Jēlnafta planē septīto dienu pēc kārtas – visas acis uz API datiem!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, WTI Jēlnafta pieauga septīto dienu pēc kārtas, atsvaidzinot tā augstāko 13 mēnešu līmeni, kas ir krietni virs 58.00 reģiona vidusdaļas, jo lielāko ražotāju piedāvājuma samazināšana un optimisms attiecībā uz naftas pieprasījuma atjaunošanos turpina atbalstīt enerģijas tirgus. Tikmēr jēlnaftas neobjektivitāti ap jēlnaftas cenām var attiecināt arī uz optimismu attiecībā uz progresu attiecībā uz globālo vakcināciju un ekonomisko aktivitāšu pieaugumu.

Turklāt liela nozīme jēlnaftas cenu atbalstīšanā bija arī ASV prezidenta Džo Baidena 1,9 triljonu ASV dolāru COVID palīdzības stimulam un Teherānas un Vašingtonas cīņai par 2015. gada kodolvienošanos. Turklāt naftas cenas ieguva tūlītēju papildu atbalstu pēc tam, kad ASV dolāra indekss (DXY) nokrita no 2 mēnešu augstākā līmeņa, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

No otras puses, arvien pieaugošais COVID-19 lietu skaits un turpmākie ierobežojošie pasākumi visā pasaulē, piemēram, bloķēšana, izrādījās galvenie faktori, kas saglabāja vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Rakstīšanas laikā, WTI Jēlnaftas tirdzniecība bija 58.44, un tā koncentrācija bija robežās no 57.98 līdz 58.51. Skatoties uz priekšu, tirgotāji šķiet piesardzīgi, lai nostādītu spēcīgas pozīcijas pirms ASV jēlnaftas piegādes datiem no Amerikas Naftas institūta, kas jāsniedz vēlāk dienā.

Tirdzniecības noskaņojums saglabāja savu pozitīvo sniegumu iepriekšējā nedēļā, saglabājot pozitīvu dienu, jo optimistiskā attīstība attiecībā uz ASV COVID palīdzības paketi un koronavīrusa vakcīnām joprojām atbalsta riska noskaņojumu. Jāatzīmē, ka ASV nama republikāņu līderis Mičs Makkonels aizrāvās ar Demokrātiskās partijas centieniem patstāvīgi iet uz priekšu, virzoties uz stimulu paketi 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā COVID. Tikmēr agrāk dienas laikā Japānas finanšu ministrs Taro Aso paziņoja par savu vēlmi atbrīvot 1,3 triljonus jenu ārkārtas stimulā COVID-19 Āzijas lielajai valstij.

Vēl viens iemesls pozitīvai tirgus darbībai varētu būt saistīts arī ar attīstību starp lielajām valstīm tirdzniecības problēmu risināšanā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Austrālijas vēstnieks iepriekš mudināja ASV veikt transatlantisko tirdzniecības līgumu. Tikmēr ES un Lielbritānija arī parādīja vēlmi mazināt tirdzniecības spriedzi ar ASV saistībā ar aviācijas subsīdijām. Tas savukārt tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas pamatoja jēlnaftas cenas ar augstāku ienesīgumu.

Jēlnaftas cenas sasniedza papildu kāpumu pāri okeānam pēc tam, kad lielākie jēlnaftas ražotāji, piemēram, Saūda Arābija, apsolīja samazināt jēlnaftas apjomu atbilstoši savām saistībām. Ir vērts atgādināt, ka Saūda Arābija ir īstenojusi papildu piegāžu samazinājumus februārim un martam, papildus tiem, kurus īsteno Naftas eksportētājvalstu organizācijas un to sabiedroto (OPEC +) biedri. Samazinot piegādes, tie palīdz līdzsvarot pasaules tirgus. Turklāt jēlnaftas cenu kāpumu vēl vairāk veicināja Teherānas un Vašingtonas cīņa par 2015. gada kodolvienošanos.

USD frontē plaša mēroga ASV dolārs nepaspēja pagarināt iepriekšējās dienas uzvaru sēriju, kļūstot skumjš, jo cerība uz ASV ekonomikas ātrāku atveseļošanos pēc COVID-19 un progresa joprojām bija zems pieprasījums pēc “patvēruma” aktīviem. vienoties par nākamo ASV fiskālo stimulu kārtu. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar zaļās naudas cenu. Tikmēr līdz plkst. 20:32 pēc ĒT (plkst. 1:32 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokrities par 0.08% līdz 90.868.

No otras puses, aizvien pieaugošo COVID-19 lietu skaitu un turpmākus ierobežojošus pasākumus visā pasaulē varētu uzskatīt par lācīgu faktoru, kas ir kavējis jebkādu papildu jēlnaftas cenu pieaugumu. Turpinot virzīties uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs ASV naftas piegādes datus no Amerikas Naftas institūta, kas ir jāiesniedz vēlāk dienā. Papildus tam ziņas par ASV palīdzības paketi, koronavīrusa (COVID-19) vakcīnām un ASV un Irānas saspīlējumu varētu sniegt jaunu virzienu šai precei. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector