Lāču novirze dominē jēlnaftas jomā – koronavīrusa eskalācija sver!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenas nespēja apturēt agrīnās lāču tendences, paliekot nomāktas ap 52,50 USD līmeni, jo COVID-19 izraisīti bloķēšanas gadījumi turpinās visā pasaulē, kas palielina bažas par degvielas pieprasījumu un veicina nelielos jēlnaftas zaudējumus. Neskatoties uz to, naftas zudumus varētu attiecināt arī uz atkārtotajām bažām par degvielas pārdošanu Indijā, kas bija 3. lielākais jēlnaftas importētājs visā pasaulē 2020. gadā. Bet janvārī imports ir samazinājies, salīdzinot ar decembri. Tikmēr gausā vakcīnu ieviešana rada bažas arī par to, ka joprojām būs grūti atgūt pieprasījumu pēc degvielas. Tas tika uzskatīts par vēl vienu faktoru, kas jēlnaftas cenas turēja zem spiediena.

Pozitīvi ir tas, ka plaši izplatītais ASV dolāra vājums palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu ar augstāku ienesīgumu zaudējumus, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar dolāra cenu. Tomēr zaudējumus ASV dolāros galvenokārt atbalstīja piesardzīgais noskaņojums pirms Džo Baidena valdības inaugurācijas un koronavīrusa (COVID-19) bažas. Tikmēr cerības uz rekordzemām procentu likmēm tur spiedienu arī uz ASV dolāru. Aiz Atlantijas okeāna Ķīnas pozitīvie ekonomiskie dati ir devuši papildu atbalstu jēlnaftas cenām, ierobežojot lāču pieaugumu. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 52,28 USD un tā konsolidējas robežās no 52,17 līdz 52,49.

Investori joprojām ir noraizējušies par COVID-19 jaunā celma ietekmi uz pasaules ekonomikas atveseļošanos. Kā redzams jaunākajā ziņojumā, Ķīnā palielinājās par 9 jauniem kovopu gadījumiem, savukārt to cilvēku skaits, kuri hospitalizēti COVID-19 dēļ, otro dienu bija lielāks – 25 584, kas ir augstākais rādītājs vienā mēnesī. Papildus tam vīrusu izraisītie ierobežojumi Lielbritānijā, Japānā un ASV ietekmē ekonomiku un pastiprina bailes par pieprasījumu pēc degvielas.

Bez tam lāču jēlnaftas cenas varētu būt saistītas arī ar bažām par degvielas pārdošanas kritumu Indijā. Ir vērts pieminēt, ka šī valsts 2020. gadā bija 3. lielākā jēlnaftas importētāja pasaulē, taču janvārī rādītāji ir samazinājušies, salīdzinot ar decembri. Tikmēr gausā vakcīnu ieviešana rada bažas arī par to, ka pieprasījuma atgūšana joprojām būs grūta.

Neskatoties uz šīm negatīvajām bažām, tirgus tirdzniecības noskaņojumam izdevās apturēt iepriekšējās dienas negatīvo sniegumu, dienā mirgojot zaļā krāsā, jo tirgi gatavojas siltai viesmīlīgai ballītei ievēlētajam ASV prezidentam Džo Baidenam un uzņēmumam, iespējams, pateicoties viņa fiskālā atvieglojuma mērķi. Paredzams, ka Džo Baidens un viņa amatpersonas ekonomikā iepludinās solīto 1,9 triljonu ASV dolāru lielu kopēju palīdzības paketi. Investori pievērsīs uzmanību Valsts kases sekretāres nominētās Dženetas Jellenas komentāriem par ASV stimulēšanas pasākumiem. Baidena optimistiskajam plānam ir nepieciešams Senāta apstiprinājums, un tieši tur liela loma būs viņa komandas dalībniecei Dženetai Jellenai; viņas pēdējās piezīmes, kas sagatavotas šodienas Senāta runai, liek domāt, ka viņa atbalsta milzīgo palīdzības paketi, ņemot vērā rekordzemās procentu likmes.

Jaunākajiem optimistiskajiem Ķīnas datiem no okeāna puses arī bija liela nozīme tirgus noskaņojuma nostiprināšanā. Tirgus noskaņojuma pozitīvais tonis dod priekšroku jēlnaftai USD vājuma dēļ. Dati rāda, ka naftas pārstrādes rūpnīcas izlaide pieauga par 3%, sasniedzot jaunu rekordu 2020. gadā. Dati, kurus pirmdien publiskoja Nacionālais statistikas birojs, arī parādīja, ka rūpniecības produkcijas apjoms decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 7,3%. 4. ceturksnī IKP salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 6.5% un salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni – par 2.6%. Šie optimistiskie dati norāda, ka Ķīna arī bija vienīgā galvenā ekonomika, kas 2020. gadā izvairījās no recesijas, savukārt daudzas valstis joprojām cīnās, lai kontrolētu COVID-19 izplatību.

Riska noskaņojuma dēļ plaša ASV dolāra vērtība nespēja iegūt pozitīvu vilces spēku, dienā paliekot lāča. Tikmēr zaudējumus zaļajā vārtā vēl vairāk veicināja piesardzīgais noskaņojums pirms Džo Baidena valdības inaugurācijas un koronavīrusa (COVID-19) jautājumiem. Zaudējumi ASV dolāros ir galvenais faktors, kas palīdzējis ierobežot jebkādus turpmākus naftas cenu zaudējumus, pateicoties apgrieztajai saistībai starp naftas cenām un ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 23:03 pēc ET (4:03 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokrities par 0,11% līdz 90,653.

Turpmāk tirgus tirgotāji pievērsīs uzmanību galvenajām Jellenas, Baidena un ECB runām. Tikmēr visi turpmākie padomi par stimulu paketi un, protams, koronavīrusa atjauninājumi, kas nākamajās dienās rotās kalendāru, varētu palielināt preces augšupvērsto impulsu. Protams, parastie riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un COVID-19 bēdas, turpinās ietekmēt tirgu. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector