Iknedēļas perspektīvas, 2021. gada 11. – 15. Janvāris: populārākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi šonedēļ

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies bullish ceļā, jo cerības uz lielāku valdības aizņemšanos palielināja ASV Valsts kases 10 gadu ienesīgumu augstāk, kas mazināja lāču spiedienu ap ASV dolāru. Bez tam ASV dolāra kāpums varētu būt saistīts arī ar optimistiskiem ASV ekonomikas datiem, kas uzrādīja labāku ASV ekonomikas sniegumu pēdējo nedēļu laikā. Un otrādi, ASV dolāra pieaugums varētu būt īslaicīgs vai īslaicīgs, jo valdošais optimistiskais noskaņojums mēdz graut drošā patvēruma aktīvus, piemēram, ASV dolāru. Tomēr optimistiskais noskaņojums radās pēc tam, kad Volstrīta iepriekšējā dienā sasniedza rekordaugstu līmeni, savukārt obligāciju cenas samazinājās, tirgiem veicot likmes uz jauno demokrātu kontrolēto ASV valdību, kas noveda pie lieliem tēriņiem un aizņēmumiem, lai atbalstītu valsts ekonomikas atveseļošanos..

Gaidot nākamo nedēļu, Patēriņa cenu indeksa un bezdarba prasību sērija kopā ar BOC Business Outlook Survey un MPC locekļa Broadbent uzstāšanos varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Ģeopolitiskā spriedze un koronavīrusa (COVID-19) virsraksti tiks rūpīgi sekoti arī aiz okeāna, jo tiem varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū..

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1): BOC Business Outlook aptauja – pirmdiena – 14:30 GMT

Šo aptauju izlaidusi Kanādas Banka. Tas atspoguļo uzņēmējdarbības apstākļus Kanādā. Uzņēmējdarbības uzticēšanās ļauj īsā laikā analizēt ekonomisko situāciju, intervējot ar 100 biznesa amatpersonām. Šo izpildvaru paustie pozitīvie uzskati tiek uzskatīti par CAD vēršu; gluži pretēji, drūma perspektīva tiek uzskatīta par negatīvu vai lācīgu attiecībā uz CAD.

2): CNY – patēriņa cenu indekss – pirmdiena – 1:30 GMT

Šos datus publicē Ķīnas Nacionālais statistikas birojs. Tas ir mazumtirdzniecības cenu svārstību mērs reprezentatīvā preču un pakalpojumu grozā. Rezultāts ir pilnīgs to lauku un pilsētu patēriņa cenu indeksu rezultātu apkopojums. Kā mēs zinām, CNY pirktspēju velk inflācija. Tātad PCI ir svarīgs rādītājs, lai novērtētu inflāciju un izmaiņas pirkšanas tendencēs. Patēriņa cenu indeksa pieaugums liecinātu, ka inflācija ir kļuvusi par destabilizējošu faktoru ekonomikā, kas mudinātu Ķīnas Tautas banku pastiprināt monetārās un fiskālās politikas risku. Augsti rādījumi tiek uzskatīti par CNY bullish, savukārt zemie rādījumi tiek uzskatīti par CNY lāčiem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -0,5%

DEV: -3,69

Mīnusi: 0%

DATUMS: 12.09.2020. 01:30

ii): Ražotāju cenu indekss (YoY):

Šos datus parasti izplata Ķīnas Nacionālais statistikas birojs. Tas parāda inflācijas līmeni, ar kuru saskaras ražotāji, un atspoguļo vidējās cenu izmaiņas, ko Ķīnas vietējie preču ražotāji saņēma visos pārstrādes posmos (jēlmateriāli, starpmateriāli un gatavās preces). PPI izmaiņas tiek uzskatītas par galveno preču inflācijas rādītāju.

Ja ražotāju cenu indekss pārāk palielinās, tas norāda, ka inflācija ir kļuvusi par destabilizējošu faktoru Ķīnas ekonomikā, kas savukārt mudinātu Ķīnas Tautas banku pastiprināt monetāro un fiskālās politikas risku. Augsti rādītāji tiek uzskatīti par CNY vēršu; no otras puses, zemie skaitļi tiek uzskatīti par CNY lāčiem.


Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -1,5%

DEV: 1.74

Mīnusi: -1,8%

DATUMS: 12.09.2020. 01:30

3): MPC loceklis Broadbent runā – otrdien – 10:00 GMT

Dr Ben Broadbent pievienojās Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejai 2011. gadā. Viņš iepriekš bija Ekonomikas padomnieks Ekonomikas ministru kasē un Kolumbijas universitātes ekonomikas docents no 1997. līdz 2000. gadam. Desmit gadu laikā pirms iecelšanas MPC doktors Brodbents bija Goldman Sachs vecākais Eiropas ekonomists, šajā laikā viņš pētīja un rakstīja plaši Apvienotās Karalistes ekonomiku un monetāro politiku. Tāpēc vairāk hawkish nekā gaidīts būs labs GBP valūtai.

4): Patēriņa cenu indekss (MoM) – trešdiena – 13:30 GMT

Šos datus publicē ASV Darba statistikas birojs. Tas ir cenu svārstību mērs, salīdzinot reprezentatīvā preču un pakalpojumu iepirkumu groza mazumtirdzniecības cenas. ASV dolāra pirktspēju samazina inflācija. PCI ir vadošais rādītājs, lai novērtētu inflāciju un pirkumu tendenču izmaiņas. Vienkārši sakot, augstie skaitļi tiek uzskatīti par pozitīviem attiecībā uz USD, turpretī zemie skaitļi tiek uzskatīti par lācīgu attiecībā uz valūtu.

 

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,2%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,2%

DATUMS: 2020.12.10. 13:30

 

ii): – Patēriņa cenu indekss no pārtikas & Enerģija (Mo):

Šos datus parasti izplata ASV Darba statistikas departaments. Tas ir cenu svārstību mērs, salīdzinot reprezentatīvā preču un pakalpojumu iepirkumu groza mazumtirdzniecības cenas. Lai iegūtu precīzu aprēķinu, gaistošie produkti, piemēram, pārtika un enerģija, nav iekļauti. Vienkārši sakot, augstie skaitļi tiek uzskatīti par pozitīviem attiecībā uz USD, bet zemie skaitļi tiek uzskatīti par lācīgu attiecībā uz valūtu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,2%

DEV: 0,50

Mīnusi: 0,1%

DATUMS: 2020.12.10. 13:30

5): ASV bezdarbnieka prasības – ceturtdiena – 13:30 GMT

Sākotnējās bezdarbnieka prasības:

Šos datus parasti izplata ASV Darba departaments. Tas ir to cilvēku skaita rādītājs, kuri pirmo reizi iesniedz pieteikumus par valsts bezdarba apdrošināšanu. Lielāks, nekā gaidīts, liecina par vājumu šajā ASV darba tirgū, kas atstāj negatīvu ietekmi uz ASV ekonomikas spēku un virzību. Un otrādi, zems rādītājs tiek uzskatīts par pozitīvu vai bullish attiecībā uz zaļo.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 787 K

DEV: -0.15

Mīnusi: 800 K.

DATUMS: 01.07.2021. 13:30

6): Tirdzniecības bilance CNY – ceturtdiena – provizoriska

Šos datus izplata Ķīnas Tautas Republikas Muitas ģenerāldirekcija. Tas parāda līdzsvaru starp kopējo preču un pakalpojumu eksportu un importu. Pozitīvās vērtības parāda tirdzniecības pārpalikumu, un negatīvās vērtības norāda uz tirdzniecības deficītu. Šie dati tiek uzskatīti par galveno faktoru, kas rada zināmu CNY svārstīgumu. Tā kā Ķīnas ekonomika ietekmē pasaules ekonomiku, šis ekonomikas rādītājs ietekmē visu Forex tirgu. Augsti skaitļi tiek uzskatīti par pozitīviem attiecībā uz CNY, savukārt zemie skaitļi tiek uzskatīti par negatīviem vai lācīgiem attiecībā uz CNY.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 507,1 B

DEV: –

Mīnusi: –

DATUMS: 12.07.2020. 02:00

7): Fed priekšsēdētājs Powell runā – ceturtdien – 17:30 GMT

Džeroms Pauels sāka darboties Federālo rezervju sistēmas valdes priekšsēdētāja amatā 2018. gada februārī uz četru gadu termiņu, kas beidzas 2022. gada februārī. Viņa pilnvaru termiņš Valdes locekļa amatā beigsies 2028. gada 31. janvārī. Iepriekš Pauels bija prezidenta Džordža Buša vadībā sekretāra palīgs un Valsts kases sekretāra vietnieks. Viņš arī strādāja par juristu un investīciju baņķieri Ņujorkā. Laikā no 1997. līdz 2005. gadam Pauels bija The Carlyle Group partneris. Kā centrālās bankas vadītājs, kas kontrolē īstermiņa procentu likmes, viņš vairāk kontrolē valsts valūtas vērtību nekā jebkurš cits. Ja viņa runa ir vairāk hawk nekā gaidīts, tas tiek uzskatīts par pozitīvu vai bullish attiecībā uz USD valūtu; otrādi, dovish tonis tiek uzskatīts par USD valūtas lācīgu.

8): Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts (MoM) – piektdiena – 7:00 GMT

Šos datus parasti publicē Nacionālā statistika. Tas ir visu Lielbritānijas sniegto preču un pakalpojumu kopējās vērtības rādītājs. IKP tiek uzskatīts par galveno AK ekonomiskās aktivitātes rādītāju. Vienkārši sakot, augstie skaitļi ir pozitīvs signāls Lielbritānijas mārciņai, un zemie rādījumi GBP tiek uzskatīti par negatīviem vai lācīgiem..

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,4%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,4%

DATUMS: 2020.12.10. 07:00

9): preču tirdzniecības bilance – piektdiena – 7:00 GMT

Šos datus publicē Nacionālā statistika, kas ir līdzsvars starp preču eksportu un importu. Pozitīvi skaitļi norāda uz tirdzniecības pārpalikumu; gluži pretēji, negatīvās vērtības liecina par tirdzniecības deficītu. Šie dati tiek uzskatīti par galveno faktoru, kas rada zināmu GBP svārstīgumu. Ja Lielbritānijas eksporta apmaiņā būs vērojams stabils pieprasījums, tas pārvērtīsies par pozitīvu tirdzniecības bilances pieaugumu, kas GBP tiks uzskatīts par pozitīvu vai vēršu. Turpretī zemie skaitļi GBP tiek uzskatīti par negatīviem vai lācīgiem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: £ -12 B

DEV: -0,98

Mīnusi: £ -9,6 B

DATUMS: 2020.12.10. 07:00

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector