Dienas īsums, 1. marts – Viss, kas jums jāzina par zeltu pirmdien!

Labrīt tirgotāji,

Dārgmetāla cenas, ZELTS, noslēdzās pie 1773,37 pēc augstākā līmeņa 1775,75 un zemākā līmeņa 1717,22. Zelts palielināja zaudējumus, samazinoties jau otro piektdienas dienu pēc kārtas un sasniedzot zemāko līmeni kopš 2020. gada jūnija vidus. Nedēļas pēdējā dienā zelts kritās par aptuveni 3%, sasniedzot zemāko līmeni pēdējo 8 mēnešu laikā. spēcīgāks ASV dolārs un paaugstināts ASV Valsts kases ienesīgums. ASV dolāra indekss (DXY) pieauga līdz vienas nedēļas augstākajam līmenim – 90.8, nosverot zelta cenas un palielinot zaudējumus piektdien. Desmit gadu vērtībā, arī ASV Valsts kases ienesīgums pieauga, sasniedzot 1,6%, kas ir līmenis, kuru mēs neesam redzējuši kopš 2020. gada februāra, pirms koronavīrusa pandēmijas uzliesmojuma..

Ienesīgums nepārtraukti pieaug, pateicoties pieaugošajām inflācijas gaidām, jo ​​tirgi sāk noteikt cenu par attīstīto tirgus valstu ekonomikas atvēršanu. Augstākai inflācijai ir pozitīvas attiecības ar zelta cenām, taču tai ir tendence paaugstināt arī valsts ienesīgumu, kas savukārt palielina nenesošo dārgmetālu turēšanas alternatīvās izmaksas, kā rezultātā zelts ir cietis. Jaunākie ASV federālo rezervju komentāri, norādot, ka obligāciju ienesīguma pieaugums viņus neuztrauc, arī pievienoja degvielu un atbalstīja ienesīguma pieaugumu, izdarot lielāku spiedienu uz zelta cenām un novedot tās līdz 8 mēnešu zemākajam līmenim..

Datu frontē plkst. 18:30 pēc GMT ienāca janvāra Core PCE cenu indekss, kas uzrādīja kāpumu līdz 0,3%, salīdzinot ar gaidāmajiem 0,1%, kas atbalstīja ASV dolāru un palielināja zaudējumus ZELTS cenas. Janvārī preču tirdzniecības bilance uzrādīja deficītu -83,7B pretēji gaidāmajam -83,0B, nosverot ASV dolāru un ierobežojot visus turpmākos zaudējumus dzeltenajā metālā. Personālie ienākumi janvārī pieauga līdz 10.0%, salīdzinot ar gaidāmajiem 9.4%, atbalstot ASV dolāru un palielinot zelta lejupslīdi..

Personīgie izdevumi janvārī samazinājās līdz 2,4%, salīdzinot ar gaidāmajiem 2,6%, nosverot ASV dolāru un palīdzot zeltam atgūt dažus zaudējumus. Prelim vairumtirdzniecības krājumi pieauga līdz 1.3%, salīdzinot ar gaidāmajiem 0.3%, izdarot spiedienu uz zaļo banknošu un ierobežojot turpmākos zelta zaudējumus. 19:45 GMT tika izlaists februāra Čikāgas PMI, kas uzrādīja kritumu līdz 59,5, salīdzinot ar gaidāmo 61,0, kas nosver ASV dolāru un ierobežo zelta cenu lejupslīdi. 20:00 pēc GMT ienāca pārskatītais UoM patērētāju noskaņojums februārim, saglabājot 76,8 cerības. Pārskatītās UoM inflācijas gaidas arī palika nemainīgas – 3,3%.

Ceturtdien ASV prezidents Džo Baidens deva priekšroku gaisa triecieniem pret objektiem Sīrijas austrumos, kurus Pentagona apgalvo, ka Irānas atbalstītās milicijas atbalsta. Šī darbība bija atbilde uz nesenajiem raķešu uzbrukumiem ASV interesēm Irākā. Šīs norises varētu paaugstināt riskantu tirgus noskaņojumu un atbalstīt zelta cenas. Tikmēr prezidents Baidens sestdien reģistrēja savu pirmo likumdošanas uzvaru, kad Pārstāvju palāta pieņēma koronavīrusa 1,9 triljonu dolāru palīdzības paketi. Tomēr demokrāti saskaras ar izaicinājumiem, cerot izmantot likumprojektu minimālās algas paaugstināšanai.

Pēc palātas spīkeres Nensijas Pelosi domām, amerikāņu iedzīvotājiem jāzina, ka viņu valdība ir viņu labā, un tāpēc pakete cīņai pret pandēmiju, kas nogalinājusi vairāk nekā 500 000 amerikāņu un miljoniem darba, ir obligāta.

Republikāņi uzskata, ka liela daļa pašreizējās paketes nav vajadzīga, jo viņi apgalvo, ka tikai 9% no kopējās palīdzības paketes tiks tieši vērstas pret vīrusu. Tagad, kad likumprojekts ir pieņemts, tas nosvērs ASV dolāru un atbalstīs zelta cenas nedēļas pirmajā dienā. Tomēr sestdien ASV Pārtikas un zāļu pārvalde izsniedza ārkārtas lietošanas atļauju trešai drošai un efektīvai vakcīnai no Džonsona & Džonsons, lai cīnītos ar koronavīrusu. Tas ir solis tuvāk krīzes beigām, un tas ir devis visiem amerikāņiem cerību uz ātru ekonomikas atveseļošanos, kas atbalstīs ASV dolāru un riska plūsmas tirgū, un tas, savukārt, negatīvi ietekmēs par zelta cenām pirmdien.

Dienas tehniskie līmeņi

Atbalsta pretestību

1 757,86 1 789,96

1740,33 1,822,53

1 716,76 1 840,06

Pagrieziena punkts: 1781,43

ZELTS ir sācis atkopties, atlecot pāri 1715 apgabalam. Dārgmetāls iet pēc 1754 līmeņa, kas augstākajā pusē iezīmē 38,2% Fibonacci retracement līmeni. Bullish breakout varētu pagarināt pirkšanu līdz nākamajam mērķa līmenim 1,777, kas atbilst 61,8% Fibonači līmenim. Mūsdienās dominē bullish aizspriedumi pār 1 740,33 līmeni, kas, visticamāk, pagarināsies līdz pagrieziena punktam 1781,43. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me