Jēlnafta izdodas iegūt pozitīvu vilci – OPEC ierobežo piegādi!

Piektdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cenām izdevās palielināt savu uz nakti vērsto tendenci. Viņi atsvaidzināja 9 mēnešu augstāko līmeni virs 46,00 USD vidējā līmeņa, galvenokārt pateicoties lielāko naftas ražotāju nolīgumam turpināt turpināt COVID-19 izraisītos ražošanas samazinājumus 2021. gadā, lai apmierinātu samazināto pieprasījumu sakarā ar koronavīrusa pandēmija. Tas ir mazinājis bailes no pārprodukcijas un veicinājis jēlnaftas cenu pieaugumu. Turklāt cerības uz koronavīrusa (COVID-19) vakcīnām kopā ar ASV COVID-19 stimulu paketes cerībām turpina nosvērt ASV dolāru, kas tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas naftas cenas ir paaugstinājis , jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

Uzmundrinošajam tirgus noskaņojumam bija arī liela loma augstākas ražas jēlnaftas cenu atbalstīšanā. Tā rezultātā optimistisko tirgus noskaņojumu atbalstīja cerības, kas saistītas ar koronavīrusa vakcīnām, kā mēs jau minējām. Tikmēr jēlnaftas pieauguma iemeslu varētu saistīt ar jauniem ziņojumiem, kas liek domāt, ka Kongresa republikāņi cenšas panākt samazinātu 500 miljardu dolāru paketi, kuru demokrāti iepriekš noraidīja, jo viņi argumentēja lietu par lielāku cenu. . Lāču pusē jēlnaftas cenu pieaugums varētu būt īslaicīgs, jo bažas par COVID-19 pandēmijas eskalāciju turpina vairot bailes no atjaunotiem slēgumiem vairākās valstīs, kas mazina pieprasījumu pēc degvielas. WTI jēlnaftas cena šobrīd ir 46.46, un tā konsolidējas robežās no 45.62 līdz 46.56.

Tirdzniecības noskaņojums šajā dienā ir pozitīvs, jo Āzijas un Klusā okeāna akciju bullish parādīšanās un ASV akciju nākotnes līgumu peļņa parasti uzsver riskanto noskaņojumu. Tomēr riska tirgus noskaņojuma iemeslu varētu attiecināt arī uz atjaunoto optimismu attiecībā uz iespējamo vakcīnu pret ļoti infekciozo koronavīrusu. Tas bija liecinieks pēc S&P 500 Futures bija tuvu vairāku gadu augstākajam līmenim, savukārt Āzijas un Klusā okeāna valstu tirdzniecības krājumi bija dažādi. Tā rezultātā optimistiskajam tirgus noskaņojumam bija liela nozīme jēlnaftas cenu ar augstāku ienesīgumu pamatā.

Ir vērts atgādināt, ka vakcīnas ziņas liecina, ka drīz pasaulē būs iespējams izārstēt koronavīrusa pandēmiju. Pa to laiku Moderna un Pfizer pievērš lielu uzmanību, un ASV ir apstiprinājusi Pfizer vakcīnu. Bez tam akciju tirgus pieauguma iemeslu varētu saistīt arī ar jauniem ziņojumiem, kas liecina, ka republikāņi ASV Kongresā ceturtdien koronavīrusa palīdzības sarunu laikā sniedza optimistiskāku toni, jo viņi cenšas panākt nelielu 500 miljardu dolāru stimulu. iepakojums. Tādējādi optimistiskajam tirgus noskaņojumam bija liela nozīme, lai atbalstītu jēlnaftas cenas ar augstāku ienesīgumu, graujot ASV dolāru.

Rezultātā plaša mēroga ASV dolārs neizdevās iegūt pozitīvu vilces spēku, un tas šajā dienā palika lācīgs, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19. Turklāt riskam pakļautajam tirgus noskaņojumam, ko atbalsta optimisms attiecībā uz potenciālu vakcīnu pret ļoti lipīgo koronavīrusu, arī bija liela nozīme drošā patvēruma ASV dolāra graušanā. Tomēr zaudējumi ASV ir kļuvuši par galveno faktoru, kas uztur vāku visiem papildu jēlnaftas zaudējumiem, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas seko atgūšanai salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, ir samazinājies līdz 90,703. Visā okeānā jēlnaftas noskaņojums vēl vairāk uzlabojās pēc ceturtdienas ministru sanāksmes, kad Naftas eksportētājvalstu organizācija un tās sabiedrotie (OPEC +) vienojās atvieglot ražošanas samazināšanu par 500 000 barelu dienā (BPD) no 2021. gada janvāra. Šis ražošanas pieaugums nozīmē, ka Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) un Krievija, grupa, kas pazīstama kā OPEC +, samazinās ražošanu par No janvāra 7,2 miljoni BPD jeb 7% no pasaules pieprasījuma, salīdzinot ar pašreizējiem 7,7 miljonu BPD samazinājumiem.

Lāču pusē jēlnaftas pieaugumu varētu ierobežot pašreizējās bailes no pieaugošā COVID-19 gadījumu skaita ASV, Eiropā un dažās ievērojamās Āzijas valstīs, kas nepārtraukti veicina bažas par atkārtotu bloķēšanu vairākās valstīs. valstīs, un tas ir kļuvis par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Tikmēr jaunie ASV ceļošanas ierobežojumi Ķīnas komunistiskās partijas locekļiem un viņu ģimenēm un Sjiņdzjanas kokvilnas importa aizliegums joprojām izaicina tirgus noskaņojumu, kas, iespējams, vēl vairāk palielinās jēlnaftas cenu pieaugumu..

Skatoties nākotnē, tirgus tirgotāji sekos ASV novembra nodarbinātības datiem, kas, iespējams, izklaidēs tirgus dalībniekus gaismas kalendāra vidū. Kopumā atjauninājumi, kas saistīti ar Brexit, koronavīrusu un ASV stimulu paketi, nezaudēs savu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me