Bullish Bias ir jēlnaftas cenu pamatā – risks attiecībā uz noskaņojumu spēlē!

WTI Jēlnafta tiek atbalstīta, taču tai neizdevās pagarināt iepriekšējās dienas vērojamo ralliju, tas joprojām bija nomākts aptuveni 41.40 līmenī, jo nākamais bloķēšanas vilnis visā pasaulē draud vēlreiz graut jēlnaftas pieprasījumu, kas saglabā jēlnaftas cenas zem spiediena. Atgādināšu jums, ka jēlnaftas cenas ir atguvušās nedēļas sākumā, pēc tam, kad Pfizer paziņoja, ka izmēģinājumā ar COVID-19 vakcīnu tas ir sasniedzis 92% panākumu līmeni. Naftas cenas uzlabojās vēl vairāk, kad OPEC locekle Alžīrija deva mājienu, ka OPEC + varētu padziļināt grupas ražošanas samazinājumu janvārī.

Neskatoties uz to, jēlnaftas cenu pieaugums bija īslaicīgs vai īslaicīgs, jauktajos signālos par koronavīrusu (COVID-19) un ASV vēlēšanu rezultātiem, neaizmirstot arī par OPEC pieprasījuma perspektīvām. Bez tam lielos jēlnaftas cenu zaudējumus varētu attiecināt arī uz pēdējiem ziņojumiem, kas liecina, ka pēc Lībijas ražošanas atjaunošanas OPEC naftas izlaide oktobrī palielinājās par 320 000 BPD. Tikmēr plašās bāzes ASV spēks. Arī jauktajam tirgus noskaņojumam dolāram ir liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu.

Bet jēlnaftas zudumus ierobežoja izplatītās cerības uz turpmāku stimulu un koronavīrusa vakcīnu, kas nedaudz atdzīvināja cerības uz stabilu enerģijas pieprasījuma atjaunošanos. Šobrīd jēlnaftas tirdzniecība ir USD 41,47 un tā konsolidācija ir robežās no 41,39 līdz 41,67.

Runājot par negatīviem, bažas par koronavīrusa otro vilni un bailes no atjaunotiem bloķēšanas pasākumiem visā pasaulē nepārtraukti apdraud jēlnaftas pieprasījuma atjaunošanos. Jāatzīmē, ka koronavīruss (COVID-19) rada ievērojamu nodevu ASV. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu valsts katru dienu ziņo par reģistrētiem gadījumiem, pārsniedzot 100 000 dienas. Būtībā visos Amerikas štatos pastāvīgi tiek ziņots par COVID-19 statusa ziņojumiem, kā arī pēdējās dienās tiek reģistrēts rekordliels hospitalizāciju un ikdienas gadījumu skaits, kas pārsniedz 100 000. Rezultātā Ņujorka ir paziņojusi par plkst. komandanta stunda bāros, sporta zālēs un restorānos, cenšoties ierobežot izplatību. Ir vērts pieminēt, ka COVID-19 hospitalizācija ASV pašlaik pārsniedz 60 000.

Papildus ASV pagājušajā nedēļā Eiropa arī atkārtoti noteica bloķēšanu, kas rada vēl lielāku spiedienu uz naftas pieprasījumu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Zviedrija ir paziņojusi par daļēju bloķēšanu, pirmo reizi kopš vīrusa sākuma slēgusi bārus un restorānus. Tādējādi bloķēšanas ierobežojumiem atpakaļ uz aizmuguri būs tūlītēja negatīva ietekme uz transporta degvielu, jo vairāk cilvēku paliks mājās vakara stundās.

Bez vīrusu likstām lāču jēlnaftas cenu cēlonis varētu būt saistīts arī ar ilgstošo ASV un Ķīnas cīņu, kas nepārtraukti paātrina tempu. No otras puses, Lībijas naftas ieguves atjaunošana turpina izraisīt pārprodukcijas rūpes, kurām arī bija liela nozīme jēlnaftas cenu graušanā. Tika arī atkārtots, ka OPEC naftas izlaide oktobrī pieauga par 320 000 BPD.

Bez tam jēlnaftas cenu kritums vēl vairāk nostiprinājās pēc tam, kad OPEC samazināja prognozi par globālā naftas pieprasījuma pieaugumu – līdz 6,25 miljoniem barelu dienā (BPD) 2021. gadam, salīdzinot ar 7 miljoniem BPD jūlija ziņojumā. OPEC piebilda, ka paredzams, ka jēlnaftas pieprasījums transporta jomā nopietni tiks kavēts.

 

Tomēr tirgus tirdzniecības noskaņojums kopš dienas sākuma mirgo jauktos signālos. Rezultātā jauktu tirdzniecību varēja attiecināt uz jauktajiem signāliem attiecībā uz koronavīrusu (COVID-19), un globālā monetārā politika virzās, neaizmirstot arī par ASV vēlēšanu rezultātiem. Jāatzīmē, ka vadošie vakcīnu ražotāji, piemēram, Pfizer un Moderna, pastāvīgi cīnās, lai atrastu labāko līdzekli pret nāvējošo vīrusu. Baumas par ASV stimulu un turpmāks ASV un Japānas attiecību uzlabojums demokrātu vadībā arī palīdzēja ierobežot zaudējumus tirgus noskaņojuma ziņā.

Tā rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nepaspēja pagarināt vienas nakts pieauguma sēriju, un tajā dienā dominēja zināms tirgus spiediens, ņemot vērā tirgus riska noskaņojumu. Turklāt zaudējumi zaļajā bankrotā varētu būt saistīti arī ar pieaugošo COVID-19 infekcijas līmeni ASV un Eiropā, kas turpina vairot šaubas par ekonomikas atveseļošanos ASV. Tomēr zaudējumi ASV dolāros ir kļuvuši par galveno faktoru, kas palīdzējis ierobežot jēlnaftas cenu zaudējumus. Tas paaugstināja naftas cenas augstāk, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, samazinājās līdz 92,922.

.

Runājot par bullish pusi, jēlnaftas cenu zaudējumi tika vēl vairāk ierobežoti, kad OPEC locekle Alžīrija deva mājienu, ka OPEC + varētu padziļināt grupas ražošanas samazinājumus janvārī. Jāatzīmē, ka Alžīrijas enerģētikas ministrs Mohameds Arābs iepriekšējā dienā teica, ka OPEC +, visticamāk, pagarinās naftas ieguves samazinājumus 2021. gadā vai padziļinās tos atkarībā no tirgus apstākļiem. Šie pozitīvie komentāri palīdzēja ierobežot naftas zudumus.

Virzoties uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs ASV ekonomisko kalendāru, kas izceļ jaunākos datus par ASV inflāciju un bez darba pieprasījumiem. Tikmēr Brexit tirdzniecības sarunu atjauninājumi šajā dienā nezaudēs nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector