Dienas īsums, 1. oktobris – Viss, kas jums jāzina par zeltu šodien!

Labrīt draugi,

Dārgmetāla, zelta, cena noslēdzās pie 1 885 236 pēc augstākā līmeņa 1,902,21 un zemākās atzīmes 1 881,32. Kopumā zelta kustība visu dienu saglabājās lācīga. Neskatoties uz trešdien reģistrēto ikdienas zaudējumu, zelta cenas gada trešo ceturksni noslēdza ar 4% pieaugumu. ASV dolārs atguva spēkus tirgū, nosverot dzeltenā metāla cenas, bet ASV dolāra indekss (DXY) trešdien bija gandrīz nemainīgs – 93,92 līmenī. Tomēr septembrī izdevās gūt 2% pieaugumu. Kopumā ASV dolāra indekss 3. ceturksnī samazinājās par 3.5%, palīdzot zeltam uzrādīt peļņu tajā pašā laika posmā. Trešdien ASV dolārs bija stabils, jo otrdien neizdevās ASV prezidenta debates. Vēlēšanu kandidāti Donalds Tramps un Džo Baidens otrdien piedalījās pirmajā no trim prezidenta debatēm. Viņi apsprieda tādus jautājumus kā Trampa vadība, koronavīrusa pandēmija, nodokļi un ASV ekonomika, taču diskusija beidzās ar haosu, un neviens no kandidātiem neizmantoja izšķirošu priekšrocību no debatēm. Dzeltenais metāls, kas guva pirms debatēm, pēkšņi kritās, trešdien pēc debašu beigām zaudējumus radot.

Tikmēr cerības uz nākamo ASV stimulēšanas pasākumu kārtu trešdien pieauga pēc tam, kad ASV palātas spīkere Nensija Pelosi paziņoja, ka līdz šīs nedēļas beigām ir iespējams panākt vienošanos starp demokrātiem un republikāņiem. Optimisms ap ASV stimulējošās palīdzības paketi arī tika pausts pēc tam, kad ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins trešdien paziņoja, ka Baltais nams Kongresā sarunās ar oponentiem demokrātiem..

Turklāt pēdējie federālo rezervju vadītājas Mišelas Bowmanas komentāri trešdien arī palīdzēja uzlabot riska noskaņojumu. Viņa teica, ka ASV ekonomiskā atveseļošanās pēc koronavīrusa izraisītās recesijas bija bedraina, jo bezdarba līmenis joprojām bija augsts un joprojām pastāv vajadzība pēc papildu monetārajiem stimuliem un fiskālā atbalsta.

Tikmēr Mineapolisas Federālo rezervju bankas prezidents Neels Kaškari sacīja, ka ASV ekonomikas atlabšana turpināsies, ja vien dramatiskas izmaiņas vai izrāviens vakcīnu izstrādē vai dramatiskas izmaiņas politikā nenotiks ātrāk, nekā gaidīts. Viņš teica, ka pašreizējā sistēma ir saistīta ar lieliem, nepieņemamiem riskiem un ka ekonomikas atveseļošanās ir salīdzināma ar automašīnu, kurai nepieciešama jauna transmisija.

Datu jomā zelts samazinājās, jo uzlabojās riska noskaņojums no dienas sākumā publiskotajiem optimistiskajiem Ķīnas ekonomikas datiem. Ražošanas PMI no Ķīnas pārsniedza 50, sasniedzot 51,5, un atklāja, ka rūpniecības nozare Ķīnā paplašinājās visu septembri. Turklāt neražojošās PMI no Ķīnas septembrī arī pieauga virs 50,0 līdz 55,9, sniedzot atbalstu optimismam, ka ekonomikas atveseļošanās būs ātrāka, nekā gaidīts.

ASV pusē ADP ārpusfermu nodarbinātības izmaiņas septembrī pieauga līdz 749 tūkst., Salīdzinot ar paredzamo 650 tūkst., Atbalstot ASV dolāru. 17:20 GMT Čikāgas PMI arī pieauga virs cerībām 52.0, līdz 62.4, nodrošinot ASV dolāra stiprumu. 17:39 pēc GMT gala IKP ceturkšņa rādītāji uzrādīja -31,4% samazinājumu, salīdzinot ar prognozētajiem -31,7%, palielinot ASV dolāru. Augusta gaidāmā mājas pārdošana arī pieauga līdz 8,8% pret paredzamajiem 3,1% un atbalstīja ASV dolāru. Spēcīgie ASV makroekonomiskie dati deva stimulu zaļajam vītņam, trešdien izdarot spiedienu uz dzeltenā metāla cenām.

Dienas tehniskie līmeņi

Atbalsta pretestību

1 887,74 1 911,74

1 872,27 1 920,27

1 863,74 1 935,74

Pagrieziena punkts: 1 896,27

Dārgmetāla, zelta, tirdzniecība ir 1892, un stundas laika grafikā tas ir izveidojis sveces sēriju uz sāniem, parādot tirdzniecības diapazonu no 1900 līdz 1886. Bullish breakout 1900 līmenī varētu izraisīt pirkšanu līdz 1918 līmenim, kā arī atbalsta līmeni 1863. Sekosim līdzi ASV bezdarbnieku prasību un ražošanas PMI skaitļiem, lai noteiktu turpmāko tendenci tirgū. Mūsdienās dominējošs šķiet bullish aizspriedumi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me