Jēlnaftas tendence jēlnaftas jomā turpinās – dominē spēcīgāks dolārs!

Šodien Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, WTI Jēlnafta nespēja pārtraukt savu zaudējumu sēriju pirmās dienas sākumā, paliekot nomākta ap 52,50 USD līmeni, jo aizvien pieaugošais COVID-19 gadījumu skaits ir izraisījis bažas par vājināto degvielas pieprasījumu pēc tam, kad Lielbritānija noteica ceļošanas ierobežojumus. Tikmēr Ķīna (pasaules 2. lielākais naftas patērētājs) arī ir nolēmusi ierobežot Mēness Jaungada ceļojumus, cenšoties novērst COVID-19 lietu strauju pieaugumu, kas rada zināmu papildu spiedienu uz jēlnaftas cenām.

Turklāt jēlnaftas cenas jēlnaftas cenu dēļ var būt attiecināmas arī uz tirgus noskaņojumu, kas labvēlīgi ietekmēja drošo ASV dolāru un nosver jēlnaftu, jo ASV dolārs parasti virzās otrādi uz jēlnaftu. Būtiska loma jēlnaftas cenu mazināšanā bija arī ASV stimulējošajai strupceļai un ES un Lielbritānijas cīņai par vakcīnu trūkumu Savienībā. Atšķirībā no tā, vakar publicētie optimistiskie IVN dati, kas liecināja par ASV jēlnaftas samazinājumu vairāk nekā gaidīts, turpina apstrīdēt jēlnaftas neobjektivitāti. Optimisms, kas saistīts ar COVID-19 vakcīnu ieviešanu, arī palīdz ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir 52,61 USD, un tā konsolidējas robežās no 52,31 līdz 52,80.

 

Kā jau minējām, jēlnafta ieguva impulsu no labākajiem IVN datiem, kas liecināja par lielāku jēlnaftas piegāžu samazinājumu ASV, nekā gaidīts, ko investori akreditēja ASV jēlnaftas eksporta pieaugumam un importa samazinājumam. Datu jomā IVN ziņojums parādīja 9,910 miljonu barelu likmi nedēļā, kas beidzās 22. janvārī, salīdzinot ar 430 000 barelu likmi prognozēs un 4,351 miljona barelu likmi, par kuru ziņots iepriekšējā nedēļā. Ir arī vērts atgādināt, ka šī izloze bija lielākā reģistrētā kopš 2020. gada jūlija.

Neskatoties uz apstiprinošajiem datiem, arvien pieaugošais COVID-19 gadījumu skaits pasaulē ir piespiedis dziļas bloķēšanas pasākumus vairākās valstīs, piemēram, Lielbritānijā un Ķīnā, kā rezultātā palielinājušās bažas par degvielas pieprasījumu, kas ir veicinājis jēlnaftas zudumus. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir paziņojis par ierobežojumu ceļotājiem no 22 augsta riska valstīm, kas ziņojušas par vīrusa variantiem, tostarp Dienvidāfriku. Ceļotājiem no šīm valstīm desmit dienas būs jāatrodas karantīnā, un viņiem būs liegts doties izbraukumos, ja vien nav ārkārtēju iemeslu. Ir vērts atgādināt, ka Apvienotajā Karalistē kopš janvāra ir slēgšana, jo skolas, restorāni un krogi ir slēgti, un cilvēki ieteica pēc iespējas vairāk palikt mājās. Skotijai, Velsai un Ziemeļīrijai, kuru valdības pašas pieņem lēmumus par koronavīrusu apkarošanas pasākumiem, ir arī daudz ierobežojumu..

 

Planētas otrā pusē bažas par degvielas pieprasījumu Ķīnā (pasaules lielākajā naftas importētājā) pievērš lielāku uzmanību, jo sagaidāms, ka nesenais COVID-19 lietu uzliesmojums ievainos Mēness jaungada ceļojumu sezonu. Ir vērts pieminēt, ka reisi no Šanhajas jau tiek atcelti. Tāpēc COVID likstas uztur spiedienu enerģētikas nozarē, kas savukārt rada spiedienu uz jēlnaftas ar augstāku ražu.

 

Pasaules kapitāla tirgus neizdevās apturēt iepriekšējās dienas negatīvo sniegumu, dienā paliekot skābam, ja trūkst nozīmīgu datu / notikumu. Tikmēr ASV stimuls strupceļā un ES un Lielbritānijas cīņa par vakcīnu trūkumu šajā reģionā arī radīja lejupvērstu spiedienu uz tirgus noskaņojumu. Bez tam, vēl viens riskanta tirgus noskaņojuma iemesls varētu būt saistīts arī ar koronavīrusa (COVID-19) likstām un šaubām par pasaules ekonomikas atveseļošanos..

 

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolāram izdevās pagarināt savu uzvaru sēriju pirmajās dienās, paliekot vērojama Āzijas sesijas laikā, jo investori joprojām izvēlas ieguldīt drošā patvēruma aktīvos, ņemot vērā riskam pakļauto tirgus noskaņojumu. Ir vērts atgādināt, ka ASV akcijās iepriekšējās sesijas laikā bija vērojams vislielākais vienas dienas procentuālais kritums 3 mēnešu laikā, ceturtdien Āzijas akcijām galvenokārt samazinoties. Tomēr dolāru vērtības pieaugums tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas uzturēja spiedienu uz naftas cenām, jo ​​vājāks USD mēdz padarīt lētāku jēlnaftas iegādi citu valūtu turētājiem. Tikmēr līdz plkst. 20:54 pēc ĒT (plkst. 1:54 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija pieaudzis par 0,06% līdz 90 642.

Turpinot, tirgotāji turpinās skatīties uz ASV IKP ceturtā ceturkšņa (Q4) provizorisko lasījumu, kas, domājams, būs 3,9% QoQ salīdzinājumā ar iepriekšējiem 33,4%. Pa to laiku pazīstamie riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu bēdas, arī būs galvenie novērojamie faktori. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me