Jēlnafta ir visaugstākā līmeņa gada laikā – spriedze Tuvajos Austrumos!

Pirmdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenām izdevās pagarināt pagājušās nedēļas uzvaru sēriju, paaugstinoties līdz augstākajam līmenim vairāk nekā gada laikā, kas ir krietni virs 60,00 USD vidējā līmeņa, galvenokārt bažu dēļ par paaugstinātu spriedzi Tuvajos Austrumos. Šīs bailes izraisīja pēc tam, kad Saūda Arābijas vadītā koalīcija, kas cīnījās Jemenā, paziņoja, ka tā ir pārtvērusi ar Irānu savienotās Houthi grupas izšauto bezpilota lidaparātu..

Tikmēr bullish aizspriedumus ap jēlnaftas cenām varētu attiecināt arī uz cerībām uz lielāku ASV stimulu un koronavīrusa bloķēšanas atvieglošanu, kas palīdzēja tirgus tirdzniecības noskaņojumam saglabāt cenu piedāvājumu un veicināja jēlnaftas pieaugumu. Jēlnaftas cenas ieguva papildu atbalstu no vājākā ASV dolāra, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Vēl viens faktors, kas varētu atbalstīt arī naftas noskaņojumu, varētu būt ražošanas samazināšana, par ko nesen vienojās citi Naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) locekļi un viņu sabiedrotie.

No otras puses, svaigi ieslodzījumi Jaunzēlandē un Austrālijā un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) paustās bailes no atkārtotas inficēšanās var tikt uzskatītas par galveno lāču faktoru, kas ir saglabājis vāku visiem papildu ieguvumiem jēlnaftas cenas. Raksta tapšanas laikā WTI jēlnafta tirgojās ar cenu 60.88 un nostiprinājās diapazonā no 60.01 līdz 60.95. Turpmāk tirgotāji šķiet piesardzīgi, lai brīvajās Ķīnā un ASV izvietotu spēcīgas pozīcijas, kā arī nav nozīmīgu datu / notikumu..

Tirdzniecības noskaņojums saglabāja savu pozitīvo sniegumu pagājušajā nedēļā un joprojām ir pozitīvs dienā, ņemot vērā neseno optimismu attiecībā uz koronavīrusa (COVID-19) palīdzības paketi un vakcīnām. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu ASV prezidents Džo Baidens gatavojas injicēt savu stimulu 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā, kaut arī republikāņi turpina traucēt ceļu uz ļoti gaidīto palīdzību. Nesen zemie ASV nodarbinātības dati kopā ar bailēm par turpmāku vājumu darba tirgū palielināja pieprasījumu pēc ļoti gaidītās palīdzības paketes. Bez tam veiksmīga vakcinācija vairāk nekā 15 miljoniem britu un atkārtoti aicinājumi atvieglot vīrusu izraisītu bloķēšanu arī spēlē lielu lomu tirgus noskaņojuma atbalstīšanā. Pēc tam, kad lēciens vakcīnu ievadīšanā, ASV un Ķīnā ir novērojams arī vīrusu gadījumu skaita samazināšanās.

Bez tam pozitīvo tirgus darbību varētu attiecināt arī uz Japānas pozitīvo IKP, kas radīja cerības uz ekonomikas atveseļošanos. Datu jomā QoQ rādītāji pārsniedza prognozēto 2,3%, sasniedzot 3,0%. Dati atpalika no tirgus vienprātības prognozēm par 1.0%, salīdzinot ar YoY, sasniedzot tikai 0.2%.

Spilgtākas tirgus noskaņas dēļ plaša mēroga ASV dolārs nespēja pārtraukt iepriekšējās sesijas zaudējumu sēriju, dienā paliekot skābs, jo cerības uz ātrāku cenu joprojām ir zems pieprasījums pēc drošas patvēruma aktīviem. ASV ekonomikas atveseļošanās pēc COVID-19 pandēmijas un virzība uz vienošanos par ASV fiskālo stimulu paketi. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. ASV dolāra indekss, kas seko atgūšanai salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija 90.427 – tuvu pagājušās nedēļas zemākajam līmenim 90.249, kas nav bijis redzams kopš 27. janvāra..

Pēc tam, kad lielākie jēlnaftas ražotāji, piemēram, Saūda Arābija, apsolīja samazināt jēlnaftas apjomu atbilstoši savām saistībām, jēlnaftas cenas palielināja okeāna robežu. Ir vērts atgādināt, ka jēlnaftas cenas pēdējo nedēļu laikā ir atjaunojušās, jo piegādes sašaurinās, galvenokārt pateicoties naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) un sabiedroto ražotāju grupas OPEC ražošanas samazinājumam.+.

Turklāt jēlnaftas cenu kāpums vēl vairāk nostiprinājās pēc tam, kad Saūda Arābijas vadītā koalīcija, kas cīnījās Jemenā, apgalvoja, ka tā pārtvēra ar sprāgstvielām piekrautu bezpilota lidaparātu, kuru apšaudīja Irānas apvienotā Houthi grupa, kas galu galā izraisīja bailes no svaigas Tuvo Austrumu spriedzes , kas veicināja jēlnaftas pieaugumu.

Tikmēr atjaunotos bloķēšanas pasākumus Jaunzēlandē un Austrālijā kopā ar PVO paziņojumu par atsaucību, atsaucoties uz bažām par atkārtotu inficēšanos ar vīrusu celmiem, varētu uzskatīt par galveno lāču faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkādiem papildu ieguvumiem jēlnaftas cenas. Ģeopolitiskā spriedze starp Ķīnu un Rietumu pasauli arī varētu ierobežot turpmākas naftas augšupejas.

Ja dienā nav nozīmīgu datu / notikumu, tirgus tirgotāji uzmanīs uzmanību koronavīrusa sāgas attīstībai. Brīvdienas Ķīnā un ASV un lielu datu / notikumu neesamība ierobežos tūlītēju preču kustību. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me