Nedēļas prognoze, 2020. gada 14. – 18. Decembris: populārākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi šonedēļ

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies lāču ceļā, jo vakcīnas ieviešana un brīvā monetārā politika mēdz graut zaļo banknošu. Pēc Apvienotās Karalistes uzsāktā vakcinācijas procesa optimisms pret koronavīrusa vakcīnām tika palielināts. Papildus Lielbritānijai Kanāda trešdien apstiprināja arī savu pirmo vakcīnu COVID-19 un paziņoja, ka vakcinācija sāksies nākamajā nedēļā. Tas arī mudināja ieguldītājus ieguldīt riskantākos aktīvos, kas, protams, ir pretrunā ar drošā patvēruma aktīviem. Izņemot to, cerības, ka ASV stimulu pakete beidzot tiks apstiprināta, vēl vairāk veicināja pēc tam, kad ASV publiskoja vilšanās datus, kas uzreiz radīja vēl lielākas šaubas par ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19 Amerikas Savienotajās Valstīs un grauj ASV dolāru.

Gaidot nākamo nedēļu, ražošanas PMI un bezdarba prasību sērija, kā arī monetārās politikas sanāksmju protokoli un FOMC paziņojums varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Tiks rūpīgi sekots arī ģeopolitiskajai spriedzei un koronavīrusa virsrakstiem, jo ​​tiem varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū.

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1) Eiropas rūpnieciskā ražošana, t.sk. (MM) – pirmdiena – plkst. 10:00 GMT 

Šos datus izlaida Eurostat, kas mēra apjomu nozarēs, piemēram, rūpnīcās un ražošanā. Jebkura augšupejoša tendence tiek uzskatīta par inflāciju, kas parāda nepieciešamību pēc procentu likmju paaugstināšanas. Parasti strauju rūpnieciskās ražošanas pieaugumu EUR valūtā uzskata par pozitīvu vai bullish. Turpretī zemu rūpniecisko ražošanu uzskata par negatīvu vai lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -0,4%

DEV: -0,62

Mīnusi: 0,7%

DATUMS: 2020.12.11. 10:00

2) Austrālijas monetārās politikas sanāksmju protokoli – otrdiena – 0:30 GMT

Šie protokoli tiek publicēti divas nedēļas pēc lēmuma pieņemšanas par procentu likmi. Tie parasti sniedz pilnīgu pārskatu par politikas diskusiju, ieskaitot atšķirības. Papildus tam viņi reģistrē arī atsevišķu komitejas locekļu balsis. Ja RBA ir piesātināta attiecībā uz Aussie ekonomikas inflācijas perspektīvām, tirgi redz lielāku iespēju palielināt likmi, kas mēdz būt AUD valūtas pamatā. Un otrādi, ja RBA ir dovish attiecībā uz Aussie ekonomikas inflācijas perspektīvām, tirgi redz lielāku likmju samazināšanas iespēju, kas tiek uzskatīta par lācīgu vai negatīvu noskaņojumu attiecībā uz Aussie dolāru.

3) Vācijas Flash Manufacturing PMI – trešdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti izplata Markit Economics, kas pārbauda uzņēmējdarbības apstākļus ražošanas nozarē. Ražošanas PMI ir vadošais uzņēmējdarbības apstākļu un Vācijas vispārējās ekonomiskās situācijas rādītājs, jo apstrādes rūpniecības nozare veido lielu daļu no kopējā IKP. Rezultāti virs 50 tiek uzskatīti par pozitīviem vai bullish attiecībā uz EUR valūtu; gluži pretēji, rezultāti zem 50 tiek uzskatīti par lācīgiem vai negatīviem attiecībā uz eiro.

Iepriekšējais izlaidums


FAKTISKĀ: 57.8

DEV: -0,06

Mīnusi: 57.9

DATUMS: 12.01.2020. 08:55

 

4) Mazumtirdzniecība (MoM) – trešdiena – 13:30 GMT

Šos datus publisko ASV Tautas skaitīšanas birojs, kas mēra mazumtirdzniecības veikalu kopējos ieņēmumus. Mēneša procentuālās izmaiņas atspoguļo šādu pārdošanas apjomu izmaiņu ātrumu. Plaši seko izmaiņām mazumtirdzniecībā, jo tās tiek uzskatītas par svarīgu patēriņa tēriņu rādītāju. Tāpēc USD valūtas augstie rādītāji tiek vērtēti kā vērojami; gluži pretēji, zemie rādītāji ir negatīvi vai lācīgi attiecībā uz ASV dolāru.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,3%

DEV: -0.05

Mīnusi: 0,5%

DATUMS: 17.11.2020 13:30

5) Fed procentu likmju lēmums – trešdien – 19:00 GMT

Valsts centrālajā bankā regulāri notiek ekonomiskās politikas sanāksmes, kurās valdes locekļi apspriež dažādus pasākumus. Vissvarīgākais no tiem ir procentu likmes, ko tā iekasēs par aizdevumiem un avansa maksājumiem komercbankām. ASV Federālo rezervju padome tiekas ar intervālu no 5 līdz 8 nedēļām, kurā viņi paziņo savus jaunākos lēmumus. Likmju paaugstināšana parasti ir USD valūtas pamatā, kas tiek uzskatīts par būtiskas inflācijas pazīmi. Un otrādi, likmju samazināšana tiek uzskatīta par ekonomikas un inflācijas problēmu pazīmi, un tas mēdz graut.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,25%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,25%

DATUMS: 2020.05.11. 19:00

FOMC paziņojums:

Tūlīt pēc Fed likmes lēmuma FOMC izlaiž paziņojumu par monetāro politiku. Paziņojums mēdz ietekmēt USD nepastāvību un noteikt īstermiņa bullish vai bullish tendenci. Tāpēc hawkish perspektīva tiek uzskatīta par pozitīvu vai bullish USD valūtai. Turpretī dovish viedoklis tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

 6) ECB monetārās politikas paziņojums un preses konference – ceturtdien – 13:30 GMT

Pēc ECB ekonomiskās politikas lēmuma ECB prezidents sniedz preses konferenci par monetāro politiku. Šie komentāri parasti ietekmē EUR valūtas svārstīgumu un nosaka īstermiņa bullish vai bullish tendenci. Tā kā prezidenta uzskats ir pozitīvs attiecībā uz EUR; tāpat arī dovishu izredzes uz eiro ir negatīvas vai lācīgas.

7) Austrālijas nodarbinātības izmaiņas – ceturtdiena – 0:30 GMT

Šos datus parasti izplata Austrālijas Statistikas birojs, kas mēra Austrālijā nodarbināto cilvēku skaitu. Vienkārši sakot, šī rādītāja pieaugums pozitīvi ietekmē patērētāju tēriņus, kas mēdz stimulēt ekonomikas izaugsmi. Tāpēc augstie skaitļi AUD tiek uzskatīti par bullish, un zemie skaitļi tiek uzskatīti par negatīviem (vai lācīgiem) AUD valūtā.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 178,8 K

DEV: 2.32

Mīnusi: -30 K.

DATUMS: 19.11.2020 00:30

Parasti šos datus izplata Austrālijas Statistikas birojs, kas mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Augsti rādītāji norāda uz ekspansijas trūkumu Austrālijas darba tirgū. Šis pieaugums noved pie Aussie ekonomikas vājināšanās. Zemāks skaitlis tiek uzskatīts par AUD bullish noskaņojumu. Turpretī Austrālijas dolāra pieaugums tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 7%

DEV: -0,57

Mīnusi: 7,2%

DATUMS: 19.11.2020 00:30

8) BOJ monetārās politikas paziņojums – piektdiena

Šo paziņojumu izlaidusi Japānas Bankas Politikas padome. Paziņojot komitejas balsojumu par procentu likmēm un citiem politikas pasākumiem rezultātus un ekonomiskos apstākļus, kas ietekmē viņu lēmumus, šis paziņojums sniedz daudzus ieteikumus par monetārās politikas nākotnes izmaiņām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector