Nedēļas prognoze, 2021. gada 15. – 19. Februāris: populārākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi šonedēļ

Plašajam ASV dolāram izdevās pārtraukt iepriekšējās sesijas lejupslīdes gaitu, un ar nepacietību gaida šīs nedēļas beigas bullish ceļā, iespējams, zemā tirgus noskaņojuma dēļ, kas investorus mudina ieguldīt naudu drošā patvērumā tāpat kā ASV dolārs. Tomēr zaļās malas augšupeja var būt īslaicīga vai īslaicīga, jo jaunas vājuma pazīmes ASV darba tirgū ir mazinājušas investoru cerības attiecībā uz ASV ekonomikas atveseļošanās tempu pēc pandēmijas.

Vēl viens faktors, kas, iespējams, arī ierobežo USD pieaugumu, varētu būt ziņojumi, kas liek domāt, ka Fed vadītājs Džeroms Pauels ir uzsvēris nepieciešamību kādu laiku saglabāt monetāro politiku labvēlīgu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Federālo rezervju priekšsēdētājs Džeroms Pauels Ņujorkas Ekonomikas klubā paziņoja, ka “pacietīgi pretimnākoša monetārās politikas nostāja” ir ļoti svarīga, lai veicinātu darba tirgu un kopējo ekonomiku pēc pēdējo mēnešu apstāšanās..

Gaidot nākamo nedēļu, ražošanas PMI un bezdarba prasību sērija kopā ar monetārās politikas paziņojumiem un FOMC sanāksmju protokoliem varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Ģeopolitiskās spriedzes un koronavīrusa (COVID-19) virsraksti tiks rūpīgi sekoti arī aiz okeāna, jo tiem varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū..

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1) – Monetārās politikas sanāksmju protokoli – pirmdiena – plkst. 19:30 pēc GMT

Protokolu parasti publicē nedēļas pēc lēmuma pieņemšanas par procentu likmi. Tie sniedz detalizētu informāciju par pēdējo RBA valdes sanāksmi un palīdz izmērīt pašreizējos ekonomiskos apstākļus, kas ietekmē viņu lēmumus par procentu likmju noteikšanas vietu. Vienkārši sakot, ja RBA ir piesātināts attiecībā uz ekonomikas inflācijas perspektīvām, tirgi redz lielāku iespēju palielināt likmi, un tas ir pozitīvi AUD. Un otrādi, dovish tonis tiek uzskatīts par lācīgu Aussie.

2) – EUR iekšzemes kopprodukts, t.sk. (QoQ) – otrdiena – 5:00 GMT

Šos datus parasti izplata Eurostat. Tas ir visu Eirozonā ražoto preču un pakalpojumu kopējās vērtības mērs. IKP saprot kā visaptverošu Eirozonas ekonomiskās aktivitātes un veselības rādītāju. Parasti augšupejoša tendence pozitīvi ietekmē eiro; no otras puses, kopīgas valūtas lejupslīdes tendence tiek uzskatīta par lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: –

DEV: –

Mīnusi: -0,7%

DATUMS: 15.02.2012. 10:00

3) – mazumtirdzniecība (MoM) – trešdiena – 8:30 GMT

Šos datus publisko ASV Tautas skaitīšanas birojs. Tas mēra mazumtirdzniecības veikalu kopējos ieņēmumus. Mēneša procentuālās izmaiņas atspoguļo šādu pārdošanas apjomu izmaiņu ātrumu. Izmaiņas mazumtirdzniecībā kopumā tiek ievērotas kā svarīgs patēriņa izdevumu rādītājs. Tāpēc augstie rādītāji tiek uzskatīti par USD bullish, savukārt zemie rādītāji tiek uzskatīti par negatīviem (vai lācīgiem) attiecībā uz zaļo dolāru.


Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -0,7%

DEV: -0,97

Mīnusi: 0%

DATUMS: 15.01.2021 13:30

4) – FOMC sanāksmes protokols – trešdiena – 14:00 GMT

Pēc Fed likmes lēmuma FOMC izlaiž paziņojumu par monetāro politiku. Šim ziņojumam ir tendence ietekmēt USD nepastāvību, un tas nosaka īstermiņa bullish vai bullish tendenci. Tādēļ hawkish perspektīva tiek uzskatīta par pozitīvu vai bullish ASV dolāram; gluži pretēji, dovish viedoklis ir USD negatīvs vai lācīgs.

5) – Aussie Employment Change – trešdiena – 19:30 GMT

Šos datus parasti izplata Austrālijas Statistikas birojs, kas mēra Austrālijā nodarbināto cilvēku skaitu. Vienkārši sakot, šī rādītāja pieaugums pozitīvi ietekmē patērētāju tēriņus, kas mēdz stimulēt ekonomikas izaugsmi. Tāpēc Aussie lielie skaitļi tiek uzskatīti par vēršamiem; otrādi, zemie skaitļi AUD tiek uzskatīti par negatīviem (vai lācīgiem).

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 50 K

DEV: 0,00

Mīnusi: 50 K.

DATUMS: 21.01.2021 00:30

ii) – bezdarba līmenis:

Šos datus parasti izplata Austrālijas Statistikas birojs. Tajā mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Augsti rādītāji norāda uz ekspansijas trūkumu Austrālijas darba tirgū. Pieaugums noved pie Aussie ekonomikas vājināšanās, un skaitļa samazināšanās Austrālijas valūtā tiek uzskatīta par vērojamu; gluži pretēji, AUD valūtas kāpums tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 6,6%

DEV: -0,37

Mīnusi: 6,7%

DATUMS: 21.01.2021 00:30

6) – bezdarba prasības – ceturtdiena – 8:30 GMT

Šos datus izplata ASV Darba departaments, kas mēra to cilvēku skaitu, kuri pirmo reizi iesniedz pieteikumus valsts bezdarba apdrošināšanai. Lielāks, nekā gaidīts, liecina par vājumu ASV darba tirgū, kas atstāj negatīvu ietekmi uz ASV ekonomikas spēku un virzību. Turpretī zemie rādījumi tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz zaļo.

 Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 812 K

DEV: -0,65

Mīnusi: 830 K.

DATUMS: 02.04.2021. 13:30

           

7) – vācu Flash Manufacturing PMI – piektdiena – 3:30 GMT

Šos datus parasti izdod Markit ekonomika, kas pārbauda uzņēmējdarbības apstākļus Eiropas ražošanas nozarē. Tomēr ražošanas PMI tiek uzskatīts par galveno uzņēmējdarbības apstākļu un vispārējo ekonomisko apstākļu rādītāju Vācijā, jo apstrādes rūpniecības nozare dominē lielā daļā kopējā IKP. Tādējādi augsts rādītājs, kas pārsniedz 50, tiek uzskatīts par eiro bullish, un zems rādītājs, kas mazāks par 50, tiek uzskatīts par EUR valūtas lācīgu..

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 57.1

DEV: 0,09

Mīnusi: 57

DATUMS: 02.01.2021. 08:55

 ii – franču Flash Services PMI

Šos datus izlaiž arī Markit Economics, pamatojoties uz daudziem privātā sektora ražošanas un pakalpojumu uzņēmumu vadītājiem. Šie dati parasti tiek publicēti katra mēneša trešajā darba dienā. Katrs rezultāts tiek svērts atbilstoši uzņēmuma lielumam un tā ieguldījumam kopējā ražošanas vai pakalpojumu apjomā, ko veido apakšsektors, kuram šis uzņēmums pieder. Rezultāti tiek uzrādīti pēc uzdotajiem jautājumiem, parādot to respondentu procentuālo daļu, kuri ziņo par uzlabošanos, pasliktināšanos vai izmaiņām kopš iepriekšējā mēneša. Skaitlis virs 50,0 norāda nozares attīstību; tāpat skaitlis zem 50,0 parāda nozares sarukumu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 46.7

DEV: -0,06

Mīnusi: 46.8

DATUMS: 02.03.2021. 08:55

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector