Dienas īsums, 23. decembris – Viss, kas jums jāzina par zeltu šodien!

Vakar dārgmetāls, zelts, noslēdzās pie 1 859,88, pēc tam, kad tika sasniegts augstākais punkts 1884,18 un zemākais līmenis – 1858,87. Otrdien trešo dienu pēc kārtas zelta cenas samazinājās, ņemot vērā bažas par jaunu koronavīrusa variantu Apvienotajā Karalistē, kas ASV dolāram deva impulsu. 

Jaunais koronavīrusa mutants, kas pirmo reizi parādījās Apvienotajā Karalistē un par kuru ziņoja Lielbritānijas augstākā veselības aizsardzības amatpersona kā “ārpus kontroles”, mudināja Apvienotās Karalistes valdību noteikt stingrākus valsts ierobežojumus, cenšoties ierobežot vīrusu. Tiek ziņots, ka jaunais mutants bija daudz infekciozāks nekā parastā forma; tomēr nav pierādīts, ka tas ir kaut kas bīstamāks par sākotnējo vīrusu. 

Pārskati liecināja, ka šis jaunais koronavīrusa variants varētu izplatīties gandrīz par 70% ātrāk nekā sākotnējais, tāpēc infekciju skaits Apvienotajā Karalistē tikai dažu dienu laikā pieauga līdz augstākajam rekordu līmenim. Ņemot vērā apstākļus, visas Eiropas valstis un 40 citas valstis visā pasaulē noteica ceļošanas aizliegumu ienākošajiem lidojumiem no Lielbritānijas, kas palielināja pašreizējās bažas par pasaules ekonomikas atlabšanu. Pieaugošās bailes izraisīja pievilcību pēc drošām patvērumiem, kas galu galā papildināja zaļo valsti, jo investori šajā ziņā izvēlējās ASV dolāru, nevis dzelteno metālu. Pieaugošais pieprasījums pēc ASV dolāra vēl vairāk spieda zelta cenas, un tās otrdien trešo dienu pēc kārtas palika negatīvā stāvoklī. 

No otras puses, ASV likumdevēji ir apstiprinājuši 900 miljardu dolāru lielu palīdzības paketi pasaules lielākajai ekonomikai, kas sniegs ilgi meklētu stimulu miljoniem amerikāņu un koronavīrusa pandēmijas skarto uzņēmumu. Demokrāti un republikāņi apstiprināja likumprojektu Senātā, un Pārstāvju palāta atbrīvoja ceļu prezidentam Donaldam Trampam nosūtāmo tiesību aktu parakstīšanai. Koronavīrusa gadījumu skaita pieaugums ASV vēl vairāk apdraud ekonomiku, liekot demokrātiem un republikāņiem pēc mēnešiem ilgām sarunām un nesaskaņām beidzot panākt vienošanos par likumprojektu. Tomēr šāda atbalsta ietekme vienmēr kaitē vietējai valūtai, un pēc šīm ziņām ASV dolārs tika pakļauts spiedienam, kas galu galā otrdien ierobežoja turpmākos zaudējumus dzeltenajā metālā.

Datu frontē plkst. 18:30 pēc GMT nāca trešā ceturkšņa galīgais iekšzemes kopprodukts, kas, salīdzinot ar prognozētajiem 33,1%, pieauga līdz 33,4%, atbalstot ASV dolāru un galu galā izdarot spiedienu uz zelta cenām. 18:32 GMT ienāca ceturkšņa galīgais IKP cenu indekss. Tas atbilda cerībām par 3,5%. Pēc pulksten 19:59 GMT tika izlaists Ričmondas ražošanas indekss decembrim ASV, kas norāda uz pieaugumu līdz 19 salīdzinājumā ar gaidīto 11, kas palielināja ASV dolāru un palielināja dzeltenā metāla cenu zaudējumus. 20:00 pēc GMT CB patērētāju uzticības rādītāji decembrī uzrādīja kritumu līdz 88,6, salīdzinot ar aplēsto 97,1, nosverot ASV dolāru. Pašreizējā mājas pārdošana novembrī atbilda prognozētajam 6,70 milj. Pateicoties spēcīgajiem makroekonomikas datiem, ASV dolārs, kas jau bija augsts uz kuģa, ieguva papildu spēku un smagi nosvēra dzeltenā metāla cenas otrdien.

Tikmēr zelta cenu zaudējumi bija ierobežoti, jo palielinājās pieprasījums pēc patvērumiem pēc tam, kad ASV un Ķīnas attiecības atkal nonāca virsrakstos. ASV Valsts departaments izdeva papildu vīzu ierobežojumus Ķīnas amatpersonām, kuras tiek turētas aizdomās par cilvēktiesību pārkāpumiem. Pirmdien valsts sekretārs Maiks Pompeo sacīja, ka vīzu ierobežojumi ietekmē Ķīnas amatpersonas, kuras, pēc ASV domām, ir atbildīgas vai līdzdalīgas reliģisko un garīgo praktiķu, etnisko minoritāšu grupu pārstāvju, disidentu, cilvēktiesību aizstāvju, žurnālistu un citu personu represēšanā..

Pompeo sacīja, ka Amerikas Savienotās Valstis ir skaidri norādījušas, ka cilvēktiesību pārkāpēju vaininieki valstī nav laipni gaidīti. Viņš sacīja, ka mērķa personu ģimenes locekļiem var būt arī vīzu ierobežojumi. Šie ierobežojumi papildināja strīdu starp ASV & Ķīna un izvirzīja drošības patvērumu, otrdien ierobežojot zaudējumus par dzelteno metālu.

 

Dienas tehniskie līmeņi

Atbalsta pretestību

1 858,49 1 884,19

1 848,22 1 899,62

1 832,79 1 909,89

Pagrieziena punkts: 1,873,92

Zelts tirgo šaurā diapazonā no 1 884 līdz 1 874, un šī diapazona pārkāpums līdz apakšējai pusei varētu pagarināt pārdošanas tendenci līdz 1862 līmenim. Vienlaikus bullish breakout pie 1 884 pretestības līmeņa varētu pagarināt pirkšanu līdz nākamajam mērķa līmenim šodien 1895. Ideja ir pārdot zem 1872 un pirkt tikai virs 1885. Tajā pašā laikā nestabila tirdzniecība šodien ir gaidāma no 1872 līdz 1 885. Veiksmi! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me