Maija diena! Maija diena! Izstumt! Izstumt !!

Vai jūs esat viens no tiem tirgotājiem, kas tikai cer uz labāko, kad tirdzniecība vienkārši nedarbojas tā, kā jūs to vēlējāties? Lai gan nav nekas slikts, ja mēs paliekam pozitīvi un ceram uz labāko, mēs nevaram atļauties ignorēt nopietnas brīdinājuma zīmes, kad tās nonāk mūsu ceļā. Redziet, ka ir ļoti svarīgi būt disciplinētam un ievērot savus tirdzniecības plānus, taču dažreiz akmenī iemūrētie tirdzniecības parametri var sabojāt jūsu rentabilitāti. Mums jābūt pietiekami elastīgiem, lai pielāgotos pastāvīgi mainīgajiem tirgus apstākļiem. Dažreiz mums jātirgo kā iznīcinātāja pilotam. Ja strūkla izdeg, jums tas nekavējoties jāatsakās vai jāsaskaras ar sekām.

Izpētīsim dažus svarīgus jautājumus SARKANS KAROGS brīdinājuma signāli, no kuriem jums jāuzmanās, pārvaldot atvērtos darījumus.

 

Noraidošās sveces par galējām cenām

Kad valūtu pāra vai cita finanšu instrumenta cena strauji virzās vienā virzienā un sniedzas tālu no vidējā līmeņa, tā bieži sasniedz izsmelšanas punktu. Šajā brīdī nav pietiekami daudz pircēju (bullish pārvietošanās gadījumā), lai turpinātu paaugstināt cenu. Šeit jums jābūt uzmanīgam, ja atrodaties garā pozīcijā. Kad tas notiek, cena bieži mainās uz vidējo vērtību, kas var apēst lielu daļu no jūsu peldošās peļņas un pat izraisīt zaudējumus jūsu vārdā. Apskatīsim dažus praktiskus piemērus:

1. maijsAUD / USD dienas grafiks (2016)

Melnās bultiņas iezīmē noraidošās sveces, kas tika izveidotas šajā periodā. Šīs lāču noraidošās sveces visas tika veidotas līmenī, kas bija salīdzinoši tālu no vidējā līmeņa, ko šajā gadījumā atspoguļo 20 dienu eksponenciālais slīdošais vidējais.

Pirmajām, otrajām un četrām svecēm ir diezgan lieli sarkani ķermeņi. Tas norāda uz apņēmīgu pārdošanu šajās dienās un acīmredzami slēgšanas cenu, kas ir zemāka par atvērto cenu. Viņiem ir arī dakši, kas izvirzīti uz augšu, kas norāda uz augstāku cenu noraidīšanu. Tas mums arī parāda, kā lāči ieguva tirgus kontroli, tā sakot, izmantojot rupju spēku. Vērši centās paaugstināt cenu līdz jaunām virsotnēm, bet lāči katru reizi pārliecinoši viņus pārspēja. Palielināsim, lai labāk apskatītu 1., 2. un 4. sveci:

2. maijs

3. maijs

4. maijs

AUD / USD dienas grafiks (2016)

Šīm trim noraidošajām svecēm ir dažas kopīgas iezīmes, taču to visspilgtākā līdzība ir fakts, ka tās ir lāču aptverošas stieņi. Ieskaujošie stieņi var būt spēcīgi atpakaļgaitas signāli, it īpaši, ja tie atrodas tālu no vidējās vērtības (un ir vērsti pret vidējo vērtību). Jums vajadzētu meklēt šādas sveces, īpaši tās, kuru diapazons ir ārkārtīgi liels. Arī noraidošās sveces neatkarīgi no tā, vai tās ir pinbars vai aptveroši stieņi, ir vēl bīstamākas, ja tās aizveras vai ir tuvu zemākajām vietām..

Trešā svece ir sveces zvaigzne, kuru sauc arī par lācīgu pinbaru. Šis sveču veids, tāpat kā viens, divi un četri, ir spēcīgs pagrieziena signāls.

Pieņemsim, ka jums bija laba pirkšanas pozīcija, un jūsu tirdzniecība guva peļņu par nedaudz vairāk nekā 100 punktiem. Tagad, kad jūs sekojat šai ienesīgajai tirdzniecībai, cena ir veiksmīga, taču jūs zaudējat peļņu tikai par 12 punktiem. Dažas stundas vēlāk 3. svece ir pabeigta. Dienas beigās (3. svece) jūs nevarat ticēt, ka cena mainījās tikai par 12 kauliņiem, kautrīgam no mērķa. Pa to laiku jūs esat pārcēlis savu zaudējumu zaudējumu koeficientu, lai novērstu iespējamos zaudējumus strauju reversu dēļ.

Šeit daudzi tirgotāji visu savu naudu atstāj tieši uz galda. Viņi nespēj atpazīt, ka izredzes ir tikko vērsušās pret viņiem. Šajā gadījumā viņu pieturas zaudējums ir aptuveni 100 kauliņu attālumā no tirgus cenas. Viņi pamato, ka, tā kā pāris ir augšupejošā tendencē un cena ir augstāka gan par 200-MA, gan par 20-EMA, viņi var droši turēties pie savas uzvarētājas pozīcijas. Galu galā starp viņu stop loss un tirgus cenu ir 100 pipu spilvens, un cena “galu galā sasniegs savu mērķi”.

Tikmēr institucionālie tirgotāji (kas ir tie, kas pārvieto tirgu) jau bija sākuši mērogot savu ilgo pakļaušanos pārim, jo ​​viņi pamanīja sarūkošo straujo impulsu. Arī prettrendes tirgotāji pamana šo vājumu un iekļaujas dažās īsās pozīcijās. Nākamajā dienā pārdošana turpinās, un cena agresīvi pazeminās. Palielināsim mazliet:

5. maijsAUD / USD dienas grafiks (2016)

Tieši pirms šīs stieņa sveces mēs redzam vēršu sveci ar garu dakšu uz augšu. To sauc par “testa sveci”. Tas izskatās diezgan tāds pats kā lācīgs pinbar svece, bet tas nav tieši kvalificējams kā pinbar, jo tas ir pārāk tuvu sveces diapazonā. Lai gan šī testa svece nav tik spēcīgs lācīgs signāls kā tapu josla, kas sekoja tai, tas noteikti ir tas, kas jums jāņem vērā, sastopoties ar to.

Zilā (bullish) testa sveces aizvēršanai jābūt zemākajā 50% no tā kopējā diapazona. Tas nozīmē, ka tās augšējās ēnas diapazonam jābūt vismaz pusei no sveces lieluma. (Svečtura daktis sauc arī par ēnām).

Kad gala svece beidzot aizvērās, tehniskais ziņojums bija diezgan skaidrs: buļļi bija zaudējuši kontroli pār tirgu.

Tātad, kas jums bija jādara šajā gadījumā? Vai jums būtu pilnībā jāslēdz sava pozīcija vai jāņem daļēja peļņa un jāpārceļ augstāks stop stop? Vai jums vispār vajadzēja atstāt savu pozīciju nemainītu? Atcerieties, ka mēs uz šo diagrammu skatāmies aizmuguriski. Šajā brīdī mums ir visas atbildes. Bet, atrodoties situācijā, kad jums jāpieņem lēmums, jūs acīmredzami nezināt, kas notiks. Kā vienmēr, mums jāapsver visticamākais rezultāts un atbilstoši jāpārvalda savi darījumi.

Kad testa svece aizvērās, cena bija aptuveni 115 kauliņi no 20-EMA. Tas ir ievērojams attālums no šī mainīgā vidējā līmeņa, kas ir labs veids, kā noteikt instrumenta vidējo īstermiņa vērtību. Lielajai atšķirībai starp cenu un vidējo vērtību kopā ar testa sveces parādīto lāču noraidījumu vajadzēja būt pietiekamam pierādījumam, lai jūs vismaz zināmā mērā samazinātu savu pozīciju. Tad, kad nākamā diena izrādījās spēcīga pinbar, būtu bijis prātīgi apsvērt iespēju pilnībā aizvērt savu pozīciju, kaut arī jūsu mērķis vēl nebija sasniegts. Es personīgi būtu paņēmis savus 100 kauliņus un ‘nosaucis to dienā’. Protams, kad es sāku tirgoties, es neko nezināju par noraidošām svecēm vai atgriešanos pie vidējā līmeņa. Es arī nezināju, cik svarīga ikdienas grafika ir tehniskajai analīzei. Lielāko daļu laika pieļāvu kļūdas.

Pat tad, kad es sāku izmantot ikdienas laika grafikus, vēlāk es bieži turējos pie pozīcijām, kuras man vajadzēja nekavējoties aizvērt, kad redzēju mirgot sarkanās gaismas. Kad esat tirgotājs iesācējs, jūs nevēlaties atzīt, ka kļūdāties, un, protams, jums nav pieredzes, lai vienmēr atpazītu briesmas, kādas tās patiesībā ir.

Kā redzat iepriekš redzamajā diagrammā, jūs būtu apstājies pie pārtraukuma, ja nebūtu redzējis agrīnās brīdināšanas signālus par gaidāmo apvērsumu, ja nebūtu rīkojies proaktīvi. Dažreiz labāk ir vienkārši ņemt peļņu, kas jums jau ir, nekā noturēt pozīciju, kad varbūtības ir skaidri vērstas pret jums.

Līdz šim mēs esam izmantojuši svečturu modeļu un attāluma no vidējās vērtības kombināciju, lai identificētu bīstamus pret tendenču trūkumus vidējā virzienā. Tomēr ir vairākas metodes, ar kuru palīdzību jūs varat identificēt iespējamos draudus atklātajiem darījumiem. Es šobrīd nevaru iziet no tiem visiem, taču ir diezgan ērts rīks, kas var palīdzēt jums noteikt, kad cenu kustība ir pārspīlēta un, iespējams, ir nobriedusi, lai atsauktu pret valdošo tendenci. Ko mēs gaidām, pārbaudīsim to!

 

Relatīvā stipruma indekss (RSI)

Relatīvais spēka indekss ir rādītājs, kuru Velss Vailderis izstrādāja pirms daudziem gadiem. RSI ir impulsa rādītājs, kas svārstās starp pārpirktajiem un pārdotajiem līmeņiem. Šos līmeņus var mainīt, kā arī perioda ievades parametrus. Standarta RSI iestatījumā aprēķinos tiek izmantoti 14 periodi, un diagrammā tiek attēlots relatīvais stiprums, kas svārstās starp 0 un 100. Kad RSI pārsniedz 70 slieksni, konkrētais instruments tiek uzskatīts par pārpirktu. Kad tas nokrītas zem 30, tas tiek uzskatīts par pārdotu.

Man patīk spēlēt kopā ar indikatora iestatījumiem, un es atklāju, ka RSI ir fenomenāls rīks, lai norādītu uz iespējamām cenu maiņām. Protams, šis rādītājs ir jāpielāgo dažādiem laika periodiem, un tam nevajadzētu būt vienīgajam faktoram, kas tiek ņemts vērā, pieņemot tirdzniecības lēmumus.

Izmantosim RSI ievadi 5 periodos ar pārpirktu slieksni 75 un pārpārdotu slieksni 25. Šeit atkal ir AUD / USD dienas diagramma:

6. maijsAUD / USD dienas grafiks (2016)

Šeit jūs varat redzēt, ka RSI rādītājs tika nopirkts vai nu brīdī, vai tieši pirms parādījās sveces 1, 3 un 4. Tieši pirms sveces 2. numura izveidošanas RSI bija 69, kas ir gandrīz pārpirkts. Tātad visos četros gadījumos RSI rādītājs bullish tirgotājiem sniedza agrīnus brīdinājumus, ka, visticamāk, tiks novērstas pret tendenču korekcijas. Šis rādītājs ir tik fantastisks, ka tas būtu brīdinājis jūs par šiem labojumiem vismaz 24 stundas pirms to rašanās!

RSI ideālā gadījumā būtu jāizmanto kopā ar citiem rādītājiem vai vismaz ar cenu darbības ierosinātājiem, lai sasniegtu labākos rezultātus. Neregulāros tirgus apstākļos, kur notiek dziļas prettrendu korekcijas, RSI indikators ir ideāls līdzeklis, lai brīdinātu jūs par nenovēršamām briesmām. Tas man atgādina veidu, kādā darbojas paviānu un pērtiķu sugas šeit, Dienvidāfrikā. Viņiem ir visdažādākie dabiskie ienaidnieki, piemēram, lielie ērgļi, čūskas, karakļi, lapsas, leopardi, lauvas utt. Tāpēc viņi parasti paļaujas uz to, ka kāds no grupas vecākajiem primātiem sēž kaut kur augstā kokā vai klintī, meklējot šie plēsēji. Kamēr “sargpērtiķis” skenē apkārtni, lai atrastu iespējamās briesmas, pārējā grupa var koncentrēties uz pārtikas savākšanu, kopšanu utt..

Šajā gadījumā ar AUD / USD RSI indikators efektīvi sniedza agrīnās brīdināšanas signālus tirgotājiem ar garām pozīcijām.

Protams, RSI ir spēcīgs rīks arī tirdzniecības iespēju identificēšanai, taču šajā gadījumā mēs to izmantojām tikai, lai brīdinātu mūs par draudošajām korekcijām pret atvērtajām pozīcijām.

Apskatīsim vēl vienu piemēru, kur cena mainījās līdz vidējai vērtībai (20-EMA) pēc tam, kad tālu no vidējā bija izveidojusies spēcīga noraidoša svece. Šajā gadījumā RSI rādītājs (iestatīts uz 5 periodiem, ar pārpirktu / pārdotu līmeni 85/15) deva pārāk lielu pirkumu tieši pirms šīs masīvās noraidīšanas sveces parādīšanās. Šeit ir diagramma:

7. maijsGBP / JPY dienas grafiks (2014)

Pārsteidzoši, vai ne! Kā jums būtu izdevies atvērtas garās pozīcijas, ja redzētu tik agresīvu lāču noraidīšanas sveci?

Noslēgumā

Pārvaldot atklātos darījumus, mums jābūt uztverošiem un apķērīgiem. Kad mēs redzam skaidrus brīdinājuma signālus, mums ir jāpārvērtē mūsu darījums (-i) un, ja nepieciešams, jāvelk svira “izstumšana” (iziet no tirdzniecības). Ja būsi atsaucīgs īstajā laikā, tas ietaupīs nevajadzīgus zaudējumus.

Atsevišķās situācijās jūs drīzāk pārvietojat stop loss agresīvi augstāk, nevis noslēdzat pozīciju. Citos apstākļos jūs samazināsiet savu pozīciju (aizveriet daļu no tā) un izsekosiet savu zaudējumu. Tas būs atkarīgs no tendences struktūras un no tā, cik agresīva ir noraidošā svece.

Ienesīga tirdzniecība!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me