Kāpēc naftas cenas sasniedza 2018. gada zemo līmeni un kas notiks tālāk? – izskaidrots WTI sabrukums

Priecīgu svētdienu, tirgotāji.

Mēs to paveicām vēl vienu nedēļu ar labu peļņu no ilgtermiņa USD / CAD darījumiem. Tas viss pateicoties jēlnaftai, jo jēlnaftas cenu svārstības izraisīja arī lielas Kanādas dolāra svārstības. WTI jēlnafta piedzīvoja septīto secīgo nedēļas zaudējumu pēc kārtas, pastiprinoties bailēm no piedāvājuma pārpildes, pat ja lielākie ražotāji apsver iespēju samazināt produkciju.

Piektdien WTI jēlnaftas cenas samazinājās par 7,7% līdz 50,42 dolāriem par barelu, kas ir lielākais vienas dienas kritums trīs gadu laikā un zemākais līmenis vairāk nekā gada laikā. Faktiski arī Brent jēlnaftas nākotnes līgumi pirmo reizi kopš 2017. gada oktobra samazinājās zem 60 USD. Šajā atjauninājumā mēs apspriedīsim galveno iemeslu straujai izpārdošanai un to, kas gaidāms tālāk …

Galvenie iemesli, kāpēc naftas cenas sasniedza zemāko 2018. gada līmeni

Šeit ir daži iemesli, kas palielināja piektdienas kritumu, kurā WTI jēlnafta bija izlietota …

ASV un Ķīnas tirdzniecības karš

Viens no galvenajiem izpārdošanas iemesliem ir tas, ka ASV un Ķīnas tirdzniecības karš uztur tirgu neskaidru. Tramps vēlas paaugstināt 10% tarifu līdz 25% no Ķīnas izstrādājumiem 200 miljardu dolāru vērtībā. Tam ir liela varbūtība nodarīt kaitējumu Ķīnas ražošanas nozarei.

Ražošanas kritums nozīmē mazāku pieprasījumu pēc jēlnaftas. Tā kā Ķīna ir galvenā jēlnaftas importētāja, šis noskaņojums apdraud jēlnaftas buļļus.

Saskaņā ar Reuters piektdienas ziņojumu Ķīnas pieprasījums pēc naftas blakusproduktiem un benzīna samazinājās līdz zemākajam līmenim pēdējo 13 mēnešu laikā, kas ir vēl viena pazīme, ka Pekinas un Vašingtonas tirdzniecības strīds kaitē pasaules otrajai lielākajai ekonomikai un vienam no lielākajiem naftas produktu importētājiem. ar enerģiju saistītas preces.

Irānas sankcijas & Lāču maiņa

Septembrī prezidenta Donalda Trampa turpinātais solījums sankcionēt Irānas jēlnaftas eksportu varēja izraisīt arī dramatisku pasaules piedāvājuma deficītu.

Toreiz bija paredzēts, ka ASV sankcijas pret Irānas enerģētikas nozari, kad tās stāsies spēkā novembrī, varētu palielināt WTI jēlnaftas cenas virs 80 USD par barelu. Tieši tā rīkojās tirgus. Investori sāka tirgot jēlnaftu ar spēcīgu noskaņojumu un paaugstināja naftas cenu četru gadu augstāko līmeni – 76,88 USD.

Tomēr pēc jēlnaftas cenu paaugstināšanas Vašingtona piešķīra pagaidu atbrīvojumu astoņām valstīm, tostarp Ķīnai un Indijai, kas ir lielākie Irānas naftas pircēji.

Vēl novembrī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka atjaunoto sankciju ietvaros astoņi ēterisko eļļu importētāji, tostarp Ķīna, Indija, Dienvidkoreja, Turcija, Itālija, Grieķija, Japāna un Taivāna, saņems 180 dienu atbrīvojumus, ļaujot viņiem iegādāties Irānas eļļu, ja vien to apjoms ir samazināts.

Atteikšanās no sankcijām ir vēl vairāk nomierinājusi bažas, ka naftas tirgus pārvērtīsies par jēlnaftas piegāžu trūkumu. Cerības uz vājāku, nekā gaidīts, globālo ekonomikas izaugsmi pastāvīgā ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikta laikā rada vēl vairāk bažas par naftas pieprasījumu.


Reaģējot uz to, visi tirgotāji, kuriem bija jēlnaftas nākotnes līgumi, panikā panāca jēlnaftas izpārdošanu, 23. novembrī samazinot naftas cenas līdz 50 ASV dolāriem..

IVN krājumu pārskati – savienojuma veidošana

ASV jēlnaftas izlaide šogad ir palielinājusies par gandrīz 25%, sasniedzot rekordaugstus 11,7 miljonus barelu dienā (bpd), ziņo Enerģētikas informācijas administrācija. Tas izraisa bažas, ka piegādes iznīcinās pieprasījumu. Arī lielākie Krievijas un Saūda Arābijas ražotāji ražo rekordlielu līmeni.

Kā redzat zemāk redzamajā histogrammā, IVN ziņo par krājumu pieaugumu kopš 2018. gada septembra, kas liecina tikai par pieprasījuma trūkumu tirgū.

 

Spēcīgāks dolārs pret jēlnaftu – negatīva korelācija

Stīgas saista ASV dolāru un jēlnaftu, jo naftas cenas ir izteiktas ASV dolāros. Stingrāki Amerikas monetārie apstākļi ir nevēlama kombinācija enerģijas importētājiem Āzijā.

ASV federālās rezerves 2018. gadā trīs reizes paaugstināja procentu likmi, padarot ASV dolāru strauju. Spēcīgāks dolārs padara jēlnaftu dārgu starptautiskajam tirgotājam, samazinot jēlnaftas pieprasījumu. Atgādinot pieprasījuma likumu, pieprasījuma kritums izraisa cenu kritumu.

Dolāra kāpums arī palīdzēja radīt pretvēju precei, jo dolāra cena aktīviem kļūst mazāk pievilcīga pircējiem, kuri izmanto citas valūtas, kad palielinās likme. Kā redzams diagrammā, dolāra indekss sasniedz maksimumu 97 USD, tajā pašā laikā jēlnafta lēnām tiek likta uz 50,19 USD.

WTI Jēlnafta – iknedēļas tehniskā perspektīva

Es baidos, ka tehniskā puse, šķiet, nedod labas ziņas jēlnaftas pircējiem. Naftas cenas turpina dramatiski kristies, un pagājušā nedēļa bija šausminoša. Jēlnaftas cenas samazinājās par 7,7% līdz 50,42 dolāriem par barelu, kas ir lielākais vienas dienas kritums trīs gadu laikā un zemākais līmenis vairāk nekā gada laikā.

Galvenie tehniskie jautājumi, kas jāzina

Melnais zelts ir nonācis pārdotajā zonā, kas norāda, ka pārdevēji tagad var meklēt peļņu.

Tūlītējs atbalsts dominē psiholoģiskajā līmenī, kas ir 50 ASV dolāri, un zem tā nafta var sasniegt pēc 47,50 un 43,50 dolāriem. Tas parāda, ka mēs varētu nonākt tuvu atbalstošai jomai, taču jūs nevēlaties būt pirmais, kurš ienāk šajā tirgū un mēģina to uzņemt.

Tehniskie līmeņi – Swing Trading

Atbalsta pretestību

47,9 55,29

45.35 60.13

37,96 67,52

Galvenais tirdzniecības līmenis: 52.74

Pagaidām tirgotāji vēro ASV un Ķīnas saspīlējumu un, iespējams, pievērsīs uzmanību G20 līderu samitam vēlāk šomēnes Argentīnā 30. novembrī – 1. decembrī. Paredzams, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam jātiekas ar savu Ķīnas kolēģi Sji Dzjiņpinu, lai risinātu sarunas un , ja viņi abi pieņems maigu tarifu politiku, tas dolāru pakļaus milzīgam pārdošanas spiedienam.

Lūk, vājāks dolārs un maiga tarifu politika var palīdzēt jēlnaftas atveseļošanā. Līdz tam pagaidīsim & skatīties īstermiņa dienas iekšējos darījumus.

Visu labu un ir izdevīga nedēļa!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector