Iepriekšējās sesijas pārspīlētais jēlnaftas pārdošanas pārtraukums – ātra fundamentāla perspektīva!

Ceturtdienas Āzijas tirdzniecības stundās WTI Jēlnaftas cenām izdevās pārtraukt iepriekšējās dienas lāču svītru, piesaistot dažus jaunus piedāvājumus ap 45,00 USD vidējo robežu, galvenokārt pateicoties optimismam par vakcīnas COVID-19 ieviešanu Lielbritānijā un gaidāmajam vakcīnas apstiprināšana Amerikas Savienotajās Valstīs, kas galu galā veicināja cerības uz degvielas pieprasījuma atjaunošanos un veicināja jēlnaftas cenu pieaugumu. Bez tam, citu jēlnaftas pieauguma iemeslu varētu attiecināt arī uz augošo investoru nervozitāti sakarā ar teroristu uzbrukumu divām akām, kas tika aizdedzinātas nelielā naftas atradnē Irākas ziemeļos..

Pāri dīķim plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt pozitīvu vilci, pirms Eiropas sesijas saglabājoties nomāktam, kas arī sniedza zināmu atbalstu jēlnaftas cenām, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu . Gluži pretēji, negaidītie IVN ziņojumi, kas liecināja par lielu ASV jēlnaftas krājumu pieaugumu pagājušajā nedēļā, arī nespēja izdarīt lācīgu spiedienu uz jēlnaftas cenām. Lielākā daļa analītiķu bija pārsteigti par to, kā šo negaidīti lielo ASV jēlnaftas krājumu pieaugumu neietekmēja tirgu. Pa to laiku zemākā tirgus noskaņojumam bija liela nozīme augstākas ienesīguma jēlnaftas cenu ierobežošanā. No otras puses, jēlnaftas pieaugumu ierobežoja arī Brexit, nenoteiktība saistībā ar ASV stimulu paketi un Ķīnas un ASV spriedze. Pašlaik, WTI Jēlnafta tiek tirgota 45.59 līmenī un konsolidējas diapazonā no 45.55 līdz 45.88.

Kā jau minējām, ASV naftas krājumi pagājušajā nedēļā palielinājās, pateicoties ASV jēlnaftas eksporta kritumam līdz zemākajam līmenim kopš 2018. gada, apvienojumā ar bloķēšanas ierobežojumiem vairākās ASV daļās, mēģinot kontrolēt koronavīrusu, kas turpināja vāks degvielas pieprasījuma atgūšanai. Datu frontē ASV Enerģētikas informācijas administrācijas (EIA) dati uzrādīja 15,189 miljonu barelu pieaugumu nedēļā, kas beidzās 4. decembrī, un tas bija daudz lielāks nekā prognozētā 1,424 miljonu barelu likme un iepriekšējās nedēļas 679 000 barelu likme. izdarīt. Tomēr tirgotāji daudz nepievērsa uzmanību šiem datiem, un viņi turpināja uzmundrināt optimismu par Apvienotās Karalistes ieviesto vakcinācijas programmu COVID-19 un nenovēršamo vakcinācijas sākumu ASV.

No otras puses, jēlnaftai izdevās apturēt zaudējumus uz nakti, jo naftas tirgotāji sāka koncentrēties uz ziņām, ka ASV politikas veidotāji ir apstiprinājuši augsto tehnoloģiju ieroču pārdošanu no ASV Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). karš starp AAE un Irānu. Bez tam jēlnaftas cenu pieaugumu vēl vairāk veicināja ziņojumi, kas liecina, ka ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) vēlāk sanāks dienā, lai runātu par BNT162b2, COVID-19 vakcīnu, kuru līdzstrādāja Pfizer (NYSE: PFE) un BioNTech SE (F: 22UAy). Kanāda trešdien arī apstiprināja savu pirmo vakcīnu COVID-19 un paziņoja, ka potēšana sāksies nākamnedēļ, kas vēl vairāk pozitīvi ietekmēja jēlnaftas cenas.

Un otrādi, tirgus tirdzniecības noskaņojums šajā dienā bija negatīvs, jo Āzijas un Klusā okeāna akciju lāču parādīšanās un zaudējumi ASV akciju nākotnes līgumos mēdz izcelt riska noskaņojumu. Tomēr riskantā tirgus noskaņojuma iemeslu varētu attiecināt uz ziņām, ka ASV korupcijas apkarošanas sankcijās melnajā sarakstā ir iekļauti ķīniešu noziedzības priekšnieki un daži citi diplomāti no Ķīnas. Tikmēr nenoteiktība par Brexit sarunām un augošais koronavīrusu gadījumu skaits visā pasaulē rada papildu spiedienu uz akciju tirgu. Šie negatīvie virsraksti tika uzskatīti par vienu no galvenajiem faktoriem, kas saglabāja vāku jebkurai papildu gaismai jēlnaftas cenās.

Neskatoties uz riskanto noskaņojumu, plaša mēroga ASV dolārs nespēja pārtraukt iepriekšējās dienas lejupslīdes gaitu, paliekot lācīgs, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19, par ko liecina zemie ASV dati . Tomēr zaudējumi zaļajā bankrotā ir kļuvuši par galveno faktoru, kas palīdz jēlnaftas cenām palikt solītā stāvoklī, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, ir nokrities līdz 91.043.

Virzoties uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs ASV stimulus un vakcīnu jaunumus. Tikmēr atjauninājumi, kas saistīti ar Brexit tirdzniecības sarunām un Ķīnas un ASV cīņu, šajā dienā nav zaudējuši nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector