Forex signāli ASV sesijas īsumā, 5. decembrī – tirgi paliek cerīgi, bet piesardzīgi

Noskaņojums finanšu tirgos šīs nedēļas sākumā kļuva negatīvs pēc Donalda Trampa komentāriem, ka viņš varētu atlikt Pirmās fāzes darījumu ar Ķīnu līdz nākamā gada prezidenta vēlēšanām Ķīnā. Savu lomu tajā spēlēja arī pirmdien sarūgtinošais ASV ISM ražošanas ziņojums, kas parādīja, ka šī nozare sarūk dziļāk, nevis uzlabojas. Bet vakar mēs dzirdējām Donaldu Trampu sakām, ka tirdzniecības sarunas ar Ķīnu norit diezgan labi, savukārt Bloomberg ievietoja ziņojumu, kurā teikts, ka pirmā fāzes darījums varētu būt oficiāls 15. decembrī.

Tas uzlaboja noskaņojumu, kaut arī tirgi ar to nebēg. Tā vietā viņi rīkojas piesardzīgi, taču ar nelielu neobjektivitāti attiecībā uz risku. Ķīnas tirdzniecības ministrija šodien šodien paziņoja, ka mēs esam ciešā kontaktā ar ASV tirdzniecības jomā. Tas noskaņojumu saglabāja nedaudz pozitīvu, bet tomēr piesardzīgu, jo mēs jau iepriekš esam bijuši tirdzniecības līguma un Brexit noslēguma posmā, taču vēl neesam pārvarējuši barjeru. OPEC ir sākušas sanāksmes Vīnē, taču līdz šim nav skaidra ieteikuma par to, kādu lēmumu viņi varētu pieņemt, lai gan ir zināmas pļāpas par dziļākiem ražošanas samazinājumiem. Tas ir saglabājis WTI Oil uzrāvienu, lai gan es nedomāju, ka OPEC atkal samazinās ražošanu, viņi tikai spēlē savas kārtis, lai palielinātu naftas cenas.

Eiropas sesija

 • Vācijas rūpnīcas pasūtījumi – Rūpnīcu pasūtījumi Vācijā ir bijuši nepastāvīgi jau vairāk nekā gadu. Lai gan pagājušā mēneša septembrī tie palielinājās par 1,3%, kas šomēnes tika pārskatīts līdz 1,5%. Bet šodienas ziņojums, kas bija paredzēts oktobrim, atkal kļuva negatīvs, samazinoties par 0,4%, izlaižot 0,3% cerības.
 • Eirozonas mazumtirdzniecība – Šorīt tika publicēti Eiropas mazumtirdzniecības dati, un sezonāli izlīdzinātais mazumtirdzniecības apjoms euro zonā samazinājās par 0,6%. 2019. gada septembrī mazumtirdzniecības apjoms euro zonā samazinājās par 0,2% un ES28 – par 0,1%. Neskatoties uz to, lāči paliek ārpus tirgus. Izskatās, ka investori gaida, lai rīt redzētu NFP rādītājus, pirms likt tālāk likmes.
 • Eirozonas pārskatītais IKP 

  IKP pieaugums Eirorejā un ES 28 valstīs: sezonāli izlīdzinātais IKP 2019. gada trešajā ceturksnī euro zonā (EA19) pieauga par 0,2% un ES 28 – par 0,3%. 2019. gada septembrī mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 0,2% eiro zonā un par 0,1% ES 28 valstīs. Neskatoties uz to, lāči paliek ārpus tirgus. Izskatās, ka investori gaida, lai rīt redzētu NFP rādītājus, pirms likt tālāk likmes.

  EUR / USD uzrādīja bullish viltojumu 4 stundu diagrammā, kad tas pārsniedza 1.1090 pretestības līmeni. Bet ieguvumi bija ierobežoti, jo pāris mainījās uz tirdzniecību zem 1.1090 pretestības tieši nākamajā svecē. Pagaidām šis līmenis izceļ spēcīgu pretestību, un zem tā mēs varam sagaidīt nelielu EUR / USD samazinājumu līdz 1.1060 un 1.1038. Un otrādi, bullish breakout var novest EUR / USD cenas uz 1.1120.

 • Ievērojams kritums vācu inženierzinātņu pasūtījumos – Vācijas inženieru organizācija VDMA bija ar vairāk aptuvenām ziņām par ražošanas nozari valstī. VDMA ziņoja, ka oktobrī par 11% krities inženiertehnisko pasūtījumu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Šā gada vidū rūpnīcu pasūtījumi samazinājās par aptuveni 3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tāpēc tas joprojām liecina par zināmām bažām par Vācijas ražošanas nozari 4. ceturksnī. VDMA atzīmē, ka iekšzemes pasūtījumu skaits ir samazinājies par 13%, savukārt ārvalstu pasūtījumu skaits ir samazinājies par 10% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Par pasliktināšanās tendenci viņi min, ka daudzi klienti kavē ieguldījumus globālo ekonomisko problēmu dēļ; piebilstot, ka:

  “Jaunākās cerības uz Vācijas rūpniecības ekonomikas lejupslīdes beigām vēl neietekmē mašīnbūves uzņēmumu pasūtījumu grāmatas.”

ASV sesija

 • Saūda Arābijas Feel Good About OPEC sanāksme – Ir sākusies OPEC sanāksme, un Saūda Arābijas naftas ministrs princis Abdulazizs bin Salmans sacīja, ka jūtas labi par OPEC + sanāksmi. Ir bijuši čuksti, ka viņš ļoti cenšas mēģināt piesaistīt citus OPEC locekļus ar domu par dziļāku produkcijas samazināšanu. Tas nozīmē, ka atliek gaidīt, vai Krievija – galvenais plānu klupšanas akmens – piekritīs šādam priekšlikumam.

 • BOC’s Lane Speaking – Runā Kanādas Bankas gubernatora vietnieks Timotijs Leins un saka:
 • pasaules ekonomiskā nenoteiktība, visticamāk, saglabāsies pat tad, ja ASV un Ķīna noslēgs tirdzniecības līgumu
 • globālajai nenoteiktībai, visticamāk, būs ilgstoša ietekme: paliek jautājumi par to, vai tirgus cenas pilnībā atspoguļo riskus
 • pēdējo nedēļu attīstības toni bankām dod lielāku pārliecību par oktobra izaugsmes un inflācijas perspektīvām
 • ievērojamie ekonomiskie stiprumi un mērķa inflācija nozīmē, ka Kanāda ir izturīga, taču tai nav imunitātes
 • tirdzniecības konflikta kaitīgo ietekmi tikai daļēji kompensē vieglāka monetārā politika
 • jaunākie dati liecina par mājsaimniecību finansiālo situāciju un nākotnes izdevumiem, lai gan patērētāju uzticība ir mazinājusies
 • smaga mājsaimniecību aizņemšanās rada neaizsargātību, kas varētu pastiprināt jebkādu negatīvu šoku ekonomikai; likmju turpmāka pazemināšana var pasliktināt ievainojamību
 • Kanādas dati par nodarbinātības algu pieaugumu liecina, ka darba tirgus turpina saasināties
 • atbalsts no provinču valdību lielākiem izdevumiem, kas paredzēts Veinam 2020. gadā, jo konsolidācija Ontārio un Alberta notiek nesen, toreiz pirms mūsu ēras un Kvebeka normalizējas
 • attiecībā uz likmju izmaiņām Kanādas centrālajai bankai nav pamata virzīties vienā solī ar ASV federālajām rezervēm
 • Kanādas Bankas un ASV Fed monetārās politikas novirzīšana nav tik izteikta, kā dažreiz tiek veikta iepriekš
 • Pārskatot Kanādā un ASV uz bilances budžetu, sākot ar 2010. gadu, bija pāragri
 • Ķīnas sarunas norit ļoti labi
 • pamiers Sīrijā notiek
 • viņš ar Vāciju apspriedīs Irānas sankciju apiešanu
 • saka, ka Vācija ir nedaudz pakļauta NATO ieguldījumiem, un viņš un Merkele par to runās
 • NATO ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk
 • Saka, ka Trudeau jāsaskaras, kad viņam tiek jautāts par video
 • Kanādas premjerministrs Trudo ir jauks puisis, taču, iespējams, ir satraukts, ka Tramps viņu izsauca par NATO ieguldījumu
 • katra valsts, par kuru ir runāts par Huawei, nedarbojas ar uzņēmumu
 • ASV ISM neražojošā PMI – Tika izlaists ASV ISM ziņojums par neražošanu, un tas neatbildēja cerībām, samazinoties līdz 53,9 punktiem, salīdzinot ar gaidāmajiem 54.5. Nodarbinātība bija augstāka, lai gan 55,5 punkti salīdzinājumā ar 53,7 punktiem pagājušajā mēnesī, arī jaunie pasūtījumi bija augstāki par 57,1 punktu, salīdzinot ar pagājušā mēneša 55,6 punktiem, savukārt ražošana ievērojami samazinājās līdz 51,6 punktiem salīdzinājumā ar 57,0 punktiem oktobrī. Eksporta pasūtījumi pieauga līdz 52.0 punktiem salīdzinājumā ar 50.0 pagājušajā mēnesī, imports samazinājās līdz 45.0 pret 48.5 punktiem pagājušajā mēnesī.
 • Tirdzniecība redzeslokā

  Bullish NZD / USD

  • Šī tendence ir lācīga vairāk nekā mēnesi
  • Zemākā atvilktne ir pabeigta
  • 50 SMA sniedza atbalstu
  • Pamati ir kļuvuši bullish

  5100 SMA šodien pārtrauca atkārtojumu

  NZD / USD oktobra sākumā veica strauju reversu, kas izskatījās gluži kā vēl viena augstāka atzīme, pirms pārdevēji noslīdēja zemāk. Bet pārdevēji vairs neatgriezās, un mēs tos kopš tā laika neesam redzējuši. Mēs esam redzējuši vairākus atvilkumus zemāk, bet pircēji ir atgriezušies un turējuši lietas kontrolē.

  Noskaņojums riska aktīviem ir uzlabojies, kad mēs tuvojamies pirmā posma starp ASV un Ķīnu noslēguma posmam. Ir bijuši notikumi un komentāri, kas ir veikuši šo darījumu turp un atpakaļ, piemēram, vakar Donalda Trampa komentāri, ka viņš varētu atlikt darījumu līdz Ķīnas vēlēšanu beigām, atbildot uz Ķīnu, kas Trampa elektorātam adresējusi atbildes mērķus.

  Bet šodien mēs dzirdējām no Bloomberg, ka darījumu varētu parakstīt 15. decembrī, neskatoties uz karsto retoriku, kas nomierināja nervus. Donalds Tramps arī palīdzēja noskaņojumam, kad viņš pirms kāda laika teica, ka sarunas ar Ķīnu norit ļoti labi.

  Āzijas sesijas laikā NZD / USD bija atkāpies zemāk, bet 50 SMA (dzeltenā krāsā) nodrošināja stabilu atbalstu H1 diagrammā. Cena palielinājās pēc šī mainīgā vidējā līmeņa, jo noskaņojums uzlabojās pēc Trampa komentāriem NATO samitā. Tātad, šis pāris tagad ir diezgan bullish, un mēs centīsimies atvērt pirkšanas signālu uz citu zemāku atzīmi uz 50 SMA.

  Noslēgumā


  Noskaņojums pēdējās divās dienās ir bijis diezgan negatīvs, jo akciju tirgi atkāpjas no zemākām un drošākām patvērumiem. Bet tas pēdējās stundās ir mainījies, it īpaši pēc Bloomberg ziņojuma un Donalda Trampa komentāriem. Aizmirstiet ekonomiskos datus, vārdi mūsdienās sāp vairāk nekā dati.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map