Jēlnafta gūst panākumus, saglabājot iepriekšējās sesijas vērsto tendenci – fundamentāla perspektīva!

Piektdienas agrīnās Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI jēlnaftas cenām izdevās paplašināt iepriekšējās dienas pieaugumu, saglabājoties lēcienam krietni virs 40.00 USD vidējā līmeņa, jo spēcīgi ASV ekonomikas dati veicināja cerības uz ekonomikas atveseļošanos ASV. Tas mēdz pamatot pieprasījumu pēc degvielas un veicināt jēlnaftas cenu pieaugumu. Turklāt jēlnaftas noskaņojums ceturtdien turpināja uzlaboties, pēc tam, kad Enerģētikas informācijas administrācija ziņoja par jēlnaftas krājumu samazināšanos par 1 miljonu barelu nedēļā, kas beidzās 16. oktobrī. No otras puses, varētu attiecināt arī uz jēlnaftas cenu pieaugumu uz optimismu attiecībā uz ASV fiskālo paketi, kas uztur tirgus tirdzniecības noskaņojumu pozitīvu un paplašina atbalstu jēlnaftas cenām.

Gluži pretēji, plašā ASV dolāra stiprums, ko atbalsta optimistiski ASV dati, ir kļuvis par galveno faktoru, kas ierobežo jēlnaftas cenu turpmāku augšupējo impulsu. Bez tam jēlnaftas pieaugumu vēl vairāk ierobežoja nepārtrauktais ražošanas pieaugums Lībijā, kas, domājams, saražos vairāk nekā 500 000 barelu dienā no knapi 100 000 bareliem dienā. Pāri dīķim bažas par ģeopolitisko spriedzi starp ASV, Krieviju un Irānu turpina izaicināt jēlnaftas buļļus. Turklāt koronavīrusa gadījumu skaits pieaug ārpus Eiropas epicentra, kas rada šaubas par globālā pieprasījuma pēc degvielas atjaunošanos. Tas ir kļuvis par galveno faktoru, kas uztur vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. WTI jēlnafta šobrīd tirgojas ar 40,64 un konsolidējas robežās no 39,71 līdz 41,01.

Neskatoties uz bailēm no Brexit vienošanās neizdarīšanas un ģeopolitiskās spriedzes starp ASV un Krieviju, neaizmirstot par ikmēneša rekordlielu COVID-19 gadījumu pieaugumu ASV, tirgus tirdzniecības noskaņojums paplašināja savu iepriekšējās dienas pozitīvo toni, paldies līdz ceturtdienai tika izlaisti labāki, nekā gaidīts, ASV sākotnējās nedēļas bezdarbnieka prasības, kas radīja cerības attiecībā uz ASV ekonomikas atveseļošanos un pamatoja jēlnaftas cenas. Datu jomā amerikāņu skaits, kuri pirmo reizi iesniedza pieteikumu bezdarba apdrošināšanai, pagājušajā nedēļā samazinājās līdz 787 000, kā norādīts ASV Darba departamenta (DOL) publicētajos datos. Tomēr skaitļi bija krietni zem gaidītā 860 000, un iepriekšējā mēneša skaitļi tika pārskatīti arī līdz 842 000, salīdzinot ar iepriekš ziņotajiem 898 000.

Bez tam riska tirgus noskaņojuma iemeslus varēja saistīt ar ASV fiskālā stimula attīstību. Jāatzīmē, ka palātas priekšsēdētāja Nensija Pelosi saka, ka ir nepieciešams panākt vienošanos. Pa to laiku demokrātu līderis arī ir teicis, ka ir gūti panākumi stimulu paketē. Atgādināšu, ka demokrāti un republikāņi ir ķīvējušies par apmēram 2 triljonu dolāru vērtu paku, kas paredzēta ekonomikas atveseļošanās atbalstam pēc koronavīrusa krīzes. Tomēr pozitīvie notikumi, kas saistīti ar ASV fiskālajiem stimuliem, parasti pamato noskaņojumu attiecībā uz jēlnaftas cenām.

Neskatoties uz riskanto noskaņojumu, ASV ekonomikas spēcīgo datu dēļ plaša mēroga ASV dolāram izdevās paplašināt iepriekšējās sesijas guvumus, ņemot vērā turpmākās cenas agrīnās Āzijas sesijas laikā. Tas veicināja cerības uz ASV ekonomikas atveseļošanos un atbalstīja Amerikas dolāru. Tomēr ASV dolāra pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu grozu, palielinājās par 0,4% līdz 92,97, pēc tam, kad trešdien sasniedza 7 nedēļu zemāko līmeni – 92,46..

Citur jēlnaftas pieaugumu ierobežoja pašreizējās atšķirības starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES) par tādiem sarežģītiem jautājumiem kā zivsaimniecība un vienlīdzīgi konkurences apstākļi. Turklāt bailēm no ģeopolitiskās spriedzes starp ASV, Krieviju un Irānu arī bija liela nozīme naftas cenu pieauguma ierobežošanā.

Turklāt jauktais noskaņojums ap jēlnaftas cenām varētu būt saistīts arī ar atjaunotajiem bloķēšanas ierobežojumiem, cenšoties apturēt koronavīrusa otro vilni, kas galu galā ir veicinājis bažas par lēnāku degvielas pieprasījuma atjaunošanos, tāpēc ierobežo peļņu naftas cenas. Saskaņā ar jaunāko Džona Hopkinsa universitātes datu ziņojumu aptuveni puse ASV štatu reģistrē ikmēneša ierakstus jaunu gadījumu izteiksmē. Tikmēr Austrālijas Viktorijas štatā arī reģistrēts liels skaits jaunu infekciju, pārspējot 14 dienu vidējo rādītāju.

Turpmāk tirgus tirgotāji novēros USD kustību, jo dienā trūkst galveno datu / notikumu. Tomēr pēdējās prezidenta debates starp prezidentu Donaldu Trampu un viņa demokrātu konkurentu Džo Baidenu būs galvenās skatāmās lietas. Turklāt riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un koronavīrusa bēdas, neaizmirstot par Brexit, nav zaudējuši nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me