Kas ir hash likme un kāpēc tā dēļ pieaug Bitcoin cena?

Bitcoin cena beidzās nedaudz virs 3500 USD martā daļēji pateicoties COVID-19 pandēmijai un gaidāmajam uz pusi mazākajam notikumam maijā, kas samazina par katru bloku apbalvojamā jaunā Bitcoin daudzumu no 12,5 monētām līdz tikai 6,25 monētām. Un tomēr kopš tā laika cena ir gandrīz neko nedarījusi, bet tikai pieaugusi. Sākot ar šo rakstu, Bitcoin cena svārstās ap 7000 USD.

Lai gan būtu viegli domāt, ka cenu kritums pagājušajā mēnesī bija saistīts tikai ar pandēmiju, acīmredzot tas nebija vienīgais iemesls. Tas, ka investori bija noteikuši cenas, un gaidāmā uz pusi samazinošā notikuma ietekme arī var nebūt vienīgais iemesls. Daļa no šī iemesla var būt arī maiņas kursa izmaiņas.

Kas ir hash likme?

Blokķēdes tīkla jaukšanas ātrums attiecas uz ātrumu, kādā darījumu blokus var sagrupēt, savukārt kriptogrāfiskās mīklas tiek atrisinātas, lai apstiprinātu šos darījumus, un pārkārtotas par hashiem (vai rakstzīmju virknēm, kas attēlo konkrētu darījumu). Ja jaukšanas ātrums ir zems, tas nozīmē, ka tīkls lēnām pārvietojas ar darījumiem, un kriptogrāfu kalnrači lielā ātrumā risina kriptogrāfijas mīklas, kas nozīmē, ka viņiem ir jāgaida ilgāk, kamēr viņu atlīdzība.

Ikreiz, kad vēlētājam ir jāgaida ilgāk, lai nopelnītu naudu, ir lietderīgi, ka viņu peļņas norma, visticamāk, nav tik augsta. Kopš 21. marta – dienas, kad Bitcoin cena piedzīvoja strauju kritumu, hash likme ir paplašinājusies un augusi par 10%. Tas ir diezgan liels pieaugums īsā laika posmā!

Kā hash likme ietekmē Bitcoin cenu?

Daļa no iemesliem, kāpēc hash likme ir palielinājusies, ir tāpēc, ka tika samazinātas grūtības atrisināt šīs kriptogrāfiskās mīklas blokķēdē. Jo lielāks jaukumu skaits sekundē var notikt, jo netiešāka ir spēja virzīt tīklu uz priekšu un apstiprināt darījumus.

Tad ir jēga, ka jaukšanas koeficienta palielināšana padarītu grūtības vēl mazākas un ļautu kalnračiem ātrāk pārvietoties, apstiprinot darījumus, kas viņu centienus atkal padara izdevīgākus.

Netiešās grūtības, cik ilgs laiks nepieciešams darījumu apstiprināšanai, svārstās, pamatojoties uz dažādiem faktoriem, tostarp uz to, cik darījumu vienā brīdī dodas uz Bitcoin tīklu, cik mezgli piedalās šo darījumu apstiprināšanā, cik daudz enerģijas viņiem ir jāpiedalās un, protams, viss, kas notiek plašākā ekonomikā vai attiecībā uz koronavīrusa pandēmiju.

Tāpēc iemesls, kāpēc Bitcoin cena virzās augstāk, ir tāpēc, ka tiek apstiprināts vairāk darījumu un atkal tiek pierādīta tīkla stabilitāte. Šīs grūtības, visticamāk, mainīsies dažu dienu laikā, un cena, iespējams, samazināsies pēc šī nesenā vēršu skrējiena.

Kāpēc ekonomiskā nenoteiktība un COVID-19 pierāda Bitcoin vērtību

Vissvarīgākais aspekts, kas jāņem vērā ar visu, kas saistīts ar Bitcoin, visā pasaulē notiekošajā ir tas, ka, lai gan valdības izsniedz stimulēšanas paketes un dotācijas iedzīvotājiem, lai saglabātu ekonomiku virs ūdens, valdības galu galā sagaida, ka nauda kaut kā atgriezīsies ekonomikā.

Problēma ir tā, ka tas viss neatgriezīsies ar tādu pašu ātrumu vai ar tādu pašu spēku. Būs nepilnības. Patlaban ir atlaisti cilvēki, kuri neatgūs darbu, kad tas būs beidzies, un ir parādi, par kuriem jāatskaitās, un tie nebūs obligāti jāizmaksā, pat ja triljoniem dolāru piešķir gan korporācijām, gan personām šajā laikā.

Salīdziniet to ar Bitcoin tīklu, kuram noteikti ir jātiek galā ar svārstībām, bet nenoteiktības laikā to arī nevar viltot vai dublēt. Viss, kas saistīts ar Bitcoin piedāvājumu un pieprasījumu, pārvietojas algoritmiski. Kaut arī vaļi, kas iegulda tirgū, noteikti var manipulēt ar cenu, bet blokķēdes ilgtermiņa vērtība ir tā, kas šajos laikos uzturēs Bitcoin un citas digitālās valūtas. Gadu gaitā šī pašreizējā nenoteiktības deva varētu būt tā, kas katapultē Bitcoin ieviešanu pilnīgi jaunā līmenī un ļauj digitālajām valūtām turpināt lēnām pārņemt pasauli pat tad, kad dažas no planētām, kas ir visnopietnākie investori un ekonomisti, turpina ignorēt tās vērtību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector