Dienas īsums, 18. janvāris – Viss, kas jums jāzina par zeltu pirmdien!

Pirmdienas Āzijas tirdzniecības stundās dzeltenajam metālam izdevās pārtraukt savu zaudējumu sēriju agrā dienā un pacēla dažus pieticīgus piedāvājumus ap USD 1 830, jo tirgus investori skaita pieauguma dēļ vērsās pie drošā dārgmetāla. no COVID-19 gadījumiem un drūmajiem ASV ekonomikas datiem.

Bez tam piesardzīgais noskaņojums pirms ievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena pilnvaru sākuma un jebkādu nozīmīgu datu / notikumu trūkums kopā ar garo nedēļas nogali ASV ir saglabājuši riskus, sniedzot papildu atbalstu līdz patvēruma metāla cenām. Kā mēs visi labi zinām, Baidena kungs jau ir izvilcis milzīgu koronavīrusa (COVID-19) stimulu paketi par USD 1, 9 triljoniem, bet pēdējais pļāpāšana par Keystone XL cauruļvada atļaujas atcelšanu, izpildot viņu pirmā biroja diena turpina negatīvi ietekmēt tirgus noskaņojumu.

Atšķirībā no tā, dominējošā bullish aizspriedumi ap ASV dolāru, ko atbalstīja riska tirgus noskaņojums, izrādījās viens no vadošajiem faktoriem, kas ir saglabājis vāku jebkādiem papildu ieguvumiem dzeltenā metāla cenās, jo cena ZELTS ir apgriezti saistīts ar ASV dolāra cenu. Tikmēr vakcīnu ražotāju jaunākais apgalvojums, ka viņiem ir iespēja pieradināt koronavīrusa variantus, palīdz ierobežot dziļākus zaudējumus tirgus noskaņojumā, kas varētu radīt zināmu spiedienu uz dzeltenā metāla cenām. Zelts šobrīd tirgojas ar 1 837,93 un konsolidējas robežās no 1 804,39 līdz 1 839,54.

Pasaules akciju tirgū neizdevās apturēt negatīvo pagājušās nedēļas sniegumu, kas dienā saglabājās skābs, jo trūkst nozīmīgu datu / notikumu un garās nedēļas nogales Amerikas Savienotajās Valstīs. Tikmēr piesardzīgais noskaņojums pirms ievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena pirmās dienas amatā ir arī izdarījis lejupvērstu spiedienu uz tirgus noskaņojumu. Paredzams, ka saskaņā ar pēdējām baumām Baidens atcels Kanādas Keystone XL cauruļvada atļauju, un tas rada spiedienu uz tirgus noskaņojumu un atbalsta drošas patvēruma aktīvus. Bez tam, vēl viens iemesls riskantam tirgus noskaņojumam varētu būt saistīts arī ar gaidāmo Valsts kases sekretāres Dženetas Jellenas apņemšanos ievērot dolāra tirgus noteikto vērtību. Turklāt koronavīrusa (COVID-19) likstas un šaubas par ASV un Ķīnas ekonomiku rada papildu slogu, kas apgrūtina tirgus noskaņojumu tirgū. Pēc tam, kad ASV un Ķīna publiskoja jauktus ekonomikas datus, šaubas par ekonomikas atveseļošanos palielinājās.

 

ASV datu jomā mazumtirdzniecības pamatpārdošanas apjoms decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās par 1,4%, kas bija vairāk nekā gan prognozes par 0,1%, gan novembrī reģistrētais 1,3%. Tikmēr ražotāju cenu indekss (PPI) decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 0,3%, savukārt mazumtirdzniecības apjoms tajā pašā mēnesī samazinājās par 0,7%.

Ķīnas datu frontē Ķīnas 4. ceturkšņa (4. cet.) IKP pieauga no 6.1% līdz 6.5% YoY, bet tas samazinājās, pamatojoties uz QoQ, līdz 2.6% salīdzinājumā ar prognozētajiem 3.2% un iepriekšējiem 2.7%. Turklāt rūpniecības produkcija decembrī pieauga par gaidītajiem 6,9% līdz 7,3% gada griezumā, savukārt mazumtirdzniecības apgrozījums nokritās zem iepriekšējās 5,0% un 5,5% tirgus vienprātības.

Papildus tam, vēl viens negatīvā tirdzniecības noskaņojuma iemesls varētu būt saistīts arī ar bažām par pieaugošo COVID-19 lietu skaitu un ekonomiski sāpīgajiem cietajiem bloķēšanas gadījumiem, kas veicināja drošā patvēruma ASV dolāru.

Plašajam ASV dolāram izdevās palielināt peļņu uz nakti, dienā paliekot lēcienam, jo ​​investori joprojām izvēlas ieguldīt drošā patvēruma aktīvos, ņemot vērā riskam neatbilstošo tirgus noskaņojumu. Tomēr ASV dolāru pieaugums šķiet diezgan neietekmēts ar zemākajiem ASV datiem. Tādējādi ASV dolāra pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu zelta cenu pieaugumam, pateicoties apgrieztajai saistībai starp ZELTS un zaļais.

Savukārt koronavīrusa gadījumu skaita samazināšanās Lielbritānijā ir palīdzējusi ierobežot dziļākus zaudējumus tirgus noskaņojumā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Apvienotā Karaliste svētdien ziņoja par 38 598 jauniem koronavīrusa gadījumiem, kas ir mazākais skaits kopš 27. decembra. Apvienotā Karaliste sāks piedāvāt vakcīnas devas cilvēkiem vecumā no 70 gadiem un tiem, kas tiek uzskatīti par klīniski ārkārtīgi neaizsargātiem pret cilvēkiem. koronavīruss. Tādējādi vakcīnu ieviešana atvieglos dažus ekonomiski kaitīgos bloķēšanas ierobežojumus martā.

Ja šajā dienā nav nozīmīgu datu / notikumu, tirgus tirgotāji pievērsīs uzmanību BOE Gov Bailey un Candian Housing Starts runai. Tikmēr riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, būs svarīgi arī novērot.

Ikdienas atbalsts un pretestība

S1 1769,19


S2 1 802,78

S3 1 815,73

Pagrieziena punkts 1 836,36

R1 1 849,32

R2 1 869,95

R3 1 903,53

 

Tirdzniecība ZELTS bija strauji lācīgs, sasniedzot 1801, pirms tas atcēlās uz tirdzniecību 1831 līmenī, kas darbojās kā pretestība. Augšpusē vērojams lēciens 1831 līmenī varētu paplašināt pirkšanas tendenci un novest zelta cenu nākamo mērķa apgabalu – 1841 un 1846 – virzienā, savukārt atbalsts var palikt 1831 līmenī. RSI un MACD liecina, ka pirkšanas tendence varētu turpināties arī šodien. Veiksmi!

10m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector