Nedēļas pārskats, 2021. gada 18. – 22. Janvāris: Vislabākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi šonedēļ

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies bullish ceļā, jo investori sāka izrādīt priekšroku drošiem patvērumiem pēc riskam neatbilstoša tirgus noskaņojuma. Tomēr ASV dolāra pieaugumu, šķiet, salīdzinoši neietekmē Federālo rezervju priekšsēdētāja Džeroma Pauela dovish komentāri, norādot, ka procentu likmes drīz nepieaugs. Tikmēr informācija par ievēlētā prezidenta Džo Baidena stimulu paketi 1,9 triljonu ASV dolāru vērtībā nesniedza nekādu jēgpilnu atbalstu zaļajam. Tomēr ASV dolāra indekss ir atjaunojies, sasniedzot zemāko līmeni kopš pagājušās nedēļas kopš 2018. gada marta, jo papildu stimulu izredzes ietekmēja ASV valdības obligācijas, kas pirmo reizi kopš marta nosūtīja valsts kases 10 gadu ienesīgumu virs 1%.

Raugoties nākamajā nedēļā, IKP un bezdarba prasību sērija kopā ar monetārās politikas paziņojumiem un ievēlētā prezidenta Baidena runu varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Ģeopolitiskās spriedzes un koronavīrusa (COVID-19) virsraksti tiks rūpīgi sekoti arī aiz okeāna, jo tiem varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū..

 

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

 

1: – Iekšzemes kopprodukts (YoY) – Pirmdiena – 2:00 GMT

Šos datus parasti izplata Ķīnas Nacionālais statistikas birojs. Tajā pārbauda Ķīnas preču un pakalpojumu kopējo vērtību. Šis rādītājs norāda Ķīnas ekonomikas izaugsmes vai samazināšanās ātrumu. Šim ekonomiskajam notikumam ir liela ietekme uz Forex tirgu, jo Ķīnas ekonomika būtiski ietekmē pasaules ekonomiku. Augsti rādītāji tiek uzskatīti par CNY vēršu; gluži pretēji, zemie skaitļi tiek uzskatīti par negatīviem attiecībā uz CNY.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 4,9%

DEV: -0,61

Mīnusi: 5,2%

DATUMS: 19.10.2020 02:00

2: – Patēriņa cenu indekss (MoM) – otrdiena – 7:00 GMT

Šos datus parasti izplata Statistisches Bundesamt Deutschland, kas pārbauda vidējās cenu izmaiņas visām precēm un pakalpojumiem, ko mājsaimniecības iegādājas patēriņa vajadzībām. PCI tiek uzskatīts par galveno rādītāju inflācijas un pirkumu tendenču izmaiņu mērīšanai. Augsti rādītāji tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz EUR, savukārt zemie rādītāji tiek uzskatīti par negatīviem (vai lācīgiem) attiecībā uz eiro.

Iepriekšējais izlaidums


FAKTISKĀ: 0,5%

DEV: -1,58

Mīnusi: 0,6%

DATUMS: 01.06.2021 13:00

3: – Kanādas Bankas monetārās politikas ziņojums – trešdiena – 15:00 GMT

Kanādas Banka publicē pētījumu par ekonomiskām izmaiņām Kanādas ekonomikā. Šis ziņojums norāda uz jaunas fiskālās politikas pazīmēm. Jebkuras izmaiņas šajā ziņojumā parasti ietekmē CAD. Ja Kanādas Banka demonstrē hawkish outlook, tas tiek uzskatīts par CAD valūtas bullish; gluži pretēji, dovish nostāja tiek uzskatīta par negatīvu attiecībā uz Kanādas dolāru.

ii) BoC likmes paziņojums:

Šis paziņojums ir galvenais informācijas nesējs, ko Kanādas Banka (BoC) izmanto, lai mijiedarbotos ar investoriem saistībā ar monetārās politikas lēmumiem, īpaši attiecībā uz procentu likmēm. Šis paziņojums satur viņu lēmumu par procentu likmēm rezultātus un komentārus par ekonomiskajiem apstākļiem, kas ietekmē viņu lēmumu.

4: – BoC preses konference – trešdiena – provizoriska

BOC vadītājs un vecākais gubernatora vietnieks parasti rīko šo preses konferenci pēc BOC monetārās politikas ziņojuma publicēšanas. Preses konferencē ir divas daļas. Pirmkārt, sagatavotais paziņojums tiek sniegts, pēc tam konferencē var piedalīties preses jautājumi. Jautājumi parasti noved pie neaprakstītām atbildēm, kas rada lielu tirgus svārstīgumu. Ir arī vērts pieminēt, ka šī preses konference ir pieejama kā audio tīmekļa pārraide BOC vietnē.

5: – Nodarbinātības maiņa – ceturtdiena – 0:30 GMT

Austrālijas Statistikas birojs parasti izlaiž šos datus, kas mēra Austrālijā nodarbināto cilvēku skaita izmaiņas. Tādā veidā rādītāja pieaugumam ir pozitīva ietekme uz patērētāju tēriņiem, kas stimulē ekonomikas izaugsmi. Tāpēc augstie rādītāji tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz AUD; gluži pretēji, zemais rādītājs Aussie ir negatīvs.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 90 K

DEV: 0,57

Mīnusi: 50 K.

DATUMS: 2020.12.17. 00:30

ii) bezdarba līmenis – Šos datus parasti izplata Austrālijas Statistikas birojs. Tajā mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Likmju paaugstināšana norāda uz ekspansijas trūkumu Austrālijas darba tirgū, kas savukārt mēdz vājināt Austrālijas ekonomiku. Tādējādi zems rādījums tiek uzskatīts par AUD pozitīvu vai bullish; gluži pretēji, augsts skaitlis tiek uzskatīts par negatīvu (vai lācīgu) attiecībā uz Austrālijas dolāru.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 6,8%

DEV: -0,65

Mīnusi: 7%

DATUMS: 2020.12.17. 00:30

6: – BoJ monetārās politikas paziņojums – ceturtdiena – provizorisks

Šo oficiālo monetārās politikas paziņojumu ir izdevusi Japānas Bankas Politikas padome. Tas ir galvenais instruments, ko BOJ izmanto, lai sazinātos ar investoriem par monetāro politiku. Pēc paziņojuma par komitejas balsojuma par procentu likmēm un citiem politikas pasākumiem rezultātiem paziņojums sniedz norādes par turpmākajām monetārās politikas izmaiņām. Ekonomiskie apstākļi ietekmē arī viņu lēmumus. Tādējādi vairāk hawkish, nekā gaidīts, JPY tiek uzskatīts par bullish vai pozitīvu.

7: – ECB monetārās politikas paziņojums un preses konference – ceturtdiena – 13:30 GMT

Pēc ECB ekonomiskās politikas lēmuma ECB prezidents piedāvā preses konferenci par monetāro politiku. Viņas komentāri parasti ietekmē eiro svārstīgumu un nosaka īstermiņa pozitīvu vai negatīvu aizspriedumus. Hawkish izredzes tiek uzskatītas par pozitīvām vai bullish attiecībā uz EUR, un dovish viedoklis tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu attiecībā uz Euro.

8: – Vācijas Flash Manufacturing PMI – piektdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti izdod Markit ekonomika. Tajā aplūkoti ražošanas nozares Eiropas uzņēmējdarbības apstākļi. Ražošanas PMI tiek uzskatīts par galveno uzņēmējdarbības apstākļu un Vācijas vispārējā ekonomiskā stāvokļa rādītāju, jo apstrādes rūpniecības nozare dominē lielā daļā kopējā IKP. Augsts rādītājs, kas pārsniedz 50, tiek uzskatīts par EUR bullish, savukārt zemais rādītājs, kas ir mazāks par 50, tiek uzskatīts par eiro lācīgu..

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 58.3

DEV: -0,26

Mīnusi: 58.6

DATUMS: 01.04.2021. 08:55

ii) Francijas ātro pakalpojumu PMI:

Šos datus parasti izplata Markit Economics, balstoties uz lielu skaitu uzņēmumu vadītāju privātā sektora ražošanas un pakalpojumu uzņēmumos. Datus parasti izplata katra mēneša 3. darba dienā. Katrs rezultāts tiek svērts atbilstoši uzņēmuma lielumam un tā ieguldījumam kopējā ražošanas vai pakalpojumu izlaidei, ko veido apakšsektors, kuram pieder šis uzņēmums. Rezultāti tiek uzrādīti pēc uzdotajiem jautājumiem, parādot to respondentu procentuālo daļu, kuri ziņo par uzlabošanos, pasliktināšanos vai izmaiņām kopš iepriekšējā mēneša. Skaitlis virs 50,0 norāda nozares attīstību, savukārt skaitlis zem 50,0 parāda nozares sarukumu. 

 

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 49.1

DEV: -0,43

Mīnusi: 49.8

DATUMS: 01.06.2021 09:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector