Jēlnaftas bullish aizspriedumi turpinās starp vājākiem dolāriem – acis uz API skaitļiem!

Trešdienas Āzijas tirdzniecības stundās, WTI Jēlnaftai izdevās saglabāt iepriekšējās sesijas straujo kāpumu, piesaistot vēl aptuveni 53 USD līmeni. Tomēr dominējošā vērpjošā tendence ap jēlnaftas cenām galvenokārt bija saistīta ar pieaugošajām cerībām, ka nākamā Džo Baidena administrācija virzīs masīvākus ASV stimulēšanas pasākumus, kas veicināja cerības uz degvielas pieprasījumu un jēlnaftas krājumu samazināšanu..

Ir vērts paskaidrot, ka ASV Valsts kases sekretāres nominētā Dženeta Jellena nesen uzstāja uz masveida fiskālā atvieglojuma paketi, kas veicināja investora cerības uz izaugsmi un ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19. Tikmēr plaša mēroga ASV dolāra vājumam, ko izraisīja optimistiskais tirgus noskaņojums, arī bija liela nozīme jēlnaftas cenu atbalstīšanā, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

Un otrādi, pastiprinātās bažas par COVID-19 gadījumiem un ekonomiski sāpīgo cieto bloķēšanu turpina apstrīdēt jēlnaftas augšupvērsto impulsu. Visā dīķī jēlnaftas pircēji nepievērsa īpašu uzmanību jaunākajiem ziņojumiem, kas liecina, ka Starptautiskā enerģētikas aģentūra ir samazinājusi savas perspektīvas attiecībā uz naftas pieprasījumu 1. ceturksnī par 580 000 barelu dienā, vienlaikus slēdzot robežas un pagarinot slēgšanu Eiropā. centieni apturēt COVID-19 infekciju pieaugošo līmeni. WTI Jēlnafta pašlaik tirgojas ar 53,40 un konsolidējas robežās no 53,07 līdz 53,45. Pārejot uz priekšu, šķiet, ka tirgotāji piesardzīgi izvieto visas spēcīgās pozīcijas pirms ASV jēlnaftas piegādes datiem no Amerikas Naftas institūta, kas jāsniedz vēlāk dienā.

S&P 500 Futures izdevās saglabāt savu pozitīvo sniegumu iepriekšējās 3 dienās, sasniedzot šajā dienā rekordaugstu līmeni. Šī pozitīvā snieguma pamatā bija Valsts kases sekretāres nominētās Dženetas Jellenas optimistiskie komentāri, aicinot palielināt COVID-19 palīdzības izdevumus. Kā redzams jaunākajā ziņojumā, Senāta apstiprināšanas uzklausīšanas laikā Senāta finanšu komitejā Jellena uzstāja, lai Kongress rīkotos “lielā mērā” attiecībā uz COVID-19 atvieglojumiem un pārāk daudz neuztraucas par parādiem. Šie pozitīvie komentāri palīdzēja riska tonim palikt pozitīvam un novērsa investorus no drošās patvēruma ASV valūtas.

Pāri okeānam labākas, nekā gaidīts, ZEW ekonomiskā noskaņojuma aptauja Vācijā spēlēja arī dominējošo lomu tirgus noskaņojuma nostiprināšanā. Vājā ASV dolāra dēļ pasaules tirgus noskaņojuma bullish tonis dod priekšroku jēlnaftas pircējiem. USD frontē plaša mēroga ASV dolārs nespēja apturēt iepriekšējās dienas lāču kustības, bet dienā palika nomākts. pieprasījums pēc drošas patvēruma aktīviem samazinājās, virzoties uz vienošanos par masveida ASV fiskālajiem stimuliem. Ir arī vērts pieminēt, ka ASV Valsts kases ienesīgums samazinājās pēc tam, kad Jellena paziņoja, ka ir jāatceļ 2017. gadā pieņemtie nodokļu samazinājumi lielajām korporācijām, kas ir vēl vairāk apgrūtinājis zaļo banknošu. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu. Tikmēr līdz plkst. 21:17 pēc ĒT (plkst. 2:17 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija samazinājies par 0,11% līdz 90,365

Kā alternatīva, Starptautiskā enerģētikas aģentūra ir samazinājusi izredzes uz naftas pieprasījumu pirmajā ceturksnī par 580 000 barelu dienā, līdz ar robežu slēgšanu un stingru slēgšanu Eiropā, cenšoties apturēt planējošās COVID-19 infekcijas. Šie negatīvie ziņojumi neatstāja nekādu nozīmīgu ietekmi uz jēlnaftas cenām, jo ​​nafta ieguva pozitīvu vilci no optimistiskā tirgus noskaņojuma un vājākas zaļās naudas.

Tikmēr raizes par pieaugošo COVID-19 lietu skaitu un ekonomiski sāpīgajiem cietajiem atslēgumiem turpina izaicināt optimistisko tirgus darbību. Tas ir kļuvis par galveno faktoru, kas varētu ierobežot jēlnaftas cenu pieaugumu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu ASV koronavīrusa nāves gadījumu skaits tagad pārsniedz 401 000, un saslimstību skaits valstī ir lielāks par 24 miljoniem no 20. janvāra. Papildus tam ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits dienā Apvienotā Karaliste un pagarinātā bloķēšana Vācijā turpina apstrīdēt optimistisko tirgus noskaņojumu tirgū un veicina Grieķijas reģiona ieguvumus ZELTS cenas. Tikmēr dati arī parāda, ka lietu skaits visā pasaulē ir pārsniedzis 96 miljonus. Vēl viens faktors, kas varētu apšaubīt riska noskaņojumu, varētu būt ziņojumi par iespējamo vakcīnas trūkumu Ņujorkā un Pfizer vakcīnas piegādes atlikšana uz Kanādu.

Šodien ieguldītāju uzmanība joprojām tiks koncentrēta uz ASV jēlnaftas piegādes datiem no Amerikas Naftas institūta, kas ir jāiesniedz vēlāk dienā. Tikmēr tirgotāji uzmanīgi vēros arī Baidena runu Baltajā namā. Dienas kalendāru rotās arī Lielbritānijas, Eiropas un Kanādas inflācijas dati. Riska katalizatoriem, piemēram, ģeopolitikai un vīrusu likstām, joprojām būs liela nozīme. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me