtas bullish; alternatīvi, zemāks rādījums ASV valūtā tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 33,4%

DEV: 0,39

Mīnusi: 33,1%

DATUMS: 22.12.2020 13:30ii) – bezdarba līmenis:Šos datus parasti izplata ASV Darba statistikas departaments, kas mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Likmju paaugstināšana norāda uz ekspansijas trūkumu ASV darba tirgū, kas mēdz vājināt ASV ekonomiku. Tāpēc zemie rādījumi tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz ASV valūtu; gluži pretēji, augsti rādītāji tiek uzskatīti par negatīviem (vai lācīgiem) USD.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 900 K

DEV: -0.11

Mīnusi: 910 K.

7) – Iekšzemes kopprodukts (Mo) – piektdiena – 8:30 GMT

Kanādas statistikas pārvalde izlaiž šos datus, kas ir visu Kanādā ražoto preču un pakalpojumu kopējās vērtības rādītājs. IKP saprot kā Kanādas ekonomiskās aktivitātes un veselības bruto rādītāju. Vienkārši sakot, augstam skaitlim ir bullish ietekme uz CAD, savukārt zemie skaitļi tiek uzskatīti par negatīviem attiecībā uz Kanādas valūtu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,4%

DEV: –

Mīnusi: –

DATUMS: 23.12.2020 13:30

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector