ES Komisija ierosina izmēģinājuma projektu, kura pamatā ir Blockchain

2017. gada ziemas beigas un agrs pavasaris nepārprotami ir periodi, kad ES arvien vairāk apzinās blokķēdes tehnoloģiju un to, ko tā varētu sniegt lielākajai politiskajai savienībai pasaulē. Tā pati atmoda ne vienmēr ir draudzīga digitālajai valūtai, kā parādīts nesenajā AML (naudas atmazgāšanas novēršanas) likuma projektā, taču nepārprotami ir virzība uz šo tehnoloģiju kopumā.

Jaunākais piemērs ir tāds, ka ES Komisija piedāvā ieteikumu, kas pārvaldības jomā iekļauj blokķēdē balstītu projektu. Paziņojums ir viesmīlīga zīme blokķēdes attīstības kopienai, bet, pēc daudzu domām, arī dīvains un smalks mājiens uz pašlaik darbojošajām digitālajām valūtām, ieskaitot bitcoin.

Šeit ir detalizēta informācija par priekšlikumu, kā arī iemesls, kāpēc tas var spēcīgi atbalsoties ES iekšienē un veids, kā tā veic savu valdības biznesu.

Noteikumu koncepcijas pierādījums

ES Komisija kā ES izpildinstitūcija nonāca pie šī priekšlikuma kā veids, kā veidot koncepcijas pierādīšanas projektu pārvaldības jomā, jo īpaši regulēšanas procedūru jomā. Saskaņā ar ES Komisijas projektu, kas tika izveidots ES Parlamentam, bet arī ES Centrālajai bankai, projekta mērķis ir veicināt izpratni un zināšanas par blokķēdes tehnoloģiju.

Uzlabojumu centrā būtu regulatīvā kopiena, kas darbojas ES ietvaros. Turklāt šī projekta veidā iesniegtais paziņojums ietvēra domu, ka Komisija gatavojas uzsākt sabiedrisko apspriežu procesu attiecībā uz finanšu tehnoloģijām.

Ar to Komisija cenšas uzlabot ES tirgus pieejamību un efektivitāti. Bet vissvarīgākais projekta elements ir izmēģinājuma projekts, kas tiktu izstrādāts ES ierēdņu vadībā.

ES komisijas Blockchain projekts

Komisija norāda, ka projekts, ko viņi ierosina, saņemtu finansējumu no ES Parlamenta kā oficiāla uzņēmuma, kura mērķis ir palielināt valstu regulatoru kompetenci un regulatīvās spējas. Šis ieguvums tiktu sasniegts, jo īpaši attiecībā uz izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Blokķēdes domēnā izplatītā virsgrāmata ir viena no galvenajām lietojuma jomām, pateicoties tam, ka tā ļauj pastāvēt kriptovalūtām.

Ziņas, ka Komisija ir gatava sākt jaunus projektus, nav tik pārsteidzoša, ņemot vērā to, ka februāra vidū daži no šiem pasākumiem tika veikti. Starp tiem publiskā sektora lietojumprogrammas jau ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Pašlaik projekta forma nav ļoti skaidra, un ir jautājumi, kas saistīti ar partnerattiecībām, ar kuru starpniecību šis projekts tiks pabeigts. Tajā pašā laikā daudziem rodas jautājums, kāds ir faktiskais noskaņojums Briseles varas koridoros, kad runa ir gan par digitālajām valūtām, kuru pamatā ir blokķēde, gan tās pamatā esošā tehnoloģija.

Atvērta slēgta politika

Ņemot vērā ES ierēdņu birokrātiskos aspektus, ir skaidrs, kāpēc tik daudzi ES arvien vairāk ieņem pretvaldību. Dažos brīžos, kā skaidri parādīja Brexit, tas pats noskaņojums kļūst tik spēcīgs, ka tas vienkārši izstumj tautu no ES, kas drīzumā drīz kļūs par satraucošu precedentu.

Bet sistēma, kas pārvalda vienu no visprogresīvākajām politiskajām struktūrām vienā no vardarbīgākajām vietām uz planētas (vēsturiski runājot), daudzējādā ziņā ir dziļi kļūdaina. Paturot to prātā, to skaidri parāda ES nostāja pēdējo pāris mēnešu laikā.

Kaut arī neskaitāms skaits ES pilsoņu izmanto bitcoin, lai derētu tiešsaistes kazino, izmantot BTC kā alternatīva regulārām sporta derībām, vai vienkārši iegādājoties lietas internetā, ES regulatori vēlas izveidot digitālo valūtu maku datu bāzi. Tāpat kā lielāko daļu laika, tas notiek kā sabiedrības aizsardzība no naudas atmazgāšanas shēmām, realitāte parāda reakcionāru nostāju pret šo FinTech virzību.


Bet tā ir arī daļa no lielākas sākuma-apstāšanās vai atvērtas un slēgtas politikas, kas ņem blokķēdes pamattehnoloģiju un sava veida ierīces kategorizē lietderīgās un potenciāli kaitīgajās lietojumprogrammās. Kaut arī šī ideja vienkārši nav patiesa, tas arī parāda, ka valdības struktūras vienkārši virzās uz savu birokrātisko darba kārtību.

Regulējuma uzlabošana un regulējuma pievienošana

Viens no eiroskeptisko politiķu galvenajiem punktiem no gandrīz jebkuras kontinenta daļas ir ideja, ka ES kļuva par Bizantijai līdzīgu likumu un noteikumu gigantu, kas kavē izaugsmi. Pārbaudot ES ekonomikas stāvokli, nav grūti saskatīt daudzus šīs idejas pierādījumus. ES un ES atbalstošo politiķu problēma ir fakts, ka vienam un tam pašam noskaņojumam regulāri seko nacionālistiska domāšana un daudzas citas problēmas, taču pamatideja patiešām ir patiesa un šādi uzmetumi rāda, ka tagad pāriet viena un tā pati mentalitāte jaunās tehnoloģijās.

Kaut arī daži, piemēram, Maltas premjerministrs, pieprasīja no ES likumdevējiem pieņemt esošās digitālās valūtas, izskatās, ka vidusmēra ierēdņu domāšanas veids joprojām ir kategoriski pret viņiem. Vai arī labākajā gadījumā regulatīvā uzraudzība apslāpēs izaugsmes potenciālu galvenajos gados, kas ir priekšā pasaulei tajā pašā jomā.

No otras puses, jebkuru blokķēdes lietojumu, kas saistīts ar regulējuma uzlabošanu, tā atzinīgi novērtēja ar atplestām rokām un piešķīra līdzekļus no ES to attīstībai. Šī sistēma ir gandrīz drošs ceļš uz zemu izaugsmi un mazāk iespēju nākamajā desmitgadē, kas, visticamāk, būs blokķēdes lietojumu vecums. Šeit viss, sākot no privāto dokumentu pārbaudes līdz pat eSports sacensībās tiks izmantota kāda veida blokķēde.

Neviens nevar apgalvot, ka šie projekti nedos zināmu stimulu vietējai blokķēdes attīstības kopienai, taču tie tiks pabeigti un veikti ierobežotā laika periodā. Pēc tam ES arī turpmāk būs naidīga vieta jebkurai digitālo valūtu blokķēdes attīstībai, taču regulēšanas jomā tās rīcībā ir vēl vairāk.

Problēma ir tā, ka šī regula aizsargās ES pilsoņus, bet arī izdarīs tik lielu spiedienu uz attīstību, ka negatīvās puses varētu ievērojami atsvērt visus drošības ieguvumus.

Avots: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector