Jēlnaftas nemierīgā sesija turpinās – gaidāms izlaušanās!

Pirmdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenas neizdevās apturēt pagājušās nedēļas lāču aizspriedumus, paliekot nomākti ap USD 48.00 līmeni. Ir vērts atcerēties, ka jēlnaftas cenas piedzīvoja savus pirmos nedēļas zaudējumus kopš oktobra, jo COVID-19 celms B.1.1.7 līdzās otra mutanta vīrusa celma atklāšanai izraisīja bažas, ka vairāk valstu varētu noteikt bloķēšanu. , kas savukārt izdarīja pārdošanas spiedienu uz jēlnaftas cenām.

Jēlnafta šogad beigsies ar skābu toni, jo īstermiņa pieprasījuma risks, ka pastāvēs vairāk bloķēšanas un ceļošanas ierobežojumu, aizēno optimismu attiecībā uz stimulēšanas jaunumiem un COVID-19 vakcīnām. Turklāt lielāko ražotāju jaunākās ražošanas kāpuma iespējas 2021. gadā varētu arī dot jēlnaftas spiedienu jēlnaftas cenām. Atšķirībā no tā, optimistiskais tirgus noskaņojums palīdzēja ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu ar augstāku ienesīgumu zaudējumus. Optimistisko tirgus noskaņojumu atbalstīja ziņas, kas liek domāt, ka ASV prezidents Donalds Tramps ir parakstījis jaunākos stimulēšanas pasākumus. Tikmēr plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt pozitīvu vilces līmeni, dienā samazinoties zemāk, kas arī atbalstīja jēlnaftas cenas, ierobežojot dziļākus zaudējumus, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Pašlaik jēlnaftas tirdzniecība ir 48,17 ASV dolāri un tā koncentrācija ir robežās no 47,51 līdz 48,28.

Koronavīrusa B.1.1.7 celms ir novedis pie atjaunotiem bloķēšanas pasākumiem visā pasaulē, kas nepārtraukti apdraud jēlnaftas pieprasījuma atjaunošanos. Koronavīrusa (COVID-19) atdzimšana Lielbritānijā, Eiropā un ASV nepārtraukti paātrina tempu, kā rezultātā visā Lielbritānijas lielākajā daļā tiek noteikti stingrāki ierobežojumi, cenšoties kontrolēt abu celmu izplatību, savukārt Pūķis Tauta ir pievienojusi savu vārdu to valstu sarakstam, kuras ir apturējušas pasažieru lidojumus uz Lielbritāniju. Bez tam ASV gatavojas arī COVID-19 lietu pēc Ziemassvētkiem. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu globālo COVID-19 gadījumu skaits no 28. decembra pārsniedza 80,7 miljonus. Iemesls lāču jēlnaftas cenām varētu būt saistīts arī ar jaunāko cerību uz lielāko ražotāju ražošanas kāpumu 2021. gadā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Krievijas vicepremjers Aleksandrs Novaks paziņoja, ka Krievija apsver iespēju palielināt naftas ieguvi lielākajai ražotāju grupai, kas pazīstama kā OPEC +, par vēl 500 000 barelu dienā (BPD), sākot ar februāri nākamā mēneša augstākā līmeņa sanāksmē. vadošie pasaules naftas ražotāji. Pēc koronavīrusa izraisītās bloķēšanas cenas pazeminājās, un kartelis aprīlī paziņoja par rekordlielu produkcijas samazinājumu – 9,7 miljoniem barelu dienā. Tomēr šiem jaukajiem virsrakstiem bija arī liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā. Neskatoties uz visām šīm bažām, tirgus tirdzniecības noskaņojums spēja palielināt pozitīvo rādītāju vienas nakts laikā, un to joprojām atbalstīja optimisms attiecībā uz jaunākajiem stimulēšanas pasākumiem un potenciālajām vakcīnām / ārstēšanu ļoti infekciozo koronavīrusu. Ir vērts pieminēt, ka ASV prezidents Tramps dienas sākumā parakstīja 2,3 triljonu ASV dolāru lielu pandēmijas palīdzības un tēriņu paketi, kas veicināja investoru noskaņojumu un sniedza zināmu atbalstu jēlnaftas ar augstāku ienesīgumu cenai, tādējādi ierobežojot turpmākos zaudējumus. Kā mēs zinām, Tramps iepriekš brīdināja, ka viņš neparakstīs rēķinu, kamēr stimulu pārbaudes summa netiks palielināta līdz 2000 USD no pašreizējā 600 USD. Kongress par šo palielināto summu nobalsos vēlāk tajā pašā dienā. Tomēr pozitīvā tendence attiecībā uz paketi COVID-19 turpina veicināt tirgus noskaņojumu, palīdzot ierobežot dziļākus jēlnaftas cenu zaudējumus.

Tikmēr jēlnaftas cenu zudumi varētu būt saistīti arī ar jaunākajiem Ķīnas datiem, kas liecina par zemāko līmeni, kas liecina, ka Ķīnas Austrālijas vara koncentrāta imports novembrī samazinājās par 34% līdz 26 717 tonnām, kas ir zemākais līmenis kopš 2017. gada janvāra. muitas vispārējās administrācijas publiskotie dati. Imports samazinājās, kad Ķīnas valdība lika uzņēmumiem nepirkt vara rūdu un koncentrēties no Austrālijas, jo abu valstu attiecības nepārtraukti pasliktinājās.

Bez tam ASV prezidents Tramps ir arī palielinājis ģeopolitisko spriedzi Tuvajos Austrumos, vainojot Irānu svētdienas raķešu uzbrukumā netālu no ASV vēstniecības Bagdādē. Tomēr Irānas Ārlietu ministrija apsūdzību noraidīja. Ja šajā dienā nav galveno datu / notikumu, tirgus tirgotāji pievērsīs uzmanību riska katalizatoriem, piemēram, ģeopolitikai un vīrusu likstām, neaizmirstot arī par Brexit. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector