Dienas īsums, 14. decembris – viss, kas jums jāzina par zeltu pirmdien!

Labrīt tirgotāji,

Šodien, Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, dzeltenā metāla cenas nespēja apturēt lāču kritumu vienas nakts laikā, saglabājoties lāčiem ap USD 1 835,66, galvenokārt tirgus riska noskaņojuma dēļ. Par to liecināja S pozitīvais sniegums&P 500 nākotnes līgumi. Tomēr optimistiskais tirdzniecības noskaņojums varētu būt saistīts ar optimismu ASV sakarā ar nākamo stimulu paketes drīzu izlaišanu un vakcinācijas sākšanu pret koronavīrusu, kas galu galā ir mazinājis dārgmetāla pievilcību. Bez tam, Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leēna un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir vienojušies pagarināt “Brexit” sarunas par vēl vienu nedēļu, atbalstot riskantu tirgus noskaņojumu un pievienojot papildu spiedienu drošās patvēruma zelta cenām..

Turpretī notiekošās koronavīrusa (COVID-19) bēdas un cīņa starp ASV un Ķīnu turpina izaicināt riskanto noskaņojumu tirgū, kas vēl vairāk ierobežo dārgmetālu lejupslīdi. Turklāt plašā ASV dolāra vājumu varētu uzskatīt arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas palīdz ierobežot dziļākus zelta zaudējumus. Dzeltenais metāls šobrīd tirgo 1 835,87 un konsolidējas diapazonā no 1 834,38 līdz 1841,59.

Tirgus tirdzniecības tonis tiek atbalstīts arī optimisma dēļ attiecībā uz iespējamo vakcīnu un koronavīrusa ārstēšanu. Šīs cerības veicināja pēc tam, kad ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) oficiāli apstiprināja vakcīnu Pfizer-BioNTech COVID-19 ārkārtas lietošanai. Pa to laiku cerības vēl vairāk nostiprināja nesenais ierosinājums, ka Baltā nama darbinieki būs vieni no pirmajiem, kuri tiks vakcinēti. Tomēr pozitīvā attīstība, kas saistīta ar vakcīnu COVID-19, joprojām veicina tirgus noskaņojumu un grauj dzeltenā metāla cenas.

Pāri dīķim riska tirgus noskaņojuma iemeslu varētu attiecināt arī uz nelielu Brexit progresu, kas tika veicināts pēc tam, kad Eiropas Komisijas (EK) prezidente Ursula fon der Lejena un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piekrita pagarināt Brexit sarunas par vēl viena nedēļa.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt pozitīvu vilci, šajā dienā izmantojot piedāvājumus, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19. Par to liecināja atmuguriskie ASV dati pagājušajā nedēļā. Tikmēr riskantais tirgus noskaņojums ietekmēja arī ASV valūtu. No otras puses, zaudējumus zaļajā banknotē vēl vairāk pastiprināja cerības, ka Fed ilgstoši uzturēs zemas procentu likmes, kā tika nolemts pēdējā politikas sanāksmē 2020. gadā. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja ierobežot dziļākus zaudējumus ZELTS cenas, kā cena ZELTS ir apgriezti saistīts ar ASV dolāra cenu. Līdz plkst. 21:48 pēc ĒT (plkst. 1:48 pēc GMT) ASV dolāra indeksa nākotnes līgumi, kas seko dolāra vērtībai salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokritušies par 0,17% līdz 90,773.

Gluži pretēji, pieaugošās tirgus bažas par nepārtrauktu jaunu koronavīrusu gadījumu skaita pieaugumu ASV un Eiropā, kas turpina veicināt globālās ekonomikas atlabšanu, uzliekot jaunus bloķēšanas ierobežojumus ekonomiskajām un sociālajām aktivitātēm, turpina mēģināt pārbaudīt optimistisko tirgus darbību. Bez tam ilgstošā nespēja nodot ASV fiskālo paketi un bailes par pilnvērtīgu tirdzniecības / politisko karu starp Rietumiem un Ķīnu arī izaicina tirgus noskaņojumu, kas varētu palīdzēt ierobežot zaudējumus dzeltenā metāla cenās.

Virzoties uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs ASV stimulus un vakcīnu jaunumus. Tikmēr atjauninājumi, kas saistīti ar Brexit tirdzniecības sarunām un Ķīnas un ASV cīņu, šajā dienā nav zaudējuši nozīmi.

 

Ikdienas atbalsts un pretestība

S1 1 789,71

S2 1 813,47

S3 1 826,67


Pagrieziena punkts 1 837,24

R1 1 850,43

R2 1,861

R3 1 884,77

ZELTS konsolidējas šaurā tirdzniecības diapazonā no 1847 līdz 1822, pateicoties mazajam tirdzniecības apjomam un nepastāvībai. Decembra vidū tirgus bieži ziņo par tik nelielu svārstīgumu, jo tirgotāji izbeidz savas pozīcijas pirms svētku sesijas. Bullish izlaušanās aptuveni 1847 līmenī varētu izraisīt ZELTS cena ir augstāka līdz nākamajam pretestības līmenim 1851, kā arī atbalsta līmeņiem 1,830 un 1,824. Dominē neitrāla aizspriedumi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector