Ciešāks skatījums uz impīčmentu

Amerikas politikā ir vecs teiciens: “vēlēšanām ir sekas”. Republikāņu partijai un prezidentam Donaldam Trampam 2018. gada vidusposma vēlēšanas sāk pierādīt, ka vecā aksioma ir patiesa. Pēc tam, kad 2018. gada 6. novembrī ASV Pārstāvju palātā tika nodrošināts demokrātisks vairākums, iespēja, ka pret ASV prezidentu (POTUS) tiks uzsākta impīčmenta kampaņa, pieauga daudzkārt..

Virzoties uz priekšu, Kongresa izmeklēšana pret Trampu būs galvenais virzītājspēks līdzdalībai finanšu tirgos. Šajā brīdī ir ieteicams ieskatīties, kas ir impīčments, kas var notikt un kā tas var ietekmēt tirgus.

Kas ir prezidenta apsūdzība?

Kas tad īsti ir ASV prezidenta impīčments? Pēc definīcijas tas ir process, kurā ASV Pārstāvju palāta izvirza apsūdzību POTUS par iespējamiem izdarītiem noziegumiem. Kvalificēti pārkāpumi tiek uzskatīti par “nodevību, kukuļošanu vai citiem augstiem noziegumiem un pārkāpumiem”.

Uzdošanās procesam ir trīs daļas:

  • Pirmkārt, tiek sākta Kongresa izmeklēšana un izvirzītas apsūdzības.
  • Otrkārt, Pārstāvju palāta balso par katru iesniegto apsūdzību. Lai nodotu apsūdzību vai “impīčmentu”, ir nepieciešams vienkāršs balsu vairākums.
  • Visbeidzot, Senāts veic oficiālu apsūdzēto iztiesāšanu un pasludina spriedumu. Lai notiesātu, ir nepieciešams balsojums par pārākumu. Ja notiesāts, POTUS tiek nekavējoties atcelts no amata.

Kā vēstures vēsturi Pārstāvju palāta kopš 18. gadsimta beigām ir uzsākusi impīčmenta procedūru vairāk nekā 60 reizes. Daudzi no tiem ir bijuši pret sēdošu POTUS. Tikai divi prezidenti ir oficiāli apsūdzēti; Endrjū Džonsons un Bils Klintons. Abos gadījumos Senāts POTUS attaisnoja.

Vēsturiski runājot, izredzes dod priekšroku Trampam, kurš iztur vētru. Tomēr paralēles velk Riharda Niksona atkāpšanās 1960. gados. Niksons atkāpās no amata, tieši pirms viņam tika izvirzītas oficiālas apsūdzības. Daudzi ASV politiskās sabiedrības pārstāvji to min kā iespējamu Trampa scenāriju pirms 2020. gada vēlēšanām.

impīčmentuTikai divi prezidenti kādreiz ir apsūdzēti Amerikas Savienoto Valstu vēsturē.

Kādas ir Trampa impīčmenta iespējas?

Pagaidām jebkādas prognozes par Trampa faktisko atcelšanu no amata labākajā gadījumā ir izglītoti minējumi. Neskatoties uz to, bukmeikeri un dažādas politisko spēļu tīmekļa vietnes veic pasākumus, kas varētu būt POTUS priekšā. Šeit ir daži no ievērojamākajiem koeficientiem no politiskās tirdzniecības vietnes Predicit.com:

  • Pašreizējie koeficienti norāda, ka ir aptuveni 65% iespējamība, ka Trampu oficiāli apsūdzēs viņa pirmā termiņa beigās.
  • Pašreizējie koeficienti norāda, ka pastāv aptuveni 80% iespēja, ka Senāts attaisnos Trampu no apsūdzībām.
  • Šajā rakstā izredzes norāda, ka Tramps tiek atbalstīts (40%), kam seko Elizabete Vorena (32%) un Džo Baidens (13%), lai uzvarētu 2020. gada prezidenta vēlēšanās.

Pārejot uz ASV vēlēšanu ciklu 2020. gadā, gandrīz visi tirgos zināja, ka mēs rīkojamies bezprecedenta darbībā. Tā kā vēlēšanas vēl ir pagājušas pēc gada, šķiet, ka sākums ir pienācis mazliet agri. Lai gan varbūtība, ka Tramps tiks atcelts no amata, ir minimāla, tā ir iespēja. Tirgotājiem ir ieteicams novērtēt situāciju, kad tā attīstās.

Pārskats

Kaut arī impīčments, visticamāk, būs neauglīgs mēģinājums Trampa opozīcijai, to darīs dažas lietas. Šeit ir divi galvenie jautājumi, kas izriet no procedūras, kas satricinās forex un nākotnes tirgus pirms Jaungada dienas – 2020. gada:

  • ASV / Ķīnas tirdzniecības karš: Ir jādomā, ka iespēja Trampu atcelt no amata grauj ASV sarunu centienus. Manuprāt, ņemot vērā politiskos nemierus, Ķīna nesteigsies noslēgt darījumu. Tas noteikti atspoguļosies pastāvīgajā pārliecībā, ka tuvākajā laikā gaidāma būtiska pasaules ekonomikas palēnināšanās.
  • USMCA: Kongresam iestājoties impīčmenta uzklausīšanā, Amerikas Savienoto Valstu, Meksikas un Kanādas nolīguma pieņemšana tiks uzsākta. Tas ir liels darījums USD / CAD un var izraisīt dramatisku pāra pārcenošanu.

Dienas beigās mēs, visticamāk, redzēsim, ka pieaug interese par drošām patvērumiem, un akciju tirgos valda svārstīgums. Vidējā termiņā meklējiet bullish zeltu un USD / CHF lācīgs. Tālāk (2020. gada 1. ceturksnis) ir lielas izredzes, ka USD saglabās savu vērtību un ka ASV akciju “Trump Rally” piedzīvos stingru izaicinājumu. Pastāv liela varbūtība, ka ASV indeksos mēs redzēsim vēl nebijušu svārstīgumu – padomājiet, ka DJIA vismaz daži 1000-1500 punktu dienas diapazoni. 


Nav šaubu par to, ka šie ir aizraujoši politiski laiki, kurus apstrādā nenoteiktība. Turpmākā tirgus nepastāvība radīs iespēju pārpilnību. Mums, aktīviem tirgotājiem, nekad nevar būt labāks laiks, lai atrastos tirgos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector