Dienas īsums, 5. janvāris – Viss, kas jums šodien jāzina!

Labrīt tirgotāji,

Šodien Āzijas tirdzniecības stundās dzeltenā metāla cenām izdevās pagarināt iepriekšējās dienas lielo ieskrējienu un joprojām flirtēt ar 1945 dolāru atzīmi, kas ir augstākais līmenis pēdējo 8 nedēļu laikā. Tomēr dominējošo bullish aizspriedumu galvenokārt sponsorēja pastiprinātas bažas par nepārtrauktu jaunu COVID-19 gadījumu straujo pieaugumu un ASV dolāru aptverošo lāču toni, kas mēdz atbalstīt dolāros denominētās preces. Koronavīrusa (COVID-19) stāvokļa pasliktināšanās dažās lielākajās valstīs turpina vairot šaubas par ekonomikas atveseļošanos, kas rada papildu spiedienu uz pasaules kapitāla tirgu. Turklāt zaudējumus pasaules kapitāla tirgū vēl vairāk pastiprināja piesardzīgs noskaņojums pirms vēlēšanām Gruzijā. Tikmēr Ķīnas un ASV cīņa un zemāki Ķīnas dati, neaizmirstot arī par būtisku datu / notikumu neesamību, arī turēja tirgus noskaņojumu zem spiediena, atbalstot drošu patvērumu. Pāri dīķim iemesls lāču aizspriedumiem ap ASV dolāru varētu būt saistīts ar iespējamību, ka ASV iegūs papildu finansiālās palīdzības paketes, un spekulācijām, ka Fed ilgstoši saglabās zemākas procentu likmes. Tādējādi vājākais ASV dolārs tika uzskatīts par vēl vienu faktoru, kas sniedza papildu atbalstu neražojošajam dzeltenajam metālam, jo ​​vājākais USD mēdz padarīt lētāku zelta pirkšanu citu valūtu turētājiem. Gluži pretēji, optimisms attiecībā uz iespējamo koronavīrusa vakcīnu turpināja apstrīdēt risku mazinošo noskaņojumu tirgū, un tas tika uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ir kavējis jebkādu papildu dārgmetālu cenu pieaugumu. Zelta cenas pašlaik tiek tirgotas 1 940,18 līmenī un konsolidējas robežās no 1 944,47 līdz 1944,68.

Noskaņojums globālajos tirgos neizdevās paplašināt iepriekšējās dienas pozitīvo sniegumu, kļūstot skumjš, jo koronavīrusa (COVID-19) bailes ieguva impulsu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Japāna pagājušajā nedēļā piedzīvoja rekordlielu skaitu COVID-19 lietu, un tāpēc premjerministrs Josihide Suga ir teicis, ka viņš apsvērs iespēju izsludināt jaunu ārkārtas stāvokli Tokijas apgabalā. Arī pāri okeānam Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izteica brīdinājumus par iespēju noteikt stingrākus bloķēšanas ierobežojumus Lielbritānijā, kas uzreiz aizēnoja optimismu attiecībā uz ļoti lipīgās slimības vakcīnu ieviešanu un veicināja zaudējumus akciju tirgū. ASV akciju nākotnes līgumu lāču izskats mēdz uzsvērt riska noskaņojumu, kas dod priekšroku dolāros denominētai precei.

Tirdzniecības lāču tirgus noskaņojuma iemesls varētu būt saistīts arī ar iepriekšējās dienas Ķīnas Caixin Manufacturing PMI datu publiskošanu, kas apstiprināja, ka šī darbība decembrī palēninājās. Gabarīts decembrī nokritās līdz 53.00, salīdzinot ar novembra rādītāju 54,9 un gaidāmo 54,9. Arī valdības PMI decembrī samazinājās līdz 51.9, salīdzinot ar novembra 52.1. Tikmēr atjaunotajai ģeopolitiskajai spriedzei starp ASV un Irānu un pastiprinātajai ASV un Ķīnas cīņai arī bija liela nozīme tirgus noskaņojuma graušanā..

Pāri dīķim tirgus tirgotāji vēro acis uz vēlēšanām Gruzijā, jo tā izlems, kurš ASV Senātu ieņems Baidena prezidentūras laikā. Republikāņi, visticamāk, saglabās savu varu, taču nesenā demokrātu pārsteiguma uzvara liek tirgotājus apmulsināt, kas savukārt nosver riskus.

Neskatoties uz riskanto tirgus noskaņojumu, plaša mēroga ASV dolārs nespēja gūt nekādu pozitīvu vilci un sīkstēja tuvu vairāku gadu kritumam, ņemot vērā papildu ASV finansiālās palīdzības paketes iespējamību un spekulācijas, ka Fed saglabās zemākas procentu likmes pagarināts periods. Bez tam optimisms attiecībā uz koronavīrusu vakcīnām mudina ieguldītājus virzīties uz riskantākām valūtām un aktīviem ar augstāku ienesīgumu, nevis uz drošu patvērumu, kas galu galā noved pie turpmākiem drošā patvēruma ASV dolāra zaudējumiem. Tomēr zaudējumi zaļajā bankrotā ir kļuvuši par galveno faktoru, kas ir saglabājis zelta cenas augstāku, jo zelta cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 20:49 pēc ĒT (plkst. 1:49 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokrities par 0.04% līdz 89.812.

Ņemot vērā galveno datu trūkumu, dzeltenā metāla buļļi priecāsies par turpmāku koronavīrusa situācijas pasliktināšanos un paziņojumiem par aktivitātes ierobežojumiem. Turpretī pozitīvās pazīmes no Gruzijas un Fed politikas veidotāju signāls, ka mums jābūt gataviem turpmākam atvieglojumam, varētu ierobežot dzeltenā metāla cenu pieaugumu. Tikmēr atjauninājumi par ASV stimulu paketi būs svarīgi skatīties. Turklāt riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, neaizmirstot par Brexit, nezaudēs nekādu nozīmi.

Ikdienas atbalsts un pretestība

S1 1 884,55

S2 1 910,04

S3 1926,52

Pagrieziena punkts 1 935,53

R1 1952,01

R2 1,961,02

R3 1 986,51

 

ZELTS turpina saskarties ar pretestību ap 1.886 līmeni, kas stundas laika grafikā iezīmē dubulto virsotni. Bullish izlaušanās pie 1786 varētu novest pie dārgmetāla, ZELTS, uz nākamo mērķa līmeni 1794. Tajā pašā laikā atbalsts šodien turpina noturēties aptuveni 1778 līmenī. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me