Dienas īsums, 15. janvāris – Viss, kas jums jāzina par zeltu piektdien!

Laimīgas piektdienas tirgotāji. Piektdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā dzeltenajam metālam izdevās pārtraukt zaudējumu sēriju uz nakti, piesaistot nedaudz pieticīgu cenu ap 1800 USD vidējo līmeni, jo pasliktinās koronavīrusa (COVID-19) situācija un Ķīnas un ASV cīņa turēja zem spiediena tirgus tirdzniecības noskaņojumu, kas, savukārt, nedaudz atbalstīja drošā patvēruma metāla cenas. Akciju tirgus zaudējumi vēl vairāk nostiprinājās pēc tam, kad Francija ieviesa jaunu bloķēšanu visā valstī, kas uzreiz izraisīja bažas par ekonomikas atveseļošanos un sniedza papildu atbalstu zelta cenām.

Pa to laiku ģeopolitika Tuvajos Austrumos (spriedze starp Irānu un ASV) un spriedze starp Lielbritāniju un Ķīnu, kas saistīti ar importa likumu stingrināšanu, pievienoja vēl lielāku spiedienu tirgus tirdzniecības noskaņojumam, atbalstot dārgmetālu. Atšķirībā no tā, optimisms attiecībā uz iespējamām koronavīrusa vakcīnām un papildu ASV finansiālā atbalsta paketes iespējamība ir kļuvusi par kritiskiem faktoriem, kas aizkavē jebkādu turpmāku dzelteno metālu cenu pieaugumu. Pašlaik zelts tiek tirgots 1 851,68 līmenī un konsolidējas diapazonā no 1 845,55 līdz 1 855,68.

Tomēr globālajiem akciju tirgiem neizdevās apturēt negatīvo sniegumu vienā naktī un tie palika skābi, ņemot vērā Ķīnas un ASV spriedzi un pieaugošās bailes no koronavīrusa. Ķīnas un ASV frontē ASV prezidents Donalds Tramps nesen izrādīja vēlmi noteikt jaunas sankcijas amatpersonām un uzņēmumiem par iespējamiem pārkāpumiem Dienvidķīnas jūrā un investīciju aizlieguma noteikšanu vēl deviņām Ķīnas firmām, kurām ir aizdomas par saikni ar Ķīnas armiju, tostarp lidmašīnu ražotājs Comac un tālruņu ražotājs Xiaomi (OTC: XIACF) Corp. Pretī, atbildot uz Ārlietu ministrijas 7. janvāra izteikumiem, Ķīnas vēstniecība Vašingtonu apsūdzēja par “politisko un ideoloģisko etiķešu piespraušanu ekonomikas un tirdzniecības jautājumos un savas valsts varas izmantošanu vērsties pret ārvalstu uzņēmumiem, aizbildinoties ar nacionālo drošību. ” Šie soļi vēl vairāk palielinās saspīlējumu ar Ķīnu, un bailes no pilnvērtīga tirdzniecības / politiskā kara starp ASV un Ķīnu ietekmē tirgus tirdzniecības noskaņojumu un tiek uzskatītas par kritiskiem faktoriem, kas ir saglabājuši ZELTS cenas augstākas.

Turklāt lāču tirdzniecības noskaņojuma iemesls varētu būt saistīts arī ar bažām par COVID-19 lietu skaita pieaugumu un ekonomiski sāpīgām grūtībām. Pieaugot jaunu vīrusu gadījumu skaitam, globālie bloķēšanas gadījumi kļūst agresīvi. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Francija ir ieviesusi jaunu bloķēšanu visā valstī, savukārt Vācijas kanclere Merkele ziņo, ka vēlas pastiprināt Vācijas bloķēšanu. Turklāt Ķīnas Hebei provincē, kas ieskauj Pekinu, pašlaik vairāk nekā 22 miljoniem cilvēku ir stingri bloķēšanas nosacījumi. Ierobežojumi tika noteikti pēc tam, kad trešdien vairāk nekā piecu mēnešu laikā valstī bija visvairāk jaunu Covid-19 infekciju.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolāram izdevās izbeigt zaudējumu sēriju uz nakti, kas bija augstāks Āzijas agrīnās sesijas laikā, kad investori sāka dot priekšroku drošai patvērumam, ņemot vērā tirgus nenoteiktību. Tomēr ASV dolāra pieaugumu, šķiet, salīdzinoši neietekmē progress ASV stimulēšanas paketē, kas mēdz graut ASV valūtu. Kā jau esam minējuši vairākas reizes, paredzams, ka ievēlētais ASV prezidents Džo Baidens plkst. 00.15 pēc GMT atklās savus plānus nākamajai ASV fiskālā stimula kārtai (kuras vērtība varētu būt USD 2T). Tādējādi ASV dolāra pieaugums ir kļuvis par kritisku faktoru, kas ir ierobežojis visus papildu ASV dolāru pieaugumus ZELTS cenas, jo zelta cena ir apgriezti saistīta ar dolāra cenu. Skatoties uz priekšu, tirgus dalībnieki turpinās skatīties uz ASV pamata mazumtirdzniecības m / m, kā arī mazumtirdzniecības m / m izlaišanu. Bez tam tiks cieši sekota arī ievēlētā prezidenta Baidena runai. Tikmēr paredzams, ka šodien vēlāk tiks izlaisti arī Lielbritānijas IKP m / m un preču tirdzniecības bilance. Un, protams, atjauninājumi, kas saistīti ar Ķīnas un ASV cīņu un vīrusu likstām, dienā nezaudēs savu nozīmi.

Ikdienas atbalsts un pretestība

S1 1,803,95

S2 1 825,34

S3 1 835,82

Pagrieziena punkts 1 846,73

R1 1 857,21

R2 1868,12

R3 1 889,51


ZELTS turpina tirdzniecību uz sāniem, plašā tirdzniecības diapazonā no 1 862 līdz 1829. Dārgmetāls, ZELTS, visticamāk atradīs tūlītēju pretestību pie 1853 un 1863. Paredzams, ka apakšējā pusē dārgmetāls atradīs atbalstu pie 1 833. Šī 1 833 atbalsta līmeņa pārkāpšana varētu pavērt papildu iespējas pārdošanai līdz 1820 līmenim šodien. EMA un RSI 50 periodi atbalsta pārdošanas neobjektivitāti. Tomēr ekonomisko notikumu trūkums saglabā tirgus svārstības starp 1843 un 1829 līmeņiem. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector