Jēlnaftas ieguvēju sērija turpinās – visas acis uz API skaitļiem!

Šodien Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, WTI Jēlnaftai izdevās pagarināt iepriekšējās dienas uzvaru sēriju, atsvaidzinot tās augstāko līmeni vairāk nekā divu nedēļu laikā, kas ir krietni virs 54,00 USD, galvenokārt pateicoties optimistiskajam tirgus noskaņojumam un cerībām uz pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19 pandēmijas. Tas uzreiz pastiprināja cerības uz degvielas pieprasījuma atjaunošanos, kas veicināja jēlnaftas pieaugumu. Tomēr vērpjošo neobjektivitāti attiecībā uz jēlnaftas cenām varētu attiecināt arī uz Saūda Aramco jaunākajiem ziņojumiem (SE: 2222), kas liecina, ka pēc gada degvielas pieprasījums atgriezīsies pirms COVID-19 līmeņa. Neskatoties uz to, jēlnaftas cenas saņēma arī papildu atbalstu tūlīt pēc tam, kad lielākie ražotāji, piemēram, Saūda Arābija, izteica vēlmi samazināt jēlnaftas apjomu atbilstoši savām saistībām. Turklāt jēlnaftas cenu kāpumu vēl vairāk veicināja optimisms attiecībā uz koronavīrusu vakcīnām un iespējamība, ka tiks iegūta papildu ASV finansiālā atbalsta pakete. Tikmēr plaša līmeņa ASV dolāra lāča neobjektivitāte, ko izraisīja riskants tirgus noskaņojums, arī sniedza zināmu atbalstu jēlnaftas cenām, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

Atšķirībā no tā, COVID-19 lietu atkārtota parādīšanās visā pasaulē daudzām valstīm ir likusi ieviest turpmākus ierobežojošus pasākumus, piemēram, bloķēšanu, kas ir kļuvuši par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. WTI jēlnafta pašlaik tirgojas ar 54.11 un konsolidējas diapazonā no 53.47 līdz 54.32. Pārejot uz priekšu, tirgotāji šķiet piesardzīgi attiecībā uz jebkādu spēcīgu pozīciju izvirzīšanu pirms ASV jēlnaftas piegādes datiem no Amerikas Naftas institūta, kas ir jāiesniedz vēlāk dienā.

Kā jau minējām, tirgus tirdzniecības noskaņojums palielināja iepriekšējās dienas pozitīvo sniegumu, saglabājot atbalstu šajā dienā, optimisma vidū attiecībā uz papildu ASV finansiālās palīdzības paketi. Šīs cerības veicināja pēc ASV prezidenta Džo Baidena un desmit republikāņu senatoru grupas divu stundu ilgas tikšanās, lai apspriestu grupas ierosināto samazināto stimulu paketi COVID-19. Tomēr ASV Republikāņu partijas senatore Sjūzena Kolinsa nesen sacīja, ka “ASV republikāņu senatoru grupai bija produktīvas diskusijas ar demokrātu prezidentu Džo Baidenu par COVID-19 palīdzību, taču viņi nepiekrita paketei.”

Bez tam, vēl viens iemesls pozitīvai tirgus darbībai varētu būt saistīts arī ar optimismu attiecībā uz ļoti lipīgās koronavīrusa vakcīnu ieviešanu. Tas tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas pamatoja jēlnaftas cenas. Tikmēr jēlnaftas cenas pieauga pēc tam, kad lielākie jēlnaftas ražotāji, piemēram, Saūda Arābija, norādīja, ka ir gatavi samazināt jēlnaftas apjomu atbilstoši savām saistībām

Pāri okeānam vēl viens iemesls straujai neobjektivitātei attiecībā uz jēlnaftas cenām varētu būt arī pēdējie analītiķu ziņojumi, kas liecina, ka ziemas pieprasījums sagaidāms lielāks nekā parasti ASV, vienlaikus ar vienu no vissliktākajām sniega vētrām, kas skārusi Ziemeļaustrumu reģionu gados. USD frontē plaša mēroga ASV dolārs nespēja pārtraukt iepriekšējās dienas samazināšanās virkni, un tas dienā palika nomākts, jo pieprasījums pēc “patvēruma” aktīviem joprojām bija zems, vienlaikus virzoties uz vienošanos par nākamo ASV fiskālo stimulu. iepakojums. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 23:36 pēc ET (4:36 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija samazinājies par 0,15% līdz 90,890.

Lāču pusē perspektīva attiecībā uz Āzijas transporta degvielu laika gaitā pasliktinās, jo COVID-19 lietu atkārtota parādīšanās globāli mudina iestādes ieviest turpmākus ierobežojošus pasākumus, piemēram, bloķēšanu, kas savukārt mazina cerības uz atveseļošanos. no degvielas pieprasījuma. Tas ir kļuvis par galveno faktoru, kas ir kavējis jebkādu papildu jēlnaftas cenu pieaugumu. Turpinot virzību uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs ASV datus par jēlnaftas piegādēm no Amerikas Naftas institūta, kas jāsniedz vēlāk šodien. Papildus tam koronavīrusa vakcīnu atjauninājumi un ASV finansiālā atbalsta pakete varētu dot jaunu virzienu precei. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me