Jēlnafta gūst panākumus, saglabājot iepriekšējās dienas vērsto tendenci – fundamentāla perspektīva!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cenām izdevās pagarināt iepriekšējās dienas bullish sēriju, saglabājot pozitīvu līmeni, kas krietni pārsniedza USD 60.00 līmeni, galvenokārt pateicoties jaunākajiem ziņojumiem, kas liecina, ka Ziemeļamerikas lielākās naftas pārstrādes rūpnīcas tiek slēgtas Arktikas apstākļos, kas ir traucējuši enerģiju, ūdens un degvielas krājumi visā Teksasā. Tikmēr Vašingtonas un Teherānas cīņas vēl vairāk pozitīvi ietekmēja naftas ralliju, baidoties no piegādes traucējumiem. Bez tam, jēlnaftas neobjektivitāti attiecībā uz jēlnaftas cenām var attiecināt arī uz optimistisko pļāpāšanu par ASV COVID-19 palīdzības paketi.

Tikmēr pašreizējie koronavīrusa (COVID-19) apstākļu uzlabojumi un progress vakcīnu frontē piedāvā papildu spēku jēlnaftas cenām. Visā okeānā Saūda Arābijas ražošanas samazinājumi joprojām aktīvi darbojas februārī un martā, kas savukārt ir devis vēl lielāku spēku vērojamajā naftas pieaugumā. Papildus tam jēlnaftas cenas ieguva papildu atbalstu no vājākā ASV dolāra, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Vēl viens faktors, kas varētu arī atbalstīt naftas cenas, ir gaišāks tirgus noskaņojums, ko izraisīja optimisms attiecībā uz koronavīrusa palīdzības paketi un progress vakcīnu jomā. Lāču pusē ilgstošās bailes no koronavīrusa un jaunie bloķēšanas ierobežojumi Jaunzēlandē un Austrālijā arī varētu tikt uzskatīti par galveno lāču faktoru, kas ir kavējis jebkādu papildu jēlnaftas cenu pieaugumu. Raksta tapšanas laikā WTI jēlnafta tirgojās ar 60.14 un nostiprinājās diapazonā no 60.02 līdz 60.33.

Tomēr tirgus tirdzniecības noskaņojumam izdevās saglabāt iepriekšējās nedēļas pozitīvo sniegumu, kas dienā joprojām mirgo zaļā krāsā, notiekot koronavīrusa stāvokļa atjaunošanai. Jāatzīmē, ka COVID-19 gadījumu skaits Amerikā turpina samazināties, un valsts septiņu dienu jauno ikdienas infekciju līmenis pirmo reizi kopš pagājušā gada novembra ir samazinājies zem 100 000, un valsts turpina virzīties uz atjaunošanu. Papildus tam Apvienotā Karaliste ieviesa galveno vakcinācijas pavērsienu (15 miljoni no vismazāk aizsargātajām četrām iedzīvotāju kategorijām, kas visi ir saņēmuši pirmos spēkus), kas palīdz pavērt durvis ierobežojumu atvieglošanai. Tikmēr Lielbritānijas valdība paredz, ka nākamā mēneša laikā ar vīrusiem saistīto hospitalizāciju skaits samazināsies.

Bez tam vēl viens iemesls pozitīvai tirgus darbībai varētu būt saistīts ar pļāpāšanu par ASV COVID-19 palīdzības paketi. Ir vērts atgādināt, ka iepriekš publiskotie neapmierinošie ASV nodarbinātības dati un bažas par turpmāku vājumu darba tirgū palielina vajadzību pēc ASV prezidenta Džo Baidena tik gaidītā stimulu paketes 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā. Labvēlīgajam tirgus noskaņojumam ir bijusi liela nozīme, atbalstot augstražīgākas jēlnaftas cenas.

Rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nespēja pārtraukt iepriekšējās dienas krituma virkni, paliekot skābs, jo pieprasījums pēc “patvēruma” aktīviem joprojām ir zems, ņemot vērā cerības uz ātrāku ASV ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19 un panākt vienošanos par nākamo ASV fiskālo stimulu kārtu. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr līdz plkst. 20:31 pēc ĒT (plkst. 1:31 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokrities par 0.06% līdz 90.267.

Jēlnaftas cenas aiz okeāna ieguva papildu atbalstu no pastiprinātas cīņas starp ASV un Teherānu, kas paātrinājās pēc ASV dienesta locekļa nāves; bija arī ziņas par viena ASV dienesta locekļa un piecu civilo darbuzņēmēju ievainošanu. Komanda bija daļa no ASV vadītajiem koalīcijas spēkiem Erbilā, Irākā. Tas savukārt radīja aizdomas, ka Irāna, iespējams, varētu būt aiz šī soļa. Gaidāmās cīņas starp Vašingtonu un Teherānu, iespējams, arī veicinās naftas pieaugumu, baidoties no piegādes traucējumiem..

Papildus cīņai starp ASV un Teherānu, aukstuma apstākļos ASV ir slēgtas naftas akas un naftas pārstrādes rūpnīcas, un dabasgāzes un jēlnaftas cauruļvadu operatoriem arī ir noteikti ierobežojumi, kas savukārt ir nodrošinājis vēl vienu īstermiņa cenu atgūšanas tiltu, tas, iespējams, bija atbildīgs par naftas cenu paaugstināšanu līdz līmenim, uz kuru virzījās tirgus. Tiek slēgtas arī lielākās naftas pārstrādes rūpnīcas Ziemeļamerikā, galvenokārt Arktikas apstākļu dēļ, kas traucējuši enerģijas, ūdens un degvielas piegādi visā Teksasā.

Lāču pusē vīrusu celmi Jaunzēlandē un Austrālijā joprojām neuzrāda nekādas palēnināšanās pazīmes, un tāpēc iestādes mudina uz jauniem bloķēšanas ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pazemināto paziņojumu, atsaucoties uz bažām par atkārtotu inficēšanos ar jaunajiem vīrusu celmiem, varētu uzskatīt par galveno lāču faktoru, kas ir kavējis jebkādu papildu jēlnaftas cenu pieaugumu. Vēl viens faktors, kas varētu būt arī augšupejas ierobežojums, ir ģeopolitiskā spriedze starp Ķīnu un Rietumu pasauli.

Turpmāk ASV mazumtirdzniecības pārdošanas dati par janvāra mēnesi tiks publiskoti trešdien plkst. 13: 30GMT, un tos uzmanīgi vēros, lai gūtu ieskatu ASV patērētāju situācijas veselībā pagājušajā mēnesī. Tikmēr FOMC protokols no janvāra sanāksmes tiks izlaists plkst. 19:00 GMT, un tas radīs interesi par tirgiem, jo ​​tas sniegs lielāku ieskatu FOMC debatēs par aktīvu iegādes programmas samazināšanu. Papildus tam ziņas par ASV palīdzības paketi, koronavīrusa vakcīnām un spriedzi starp ASV un Irānu varētu sniegt jaunu virzienu šai precei. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector