Kā tirgoties tieši ar politisko nestabilitāti un citiem svārstību izraisītājiem? Izdevīgi

Vai jūs domājat, ka ir iespējams, ka finanšu tirgi var reaģēt perfekti aprēķināti un zinātniski, kad tos bombardē ar tādiem notikumiem kā kari, prezidenta vēlēšanas, politiski un ekonomiski atkārtoti pasākumi (piemēram, Brexit), monetārās politikas korekcijas, recesijas, depresijas, un citi svarīgi katalizatori? Protams, nē.

Pirmkārt, ir pārāk sarežģīti aprēķināt konkrēta finanšu instrumenta precīzo patieso vērtību pēc tam, kad svarīgs notikums sāk mainīt tā pašreizējo vērtību. Otrkārt, cilvēki ir emocionāli un daudzkārt uzvedas neracionāli. Cilvēki pieļauj kļūdas aprēķinos, nes slimības, stresa un noguruma nastu, viņus ļoti ietekmē bailes un alkatība, tomēr mēs turpinām. Tirgi ir nepilnīgi un vienmēr būs nepilnīgi.

Kaut arī tirgi, tāpat kā tūlītējās valūtas tirgus, nekad nevarēja precīzi atspoguļot politiku un ekonomiku, tirgus bieži virzās virzienā, kas atbilst konkrētajam notikumam. Piemēram, mēs bieži redzam, ka valsts valūta nostiprinās, paaugstinot procentu likmi. Šī ir tipiska tirgus “mācību grāmatu” reakcija.

Cits piemērs ir tas, kad briti 2016. gada jūnijā nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības. Visi zināja, ka mārciņa ievērojami samazināsies, ja briti nobalsos par aiziešanu. Tas notika tieši tā – Sterlings 9 dienu laikā zaudēja aptuveni 13% pret ASV dolāru. Apskatiet šo GBP / USD ikdienas grafiku:

Kā pareizi tirgoties

GBP / USD dienas grafiks

Tas nozīmē zaudējumus aptuveni 1900 kauliņos. Protams, mārciņa kopš tā laika turpināja zaudēt vērtību, un šobrīd tā cena ir 1.24723, kas ir vairāk nekā par 15% zemāka nekā dienu pirms Brexit balsojuma.

Ir daudz citu piemēru, kad konkrētie katalizatori ir pilnīgi ietekmējuši valūtas tirgu un citus tirgus. Mēs noteikti varam pamatot, ka bieži ir notikumi, kurus var veiksmīgi tirgot, izmantojot, tā sakot, fundamentālu pieeju. Problēma ir tāda, ka tirgus daudzas reizes nereaģē uz notikumiem tā, kā mēs to gaidām. Vai dažreiz tas virzās gaidītajā virzienā, bet ne tuvu tik agresīvi, kā paredzēts. Tirdzniecība no tīri fundamentālas analīzes viedokļa ir riskanta.

Vēl viena tīri fundamentālas pieejas problēma ir ārkārtīgi svarīgais tirgus pozicionēšanas faktors vai konkrēta notikuma (vai notikumu) “cenu noteikšana” ilgi pirms tā patiesas iestāšanās. Redziet, daudzi institucionālā tirgus spēlētāji ir eksperti šajā jautājumā. Viņi rūpīgi uzrauga atsevišķu valstu politisko un ekonomisko situāciju, rūpīgi analizējot ekonomiskos rādītājus, lai uzņemtu inflācijas, iekšzemes kopprodukta (IKP), starptautiskās un vietējās tirdzniecības skaita izmaiņas un citus notikumus, lai prognozētu turpmāko ekonomikas izaugsmi.

Viņi arī uzskata, ka fiskālā politika un centrālo baņķieru retorika vedina viņus viņu aprēķinos un aprēķinos. Tad pēc ilgas analīzes viņi šīs zināšanas izmanto, pērkot vai pārdodot noteiktus instrumentus, gaidot to, kas, visticamāk, notiks nākotnē. Rezultāts ir tāds, ka tad, kad notiek noteikts svarīgs notikums, iznākumu bieži jau ir “uzcenojuši” vairums lielo zēnu vai institucionālie spēlētāji, kas ir tie, kas patiešām pārvieto tirgus. Piemēri ir valdības, centrālās bankas un riska ieguldījumu fondi.

Šeit mazumtirgotāji bieži zaudē naudu. Viņi paredz noteiktu notikumu, piemēram, lēmumu par procentu likmi, domājot, ka konkrētās valsts valūta noteikti nostiprināsies, ja centrālā banka paaugstinās procentu likmi. Galu galā tas ir kaut kas, ko mēs bieži redzam, un arī tas, ko iesaka mācību grāmatas, vai ne?

Kā piemēru ņemsim šī mēneša lēmumu par FED procentu likmēm (2017. gada 15. marts). Visi zināja, ka likmju paaugstināšanas varbūtība bija gandrīz 100%. Nez, cik daudz tirgotāju dienās un stundās pirms pasākuma iesaistījās garās dolāra pozīcijās, gaidot varenu vēršu skrējienu.

Kā jau bija paredzēts, FED pārgāja. Tomēr, atklājot lēmumu, ASV dolārs ievērojami samazinājās. Kā tas varētu būt? Vai tad, ja valūtas kursa paaugstināšanās nav paredzēta valūtas maiņai? Tas daudzus tirgotājus aizķēra impulsīvā dolāra krituma nepareizajā pusē. Apskatiet šo USD / JPY stundas grafiku:

Kā pareizi tirgoties, izmantojot 2

USD / JPY stundas diagramma


Kā redzat, labās ziņas par likmju paaugstināšanu (nevis to, ko jūs parasti sagaidāt) ASV dolāru pāršalca.

Tirgotāji, kuri bija nostājušies ASV dolāru stiprumā, neatzina, ka šis procentu likmju paaugstinājums ir bijis “uzcenots” krietni pirms tā patiesā notikuma. Tehniski dolārs bija sasniedzis līmeni, kurā kurss bija diezgan pārvērtēts. Kad jaunā procentu likme tika atbrīvota, gudrie tirgotāji to izmantoja un agresīvi pārdeva dolāru.

 

Reakcija pret prognozēšanu

Veiksmīgas tirdzniecības būtiska sastāvdaļa ir novērošana! Tas ir daudz praktiskāk un dzīvotspējīgāk, nekā mēģināt prognozēt tirgus kustības. Jā, mums ir jāskatās uz priekšu un jāpārbauda noteiktu rezultātu iespējamība, taču tas jādara reālistiski un proaktīvi. Tieši šeit tehniskajai analīzei ir vislielākā nozīme.

Ņemsim par piemēru šo lēmumu par FED procentu likmi. Tirgotāji un investori, kuri iemīlējās dolāra pieaugumā un spītīgi turējās pie bullish aizspriedumiem, šajā procesā sadedzināja pirkstus.

Savukārt labi informētie tirgotāji rīkojās ar pasākumu apdomīgi. Viņi zināja, ka šeit viņiem jābūt piesardzīgiem, un, iespējams, vispirms viņi novēroja un analizēja cenu darbību, pirms iesaistījās tirgū. Ja viņi būtu bijuši ASV dolāru pozīcijās, kas novestu pie atbrīvošanas, viņi būtu veikuši pasākumus, lai mazinātu vai novērstu savu risku. Apskatīsim stundu grafiku vēlreiz un redzēsim, kā šo notikumu varēja tirgot reaģējot uz cenu darbību, kas izrietēja no atbrīvošanas, nevis mēģināja paredzēt tirgus reakcija pirms laika. Tuvināsim mazliet …

Kā pareizi tirgoties 3

USD / JPY stundas diagramma

Pieņemsim, ka mēs vēlējāmies šim pasākumam pievērsties ļoti uzmanīgi un vienkārši tirgoties ar sekojošo cenu darbību, izmantojot tehniskās analīzes paņēmienus. Šajā piemērā mēs būtu ievadījuši tikai aptuveni divas dienas pēc izlaišanas, izmantojot lēnu stohastisko šķērsošanas signālu. Tas būtu novērsis visu tūlītējo risku, ko radīja šis likmes lēmums (un FOMC preses konference). Redzi, ka FX tirgus bieži ir ārkārtīgi svārstīgs šādu notikumu laikā un tieši pēc tā. Daudzas reizes tirgus veic nepastāvīgas, nemierīgas kustības, kas var viegli izkustināt jūs no darījumiem. Kad šādi dati tiek izlaisti, likviditāte parasti ir ļoti maza, kas rada bīstamu vidi tirdzniecībai. Šādas atbrīvošanas brīdī un tūlīt pēc tās izplatība parasti ievērojami palielinās, kas ir ļoti nevēlami.

Vispirms gaidot, kamēr instruments atklāj savu patieso virzības nodomu, mēs varam iesaistīties patiešām labos darījumos, kurus atbalsta stingrs apstiprinājums. Kā redzams iepriekš redzamajā diagrammā, lēns stohastiskais rādītājs norādīja uz patiešām labām pārdošanas iespējām, kuras bija viegli izmantot bez stresa un spiediena, ka jāpieņem ātri ziņu tirdzniecības lēmumi.

Šī pieeja arī būtu devusi jums pietiekami daudz laika, lai analizētu situāciju dažādos laika periodos, no kuriem ikdienas laika grafiks ir patiešām svarīgs. Apskatīsim, kas notika ikdienas diagrammā:

Kā pareizi tirgoties, izmantojot 4

USD / JPY dienas grafiks

Šeit jūs varat redzēt, ka svecei, kas iespiesta likmes lēmuma pieņemšanas dienā, ir iespaidīgs diapazons, kā arī tā ir slēgta tuvu zemākajam līmenim. Vēl viens faktors, kas šeit jāņem vērā, ir šīs spēcīgās lāču sveces atrašanās vieta. Tas atvērās krietni virs 20 dienu eksponenciālā slīdošā vidējā un noslēdzās krietni zem tā. Vai mums vajadzēja vēl kādu apstiprinājumu nekā šī spēcīgā lāču svece? Jūs ievērosiet, ka pāris turpināja samazināties sešas dienas pēc kārtas pēc šīs lielās, izšķirošās dienas.

Apskatīsim vēl vienu piemēru, kur ‘Reaģēt’ bija daudz drošāka un efektīvāka pieeja nekā ‘Pareģošana’. Šoreiz mēs pārbaudīsim politisko katalizatoru, kas izraisīja milzīgu svārstīgumu ne tikai forex tirgū, bet arī citos tirgos, piemēram, akciju un preču tirgos. Vēl ziņkārīgs?

Kā pareizi tirgoties, izmantojot 5

USD / JPY dienas grafiks

Daži no jums atpazīs šo ievērojamo sveci. Jā, jūs to uzminējāt – efektu, ko izraisīja ASV prezidenta vēlēšanas pagājušajā gadā.

Ja pārbaudīsit šo ikdienas sveci ar tās iespaidīgo diapazonu aptuveni 465 kauliņi, pamanīsit, ka tai ir ļoti garš dakts (ēna) uz leju. Tas mums saka, ka tajā dienā bija vērojamas milzīgas svārstības. Svece atvērās un tirgojās aptuveni 395 sēklas zemāk. Pēc tam tas strauji mainījās un pieauga 465 kauliņus līdz augstākajam līmenim, pēc kura tas atdeva apmēram 21 kauliņu, lai izdrukātu diezgan spēcīgu tuvu dienas beigām. Stundu diagrammā tas izskatās šādi:

Kā pareizi tirgoties, izmantojot 6

USD / JPY stundas diagramma

Iespaidīga cenu darbība, vai ne?

Atgriezīsimies pie veidiem, kā tikt galā ar šo milzīgo svārstīgumu. Atcerieties, ka mēs apsveram veidus, kā mazināt risku un līdz ar to palielināt mūsu izredzes gūt panākumus reaģējot uz cenu darbību, ar kuru mēs sastopamies, nevis uz to, ko dzirdam ziņās, vai to, ko visi sagaida, utt.

Jūs nevēlaties sevi iepriekš pozicionēt tādos pasākumos kā šīs prezidenta vēlēšanas. Jūs varētu uzskatīt, ka jūs būtu varējis nopelnīt pilnu laivu, ja pirktu USD / JPY vēlēšanu dienā, tieši pirms rezultātu pabeigšanas. Pareizi, jūs, iespējams, izdarījāt slepkavību, bet, iespējams, nebūtu. Vai jūs zināt, ka jūs būtu apturējis no savas pozīcijas, ja jūs būtu izmantojis stop loss, kas ir mazāks par 312 kauliņiem? Tas ir, ja jums paveicās pirkt dienas zemākajā laikā. Ja jūs būtu iegādājies dienas augšdaļā, jūsu pieturas zaudējumam būtu bijis jābūt vismaz 392 kauliņiem no jūsu ieraksta. Tāpēc mēs varam nonākt pie tā ļoti nedaudzi tirgotāji, kuri tieši pirms vēlēšanām sevi pozicionēja ilgos darījumos, faktiski pārdzīvoja masveida izpārdošanu, kas sekoja 2017. gada 19. novembra sākumā. Redziet, ka USD / JPY stop-loss starp 300 un 400 kauliņiem ir nenormāli. Tirgotāji šim pārim parasti neizmanto apstāšanās zaudējumus, kas ir lielāki par 100-200 kauliņiem.

Lūk, kā jūs būtu varējis piestiprināt šo iestatījumu. Atgriezīsimies pie ikdienas grafika:

Kā pareizi tirgoties, izmantojot 7

USD / JPY dienas grafiks

Ja jūs izvairītos no šīs ārkārtīgi nestabilās tirdzniecības dienas (kas jums vajadzēja būt) un nākamajā dienā ienācāt ilgi, kad tika pārkāpts šīs svārstīgās dienas maksimums, jūs būtu nokļuvis lieliskā tirdzniecībā!

Labs pieturas zaudējumu līmenis būtu bijis pie signālveces diapazona 50% retracementa. Kad mēs sastopamies ar sveci ar tik garu dakts (393 kauliņi!), Mēs nevēlamies izvietot pieturas zaudējumu zem dakts zemākā līmeņa. Tas padarītu stop loss neticami plašu, kas ir pēdējā lieta, ko vēlaties darīt. Ja jūs to būtu izdarījis, jūsu pieturas zaudējums būtu šausmīgi 469 kauliņi. Ievietojot pieturas zaudējumu 50% retracementā, uz pusi samazinās apstāšanās zaudējumu attālums un ļauj izmantot divkāršu pozīcijas lielumu un joprojām riskēt ar tādu pašu sava konta kapitāla procentu. Ar divkāršu partijas lielumu jūsu peļņa būtu palielinājusies divreiz ātrāk, salīdzinot ar lielāku stop loss iespēju. Jūs arī būtu spējis sasniegt daudz labāku riska / ieguvuma attiecību ar stingrāku stop loss.

Jūs ievērosiet, ka šajā piemērā apstāšanās zaudējumi ir zem 20 dienu eksponenciālā slīdošā vidējā. Šis slīdošais vidējais rādītājs bieži nodrošina lielisku dinamisku atbalstu spēcīgā augšupejošā tendencē, tāpēc tas palīdz to noteikt starp tirgus cenu un jūsu zaudējumu.

Tirgojoties ar mazākām noraidošajām svecēm nekā šajā piemērā, jūs parasti novietojat pieturas zaudējumu zem dakta zemākā līmeņa. Tas ir konservatīvāks veids.

Tātad, kā ar mērķi? Nu, ar tik lielisku bullish noraidīšanas sveci kā šī, jūs viegli varētu mērķēt uz trīs līdz četras reizes lielāku attālumu nekā jūsu pieturas zaudējums. Šajā gadījumā pāris veica brīnišķīgu 1270 kauliņu skrējienu, pirms laboja zemāk. Tas ir 5,4 reizes lielāks par jūsu zaudējumu. Konservatīvs mērķis būtu bijis 2-3 reizes lielāks par jūsu zaudējumu. Atcerieties, ka ir daudz dažādu veidu, kā pārvaldīt savus mērķus un izsekot pieturas zaudējumiem. Mēs to apspriedīsim citā dienā.

8. Kā pareizi tirgoties

USD / JPY dienas grafiks

Šajā diagrammā mērķis ir noteikts 705 kauliņos, kas ir 3 reizes lielāks par apstāšanās zaudējumu attālumu.

 

Esiet gatavs lielākai nepastāvībai

Šobrīd tumšais Brexit mākonis aizēno Lielbritānijas ekonomiku. Terēza Meja plāno trešdien, 29. martā, iedarbināt 50. pantu. Tas sāks Lielbritānijas divu gadu izstāšanās procesu.

Lielu daļu “Brexit” tirgus dalībnieki jau ir “uzcenojuši”. Tomēr ceļš uz priekšu, iespējams, būs bedrains ar daudz tirgojamu tirgus darbību. No vienas puses, Brexit tēma sver mārciņu, un, no otras puses, augstākas inflācijas izredzes Lielbritānijā to atbalsta (Anglijas Bankai būtu jācīnās pret šo inflācijas pieaugumu, paaugstinot procentu likmes, kas pats par sevi atbalsta mārciņu).

Tikmēr jaunajam ASV prezidentam Donaldam Trampam ir potenciāls izšūpot tirgus jebkurā laikā. Viņa agresīvā pieeja ASV vadībā tur tirgus dalībniekus uz pirkstiem.

Neaizmirsīsim par eirozonas problēmām. Vienotais tirgus pašlaik zaudē vienu no svarīgākajiem dalībniekiem (Lielbritāniju). Ja daži no tā locekļiem ietu to pašu ceļu, tas ietekmētu reģiona ekonomisko efektivitāti un sadarbības spēku.

 

Noslēgumā

Neatkarīgi no tā, vai mēs sastopamies ar augsta līmeņa politiskiem notikumiem, svarīgiem centrālo banku politiskiem lēmumiem vai nopietniem ekonomikas datiem, mēs varam vislabāk izmantot visas situācijas, novērojot cenu darbība, kas izriet no šiem katalizatoriem. Ar notikumiem, kas rada ārkārtēju svārstību risku, pirms tirdzniecības lēmumu pieņemšanas tas var palikt malā, līdz sākotnējā svārstīgums samazinās..

Daudzi no galvenajiem tirgus dalībniekiem, kuri spēj reāli virzīt tirgus, parasti prasa pietiekami daudz laika, lai pienācīgi analizētu konkrēto situāciju, pirms viņi rīkojas atbilstoši tai. Nesteidzieties pāriet uz tirdzniecību. Gaidiet īsto iespēju sevi parādīt.

Visbeidzot, neuztveriet neko par pašsaprotamu, runājot par to, kādai jābūt tirgus reakcijai vai kāda tā parasti ir, kad notiek “tas” vai “tas”. Cenu darbība parādīs, kas patiesībā notiek.

Laimīgu tirdzniecību!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector